Ile kosztuje aparat na zęby?

Piękny uśmiech to marzenie wielu osób. Niestety, zdarza się, że wygląd zębów bywa dla nas źródłem kompleksów. Na szczęście, obecnie stomatologia jest na tyle rozwinięta, że w wielu przypadkach potrafi skutecznie pomóc pacjentom. Przykładem może być chociażby popularność aparatów ortodontycznych. Ile kosztuje aparat ortodontyczny? Od czego zależą koszty leczenia?

koszt aparatu na zęby

Cena stałego aparatu ortodontycznego

Podstawowy podział aparatów ortodontycznych obejmuje aparaty stałe oraz aparaty ruchome. W takim razie – ile kosztuje aparat stały? Cena jest uzależniona od oferty danego gabinetu ortodontycznego, jednak składa się na nią kilka czynników, między innymi rodzaj zastosowanego aparatu. Na rynku dostępne są chociażby takie rozwiązania jak aparat na zęby metalowy, bardzo popularny czy aparaty estetyczne. W ramach stałych aparatów ortodontycznych wymienia się na przykład również tak zwane aparaty językowe, których dużą zaletą jest dyskrecja – tego rodzaju aparaty są trudno zauważalne, w związku z czym, często decydują się na nie osoby, którym zależy na tym, by aparat nie rzucał się w oczy. Oczywiście, decydujące zdanie w kwestii doboru odpowiedniego aparatu ma lekarz. Podsumowując – to, ile kosztuje aparat nazębny jest uzależnione w dużej mierze od jego rodzaju. Spróbujmy więc wykorzystać konkretne przykłady:

• stały aparat metalowy: 900 – 2000 złotych/jeden łuk

• stały aparat ceramiczny: 1800 – 3000 złotych/jeden łuk

• stały aparat kryształowy: 2000 – 4000 złotych/jeden łuk

• stały aparat językowy: 3000 – 8000 złotych/jeden łuk

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

Ile kosztuje zdejmowany aparat na zęby?

Ile kosztuje aparat ortodontyczny ruchomy? Ten rodzaj aparatu jest bardzo często stosowany w przypadku dzieci. Obecnie stosowaną metodą jest również aparat ruchomy dla dorosłych. Jak w takim razie wyglądają ceny ortodontycznego aparatu ruchomego? W przypadku tego rodzaju aparatów oscylują w granicach mniej więcej 300 – 900 złotych, chociaż oczywiście ostatecznie cennik jest uzależniony od oferty danego gabinetu i koszty mogą być różne. Podajemy jedynie orientacyjny, przykładowy pułap.

aparat na zęby cena

Koszt aparatu na zęby

Jednak na tym nie koniec! Koszt leczenia ortodontycznego to o wiele szersza kwestia. Cena jest uzależniona nie tylko od rodzaju aparatu, ale również liczby łuków. W zależności od indywidualnej sytuacji, można zastosować aparat ortodontyczny na górę, czyli górny łuk, łuk dolny lub oba na raz. Cena jednego łuku aparatu ortodontycznego będzie się różniła od ceny dwóch łuków. Poza tym, do ceny całego leczenia trzeba doliczyć również między innymi:

• wizyty kontrolne u prowadzącego ortodonty: 100 – 250 złotych/jednorazowa wizyta

• wykonanie wycisków: 50 – 200 złotych

• przygotowanie planu leczenia: 0 – 300 złotych

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

Aparat ortodontyczny? Razem z Bancovo brak środków nie musi być problemem!

Marzysz o aparacie na zęby, ale niestety, nie dysponujesz potrzebną kwotą? Kosztorys leczenia przekracza aktualnie kwotę Twoich oszczędności, ale nie chcesz dłużej przekładać w czasie walki o piękne zęby? Zajrzyj na stronę Bancovo! Platforma koncentruje oferty pożyczek i kredytów gotówkowych na dowolny cel proponowanych przez instytucje finansowe, które z nią współpracują. Zalety Bancovo? Uproszczony mechanizm starania się o kredyt/pożyczkę oraz możliwość zawarcia umowy kredytowej/pożyczkowej online to dwie kwestie, które warto podkreślić w szczególny sposób. Nie masz czasu na wizytę w placówce? Cenisz sobie internetowe rozwiązania? Odwiedź Bancovo!

Dokładny kosztorys leczenia otrzymamy w gabinecie ortodontycznym. Ogólnie, na cenę leczenia ortodontycznego ma wpływ między innymi to, czy zakładany będzie aparat stały czy aparat ruchomy. Duże znaczenie dla kosztów ma też estetyka aparatu. Jeśli jest to dla nas ważne, warto zastanowić się nad dostępnymi rozwiązaniami, jak chociażby biały aparat na zęby. Oczywiście, w porozumieniu z ortodontą. Wszystkie przedstawione powyżej ceny są przykładowe.