Ile kosztuje bilet do USA?

Stany Zjednoczone – absolutnie fascynujący kraj, który ma wiele do zaproponowania odwiedzającym go turystom. To właśnie tutaj można poczuć smak prawdziwego amerykańskiego rancza, zobaczyć Wielki Kanion, Nowy Jork – jedno z najciekawszych miast świata czy niesamowite Las Vegas. Planując wakacje w USA stajemy przed koniecznością wykupienia biletu samolotowego. Naturalną konsekwencją jest więc pytanie – ile kosztuje bilet lotniczy do USA? Na jaki wydatek musimy się przygotować? Czy podróż samolotem do USA jest droga? Który moment jest najlepszy, by kupić bilety do USA?

Ceny biletów lotnicznych do USA

Zacznijmy od podstawowej kwestii – jaki jest czas przelotu do USA z Polski? Jeśli wylatujemy z Warszawy i lecimy do Nowego Jorku, musimy się przygotować na to, że przelot do USA, zakładając, że jest to lot bez przesiadek, będzie trwał około 10 godzin. W Polsce bezpośrednie loty do USA na tej trasie proponują linie lotnicze LOT.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

 

Lot samolotem do USA to popularne rozwiązanie wśród współczesnych turystów. Spróbujmy więc sobie odpowiedzieć na zasadnicze pytanie: ile kosztuje bilet samolotowy do USA? Od czego uzależnione są ceny biletów lotniczych Polska – USA? Czynniki, które wpływają na cenę biletu do USA to między innymi: termin podróży, klasa lotu oraz to czy wybieramy loty do USA bez przesiadki. Przykładowo, ceny lotów do USA (bezpośrednich), realizowanych przez przewoźnika LOT, na trasie Warszawa – Nowy Jork w klasie ekonomicznej plasują się na poziomie powyżej 2000 złotych (duże znaczenie dla kosztów biletów do USA ma data lotu) (źródło: www.lot.com). Bezpośrednie loty do USA to bardzo wygodna i często wybierana przez podróżnych opcja.

cena biletu do usa

Tanie bilety do USA

W przypadku lotów Polska – USA z przesiadkami, w zależności od konkretnego przewoźnika, bilety lotnicze do USA można kupić już w cenie powyżej 1000 złotych. Jak zaplanować swoją podróż, by znaleźć jak najtańsze loty do USA? Co przede wszystkim warto mieć na uwadze? Jedną z podstawowych kwestii, które wpływają na ceny biletów Polska – USA jest termin wyjazdu. Dobrze jest mieć to na względzie określając datę wylotu do USA.

W takim razie – kiedy można zapolować na tanie bilety lotnicze do USA? Okazuje się, że najdroższym okresem są wakacje. To zresztą zupełnie naturalne, wtedy więcej osób decyduje się na wyjazdy urlopowe. Najtaniej natomiast będzie zimą. Należy o tym pamiętać planując podróż, jeśli zależy nam na tym, by bilety lotnicze do Stanów Zjednoczonych były dostępne w jak najniższej cenie. Można również poszukać lotów do USA last minute. Podejmując decyzję o zakupie biletów, trzeba się też zastanowić, czy potrzebny nam jest bilet do USA w dwie strony, co sprawdza się w sytuacji, kiedy dokładnie znamy datę planowanego powrotu. Wszystkie podane w artykule ceny są orientacyjne.