Ile kosztuje implant zęba?

Piękny, pełny uśmiech – kto z nas o nim nie marzy? Niestety, czasami na skutek wypadku, choroby czy własnego zaniedbania tracimy zęby. Co możemy wówczas zrobić? Jak sobie poradzić z podobnymi ubytkami? Rozwiązaniem mogą być profesjonalne implanty zębów. Spróbujmy sobie odpowiedzieć na pytanie: ile kosztuje implant zębowy? Co ma wpływ na ostateczną cenę? Jak wygląda cennik implantów zębów?

Implant zęba – cena

Brak zębów, zwłaszcza w widocznych miejscach, może być dla pacjenta bardzo uciążliwy, dlatego profesjonalne wstawianie zębów cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Wiele osób zastanawia się – ile kosztuje wstawienie zęba? W jaki sposób kształtuje się cena implantu zęba w Polsce? Na jakie wydatki muszą być gotowi? Jakie implanty dentystyczne wybrać? Należy pamiętać, że sam koszt implantów zębowych to nie wszystko! Poza implantem potrzebny będzie również łącznik protetyczny oraz korona. Poza tym, bardzo istotnym elementem całego procesu jest także specjalistyczna śruba gojąca.

Jak w takim razie przedstawia się koszt implantu zęba? Co w pierwszej kolejności należy doliczyć do listy wydatków, jeśli zamierzamy wstawić implanty stomatologiczne? Pamiętajmy, że cena implantu jednego zęba to nie jest koszt całego zabiegu! Implantem bowiem określamy jedynie śrubę, jaka zostaje umieszczona w kości. Wobec tego, zabieg obejmuje takie elementy, jak:

• cena implantu zębowego, w zależności od rodzaju: ok. 1500 – 5000 złotych

• łącznik protetyczny: ok. 500 – 1500 zł

• śruba gojąca: 150 – 300 zł (czasami wliczona w kosz całego zabiegu)

• rodzaj korony:

  • korona pełnoceramiczna: ok. 1500 – 3500 zł
  • korona porcelanowa: 1700 – 3000 zł
  • korona metalowo – ceramiczna: ok. 400 – 800 zł

Należy jednak zaznaczyć, że wstawienie implantu zęba, w zależności od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy, może być dużo droższe. Właśnie dlatego, opcjonalne rozwiązania należy przedyskutować z lekarzem i wspólnie zdecydować o tym, czy w naszym przypadku lepszą opcją będą implanty tytanowe, czy jednak rozsądniej będzie zdecydować się na cenę implantów cyrkonowych itp.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

 

Wstawienie zęba – cena

Cena implantów stomatologicznych oraz kompletnego zabiegu będzie związana jednak również z szeregiem innych płatności. Obejmuje między innymi:

• konsultację lekarską: ok. 50 – 200 zł

• zdjęcie szwów: 50 – 150 zł lub bezpłatnie, w cenie zabiegu

• wizyty kontrolne: 50 – 200 zł

• pantomograf: 50 – 100 zł

Jak widać, jeśli zastanawiamy się, ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba, musimy mieć na uwadze nie tylko to, jaki jest koszt wstawienia zęba, ale również koszty związane z przygotowaniem do zabiegu oraz opieką po jego wykonaniu. Cena sztucznego zęba może być bardzo różna, ale to nie koszty, a nasze zdrowie i bezpieczeństwo powinno mieć dla nas priorytetowe znaczenie. Samo wstawienie implantu zęba jest istotne nie tylko przez wzgląd na estetykę uśmiechu. Należy pamiętać, że wszczepienie implantu zęba może mieć wpływ również na komfort codziennego funkcjonowania.

implanty zębowe cena

Ile kosztują nowe zęby?

Implanty zębowe to zdobycz nowoczesnej stomatologii! Cena stawienia implantu zęba może być zdeterminowana również przez konieczność wykonania dodatkowych zabiegów, na przykład odbudowy kości. W związku z tym, odpowiedź na pytanie: ile kosztuje jeden implant zębowy będziemy mogli poznać dopiero po wnikliwej konsultacji lekarskiej, w czasie której specjalista oceni stan naszej jamy ustnej, zaproponuje optymalne rozwiązania i przedstawi cennik implantów zębowych oraz całego leczenia dostosowanego do indywidualnej sytuacji pacjenta. O całkowity koszt implantu zęba należy pytać w konkretnym gabinecie.

Brak środków na sfinansowanie implantu? Odwiedź Bancovo!

Potrzebujesz implantu, ale niestety, nie dysponujesz niezbędnymi środkami? Nie chcesz odkładać w czasie zabiegu, dlatego zastanawiasz się nad kredytem lub pożyczką? Sprawdź, co może Ci zaproponować Bancovo – platforma pośrednicząca w sprzedaży kredytów i pożyczek gotówkowych na dowolny cel. Wypełnij formularz, a Bancovo przedstawi Ci te oferty kredytów i pożyczek, które rzeczywiście są do Twojej dyspozycji.

PODSUMUJMY: ile kosztują implanty zębowe w Polsce? Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi! To, jaki jest koszt wstawienia implantu zęba determinuje wiele czynników, między innymi: cena wizyty wstępnej, koszty wymaganych badań i wybór konkretnych rozwiązań: czy ma to być tytanowy implant zębowy? Czy może jednak lekarz zadecyduje o konieczności zastosowania innego rodzaju implantu? Cena tytanowego implantu zębowego może być niższa niż implantu cyrkonowego. Jednak, tak jak zostało już wspomniane, to nie cena wstawiania implantów zębów powinna być najważniejsza. Priorytetem jest dopasowanie zabiegu do potrzeb pacjenta. Ile kosztują implanty stomatologiczne? Informacji na temat tego, jaka jest cena wszczepienia implantu zębowego powinien nam udzielić gabinet, przychodnia czy centrum dentystyczne, do którego się udajemy.

Jeszcze raz przypominamy, że cena implantu dentystycznego to nie wszystko! Sam implant jest bowiem tylko częścią zabiegu – śrubą umieszczaną w kości. Wszystkie zaprezentowane ceny są orientacyjne.