Ile kosztuje majówka w polskich górach? Majówka 2020!

Polskie góry to opcja dla osób, które kochają aktywny wypoczynek! Witają nas pięknymi szlakami o różnym stopniu trudności i zapierającą dech w piersiach przyrodą. Majówka w górach 2020? Czemu nie! Tylko, ile to nas będzie kosztowało? Spróbujmy policzyć sobie koszty noclegów, wyżywienia oraz ewentualnych rozrywek.

koszty majówki w górach

Gdzie w góry na weekend majowy?

Weekend majowy: jakie góry wybrać? To, ile zapłacimy za weekend majowy w górach zależy od lokalizacji, dlatego zwykle w pierwszej kolejności określamy cel naszej podróży. Interesuje nas majówka w Górach Świętokrzyskich? Wolimy Zakopane lub Bieszczady, a może marzy nam się majówka w Górach Stołowych? Wiele zależy od naszych indywidualnych upodobań! Bieszczady przyciągają spokojem i dziką przyrodą, w Zakopanem możemy skorzystać z doskonałej infrastruktury turystycznej i podziwiać oryginalny styl zakopiański w architekturze, a w Pieninach spłyniemy Dunajcem.

Majowy weekend w górach: koszty zakwaterowania

Weekend majowy – oferty noclegów: co mamy do dyspozycji? Hotele, pensjonaty, domki wieloosobowe, pokoje w domach prywatnych, campingi oraz gospodarstwa agroturystyczne. Wybór odpowiedniego zakwaterowania powinien być podyktowany przede wszystkim naszymi oczekiwaniami. Jeśli marzy nam się majówka w górach z basenem, warto poszukać hotelu z odpowiednim wyposażeniem, często są to hotele ze strefą SPA i Wellness. Z kolei organizując tani weekend majowy w górach, na uwadze należy mieć prywatne pokoje.

Jak koszty zakwaterowania wyglądają w praktyce? Za dobę hotelową w hotelu zapłacimy ok. 100 – 500 zł za osobę, w zależności od standardu obiektu i liczby gwiazdek. Z kolei, pojedynczy nocleg jednej osoby w pensjonacie będzie kosztował ok. 50 – 200 zł, natomiast w pokoju prywatnym ok. 25 – 100 zł. Doba hotelowa dla jednej osoby w gospodarstwie agroturystycznym to koszt w granicach 30 – 150 zł. Wynajem na jeden nocleg całego, pięcioosobowego domku, z kolei jest wydatkiem w granicach 200 – 700 zł. Wszystkie ceny dotyczą pobytów bez wyżywienia.

Co, jeśli naszym planem jest majówka w górach z psem lub innym zwierzęciem domowym? Po pierwsze, szukaj noclegów, gdzie dopuszczalna jest możliwość posiadania zwierzęcia. Po drugie, licz się z koniecznością uiszczenia dodatkowej opłaty, zwykle ok. 10 – 40 zł za dobę. Jeżeli organizujemy weekend majowy z dziećmi w górach, należy sprawdzić ile w konkretnym ośrodku zapłacimy za dziecko w danym wieku. Często bowiem za dzieci do pewnego pułapu wiekowego nie uiszcza się opłaty lub jest to tylko częściowa kwota.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

Wypoczynek majowy w górach: wyżywienie

Oferty majówki – co z jedzeniem? Mamy dwie opcje: możemy zdecydować się na wyżywienie w miejscu zakwaterowania (pełne, śniadania+obiadokolacje lub tylko śniadania – w zależności od dostępnych opcji) lub wybrać samodzielne wyżywienie. W tym drugim przypadku najprawdopodobniej będziemy gośćmi lokalnych restauracji. Jak prezentują się przykładowe ceny regionalnych potraw? Oscypek kosztuje ok. 20 – 30 zł za półkilogramową sztukę. Bardzo często w menu restauracji lub na ulicznych straganach znajdziemy oscypki grillowane podawane z sosem żurawinowym. Na Podhalu koniecznie trzeba spróbować kwaśnicy, zupy z kiszonej kapusty. W restauracji zamówimy ją za ok. 10 – 15 zł.

Góry na weekend majowy: lokalne rozrywki

Góry to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek! Poza wędrówkami po górskich szlakach, w lokalnych miejscowościach możemy wypożyczyć rower (ok. 5 – 10 zł/godzina) lub kijki do nordic walking (ok. 4 – 10 zł/godzina). Jazda konna natomiast będzie nas kosztowała ok. 30 – 80 zł za godzinę. Z racji bliskości południowych sąsiadów, tutejsze biura podróży często proponują jednodniowe lub weekendowe wycieczki do ościennych państw. Będąc w Szklarskiej Porębie możemy odwiedzić Czechy i Pragę. Jednodniowa wycieczka z pilotem na trasie Szklarska Poręba – Praga kosztuje ok. 70 – 100 zł za osobę. Za jednodniową wycieczkę z Zakopanego do Słowackiego Raju zapłacimy ok. 100 zł/osoba, a jednodniowa wycieczka Zakopane – Budapeszt to koszt ok. 200 – 250 zł za jedną osobę.

koszt majówki w polskich górach

Weekend majowy w hotelu SPA: ile to kosztuje?

Weekend majowy w SPA: relaks, profesjonalne zabiegi i to wszystko w otoczeniu pięknej przyrody, kto z nas o tym nie marzy? Jeśli Tobie również potrzebna jest taka forma odpoczynku i jesteś zainteresowany(na) majówką w SPA w górach, pewnie zadajesz sobie pytanie: czy mnie na to stać? Ile kosztuje majówka w hotelu SPA? Ceny majówkowych pakietów w hotelach SPA zaczynają się od ok. 300 zł/osoba za dobę hotelową, chociaż należy pamiętać, że mogą być również o wiele droższe, w zależności od tego, jakie zabiegi i usługi są w nie wliczone.

PODSUMOWUJĄC: planując majówkę, zazwyczaj stajemy przed pytaniem: ile kosztuje majówka 2020 na Mazurach lub nad morzem? Jakie wydatki czekają nas, jeśli wybieramy się w góry? Koszty naszej górskiej majówki są uzależnione od tego, gdzie zamierzamy ją spędzić i czy na weekend majowy zdecydujemy się na hotel, pensjonat lub camping. Poza tym, kalkulując wydatki należy pamiętać o kosztach wyżywienia i „kieszonkowym” na ewentualne rozrywki czy dodatkowe wycieczki. Wszystkie przedstawione ceny są przykładowe i mogą się różnić od rzeczywistych ofert.