Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe?

Urządzając mieszkanie lub dom, na uwadze warto mieć przede wszystkim własny komfort. Obecnie możemy skorzystać z szerokiego wachlarza ciekawych rozwiązań, przy pomocy których codzienne życie obfituje w małe przyjemności. Jednym z nich jest ogrzewanie w podłodze, dzięki któremu zapomnimy o ciepłych skarpetach. Jaki jest koszt ogrzewania podłogowego? Co ma wpływ na ostateczną cenę? Jakich wydatków powinniśmy się spodziewać, jeśli chcemy zdecydować się na jego montaż?

Cena wodnego ogrzewania podłogowego

Zacznijmy od tego, że ogrzewanie podłogowe to szerokie pojęcie, a my mamy do dyspozycji jego różne rodzaje, na przykład ogrzewanie podłogowe wodne. Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe wodne?

Kalkulując koszty jego założenia, na uwadze należy mieć między innymi cztery czynniki:

• wynagrodzenie dla firmy zajmującej się montażem ogrzewania, koszty instalacji

• ceny zastosowanych materiałów

• wykorzystaną metodę

• powierzchnię podłogi

Ceny są bowiem podawane zazwyczaj w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni. Koszt wykonania ogrzewania podłogowego wodnego zaczyna się od około 100 – 120 złotych za metr kwadratowy. Analizując oferty poszczególnych usługodawców, warto sprawdzić, co w praktyce będzie obejmowała zaproponowana cena, chociażby, czy wliczone są w nią niezbędne materiały oraz wynagrodzenie za pracę.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

Cena elektrycznego ogrzewania podłogowego

Jak w takim razie wyglądają koszty elektrycznego ogrzewania podłogowego? Ich rozbieżność może być duża, a cena założenia tego rodzaju ogrzewania za metr kwadratowy powierzchni zaczyna się mniej więcej od 130 – 140 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że może ona sięgnąć nawet do kwoty kilkuset złotych. Podobnie jak w przypadku ceny ogrzewania podłogowego wodnego, należy dokładnie przeanalizować zakres, który podane koszty obejmują.

ogrzewanie podłogowe cena

Ponadto, podejmując decyzję o tym, które z rozwiązań – ogrzewanie wodne czy elektryczne – będzie dla nas najlepszym wyborem, należy skupić nie tylko na cenie montażu, ale wziąć pod uwagę również między innymi: swoją indywidualną sytuację, wielkość powierzchni, na której ogrzewanie ma być zamontowane, późniejsze koszty jego eksploatacji itp.

Pytając, co ogólnie determinuje koszty ogrzewania podłogowego, należy pamiętać, że montaż potrzebuje konkretnych materiałów i rozwiązań. Za przykład może nam posłużyć chociażby cena rozdzielacza ogrzewania podłogowego. Naturalnie, trzeba podkreślić, że podane ceny mają wyłącznie orientacyjny charakter i mogą się różnić w zależności od oferty konkretnego usługodawcy.

Podsumujmy: ogrzewanie podłogowe to popularne rozwiązanie. Możemy zdecydować się, między innymi, na ogrzewanie podłogowe elektryczne oraz wodne. Obie technologie różnią się między sobą chociażby ceną. Cena podgrzewanej podłogi jest uzależniona od szeregu czynników, na przykład: lokalizacji domu/mieszkania, zastosowanych materiałów czy kosztów instalacji. Właśnie dlatego tak istotne jest skalkulowanie ceny w swojej indywidualnej sytuacji.