Ile kosztuje operacja zaćmy?

Troska o wzrok to inwestycja w nasze zdrowie! Dzisiejsza medycyna daje nam w tym względzie do dyspozycji dużo interesujących możliwości. Niestety, nasze oczy są narażone na wiele niebezpiecznych schorzeń. Do tej grupy należy tak zwana zaćma. Tym terminem określa się zmętnienie soczewki należącej do oka. To z kolei w negatywny sposób przekłada się na jakość widzenia. Ile w takim razie kosztuje zabieg na usunięcie zaćmy? Od czego uzależniona jest cena operacji?

koszt operacji zaćmy

Operacja zaćmy – cena

Istnieje możliwość przeprowadzenia operacji zaćmy w ramach refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Inną opcją jest operacja zaćmy prywatnie. Ile będziemy musieli za nią zapłacić? To zależy! Od czego? Cena zabiegu na zaćmę (operacji) jest zdeterminowana między innymi przez:

• wykorzystaną metodę

• rodzaj zastosowanej soczewki

Obliczając koszt operacji zaćmy i sprawdzając oferty cenowe poszczególnych ośrodków, koniecznie należy skupić się na tym, jakie usługi obejmuje podana cena, na przykład czy wlicza się w nią kwalifikacja do zabiegu. Jak to wygląda w praktyce? Kwalifikacja do zabiegu będzie nas kosztowała około 200 – 400 złotych. Cena podana jest za jedno oko. W przypadku niektórych ośrodków, należność za nią jest wliczona w koszty całej operacji, warto to sprawdzić.

operacja zaćmy cena

Cena usunięcia zaćmy to również koszt wizyt kontrolnych. Podobnie jak w przypadku badań, należy zwrócić uwagę na to, czy obejmuje je cena operacji czy należy je opłacić oddzielnie. Posłużmy się teraz konkretnym przykładem dla lepszego przedstawienia kosztów: za operację zaćmy z wykorzystaniem metody fakoemulsyfikacji, będziemy musieli zapłacić średnio od około 3100 złotych, nawet do 9000 złotych za jedno oko. Skąd tak duża różnica? Bardzo duże znaczenie ma w tym przypadku między innymi zastosowana soczewka. Warto pamiętać, że cena operacji nie powinna być dla nas najistotniejsza. Najważniejsze jest zdrowie i wszczepienie soczewki, która w naszym przypadku będzie najbardziej odpowiednim rozwiązaniem.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.


Podsumujmy: cena operacji na zaćmę jest uzależniona od konkretnej metody i zastosowanej soczewki. Zabieg usunięcia zaćmy może być refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale jeśli z jakiś powodów nie możemy lub nie chcemy skorzystać z tej opcji, istnieje możliwość zdecydowania się na samodzielne opłacanie operacji, o ile zostaniemy do niej zakwalifikowani. W tym przypadku trzeba się liczyć z kosztami rzędu kilku tysięcy złotych. Oczywiście, wszystkie podane ceny są wyłącznie orientacyjne i mogą się różnić od oferty konkretnego ośrodka medycznego.