Ile kosztuje operacja zmniejszania żołądka?

Współczesna medycyna pozwala na skuteczne leczenie wielu chorób. Niektóre z wykonywanych dzisiaj powszechnie zabiegów czy operacji jeszcze kilka/kilkanaście lat temu były szczytowymi osiągnięciami nauki. Obecnie proponowane jest między innymi chirurgiczne leczenie otyłości. Bardzo dużo mówi się o tak zwanym „zmniejszaniu żołądka”. Ile kosztuje zmniejszenie żołądka prywatnie? Jakie wydatki warto mieć na uwadze? Czy zmniejszanie żołądka w Polsce jest popularnym rozwiązaniem?

Ile kosztuje zmniejszenie żołądka?

Zacznijmy od tego, że trudno mówić o jednoznacznych cenach. Cena operacji zmniejszania żołądka zależy między innymi od ośrodka medycznego, w którym zabieg jest wykonywany, zastosowanej metody itp. Do kosztów należy niekiedy doliczyć również:

• ceny badań związanych z kwalifikacją do zabiegu: nawet kilkaset złotych

• niezbędne wizyty lekarskie przed i po operacji: koszt pojedynczej konsultacji może oscylować w graniach 100 – 250 złotych

• opiekę wyspecjalizowanego dietetyka: pojedyncza wizyta u dietetyka kosztuje około 70 – 150 złotych

W związku z tym, analizując oferty cenowe poszczególnych ośrodków, koniecznie należy sprawdzić, jakie usługi są już w nich zawarte, by móc doliczyć ewentualne koszty dodatkowe. Ile w rzeczywistości kosztują podobne operacje? Posłużmy się konkretnymi przykładami:

Rękawowa resekcja żołądka – cena

Jednym z rodzajów operacji jest rękawowa resekcja żołądka. Jak sama nazwa wskazuje, tym terminem określa się usunięcie konkretnego kawałka żołądka. Po co? Reszta organu będzie cechowała się mniejszą pojemnością. Warto zaznaczyć, że tego rodzaju operacje często są realizowane laparoskopowo. Jaki jest koszt zmniejszenia żołądka tą metodą? Średnio, cena za podobną operację waha się od 12 000 złotych do 30 000 złotych. Cena resekcji żołądka jest uzależniona między innymi od lokalizacji ośrodka medycznego, w którym operacja jest wykonywana.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

Bypass żołądka (bypass żołądkowy)

Innym rodzajem operacji jest tak zwany bajpas żołądka (bypass żołądkowy). W tym przypadku również często realizowane są zabiegi laparoskopowe. Wykorzystanie podobnej metody oferuje wiele ośrodków w Polsce, a cena laparoskopowego zmniejszania żołądka przy jej użyciu oscyluje w granicach 18 000 – 27 000 złotych.

Zarówno rękawowa resekcja żołądka, jak i bypass żołądkowy to zabiegi realizowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jednak jeśli nie chcemy lub nie możemy skorzystać z refundacji, istnieje możliwość przeprowadzenia specjalistycznej operacji opłacając ją z własnej kieszeni, oczywiście, o ile zostaniemy do niej zakwalifikowani przez lekarzy.

Jak Bancovo może pomóc?

Bancovo to platforma oferująca kredyty i pożyczki gotówkowe na dowolny cel współpracujących z nią instytucji finansowych. Korzystając z Bancovo, użytkownik ma szansę porównać zaproponowane mu oferty, ale co najważniejsze – platforma przedstawi mu tylko te propozycje kredytów czy pożyczek, które rzeczywiście może dostać. To duża wygoda: koniec z przekopywaniem się przez listę reklam! Dodatkowo, proces starania się o kredyt/pożyczkę jest realizowany internetowo, co może okazać się szczególnie istotne w przypadku osób, które na co dzień nie mają zbyt wiele czasu wolnego i szukają rozwiązań komfortowych, dopasowanych do ich stylu życia.

Podsumujmy: o tym, jaka metoda operacyjna zostanie zastosowana w przypadku konkretnego pacjenta decyduje lekarz. Cena rękawowej resekcji żołądka czy bypassu żołądkowego to zazwyczaj kilkanaście/kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto jednak sprawdzić, czy podane koszty obejmują dodatkowe wydatki, na przykład kwalifikację do zabiegu, niezbędne wizyty lekarskie, badania itp. Wszystkie przedstawione ceny są wyłącznie orientacyjne.