Ile kosztuje prawo jazdy?

Prawo jazdy to bardzo duży atut, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, dlatego jeśli mamy czas i możliwość, warto zastanowić się nad skończeniem profesjonalnego kursu. Pozostaje jednak kwestia zasadnicza dla zdecydowanej większości osób, mianowicie – koszty całego przedsięwzięcia. Warto więc zorientować się w cenniku, by być przygotowanym pod względem finansowym.

prawo jazdy cena

Ile kosztuje prawo jazdy kategorii A?

Prawo jazdy kategorii A pozwala na prowadzenie motocyklu. Chcąc je uzyskać, trzeba odbyć odpowiedni kurs. Jego koszt oscyluje w granicach 1200 – 1900 złotych. Wiele ośrodków proponuje także kursy realizowane na przykład w trybie przyspieszonym, wówczas trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. Naturalnie, w miarę możliwości można poszukać ofert zniżkowych. Jednak sam kurs to nie wszystko. Dodatkowe wydatki to między innymi: niezbędne badanie lekarskie oraz koszty samego egzaminu, zarówno cena egzaminu teoretycznego, jak i praktycznego.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

Ile kosztuje prawo jazdy kategorii B?

Prawo jazdy kategorii B zdecydowanie należy do najbardziej popularnych. Za kurs będzie trzeba zapłacić od 1200 do 1900 złotych. Naturalnie, w tym przypadku cena również może się różnić, w zależności od tego, czy zdecydowaliśmy się na dodatkowe udogodnienia. Do kosztów prawa jazdy należy doliczyć również chociażby egzaminy: teoretyczny oraz praktyczny. Ile kosztuje egzamin na prawo jazdy tej kategorii? Egzamin teoretyczny to koszt 30 złotych.

Ile kosztuje egzamin praktyczny kat b? Koszt egzaminu praktycznego w kategorii B to 140 złotych. Obie ceny obowiązują w roku 2017. Jak łatwo obliczyć, całkowity koszt egzaminu na prawo jazdy to 170 złotych, chociaż oczywiście trzeba się liczyć z tym, że może nam się nie udać zdać za pierwszym razem. Ile kosztuje egzamin poprawkowy na prawo jazdy kategorii B? Niestety, tyle samo, ceny się w tym przypadku nie zmieniają. Warto też zadać sobie na przykład pytanie – ile wynosi opłata za prawo jazdy? Za samo wydanie dokumentu w 2017 roku trzeba zapłacić 100,50 zł.

koszt prawa jazdy

Ile kosztuje prawo jazdy kategorii C+E?

Sam kurs może kosztować od 1900 do 2500 złotych. Jednak podobnie jak w przypadku wcześniejszych kategorii, nie są to jedyne koszty, jakie przyjdzie ponieść kandydatom do otrzymania prawa jazdy. Wybierając określony kurs, warto dokładnie sprawdzić, co wchodzi w zakres podawanej ceny. Oczywiście, do kosztów zdobycia prawa jazdy tej kategorii, podobnie jak we wcześniejszych przypadkach, trzeba doliczyć także na przykład takie kwestie, jak: cena wyrobienia prawa jazdy, koszty egzaminacyjne itp. Ile kosztuje badanie lekarskie na prawo jazdy?

W przypadku prawa jazdy kategorii B w 2017 roku za badanie lekarskie trzeba zapłacić 200 złotych. Niestety, jest to absolutna konieczność. Nasze zdrowie ma bowiem ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa, zarówno naszego, jak i innych użytkowników dróg. Badanie lekarskie staje się więc jednym ze stałych kosztów prawa jazdy i należy je doliczyć do listy swoich wydatków.

Podsumowując – jaki jest całkowity koszt prawa jazdy? Wiele zależy od kategorii, ponieważ to ona w dużej mierze warunkuje cenę kursu. Poza tym, trzeba pamiętać także o takich wydatkach, jak między innymi: koszt wyrobienia prawa jazdy, egzaminy, badania lekarskie itp. Lista jest dość długa. Cena prawa jazdy w ostatecznym rozrachunku może być różna. Podane wcześniej koszty kursów są orientacyjne, przykładowe i mogą być wyższe lub niższe w zależności od tego, jaka jest indywidualna oferta szkoły jazdy.