Ile kosztuje projekt ogrodu?

Ogród jest miejscem, w którym możemy wypocząć po ciężkim, stresującym dniu, urządzić garden party dla rodziny i znajomych lub po prostu spokojnie grillować w gronie najbliższych nam osób. Jednocześnie, jego prezencja jest ściśle uzależniona nie tylko od tego, jak dbamy o rośliny, ale również od projektu przestrzeni. Nie mając niezbędnej wiedzy, często decydujemy się na skorzystanie z usług profesjonalnego projektanta. Jak wygląda cennik projektowania ogrodów?

ile kosztuje projekt ogrodu

Od czego zależy koszt zaprojektowania ogrodu?

Zacznijmy od tego, co wpływa na cenę projektu ogrodu? Na uwadze należy mieć kilka istotnych kwestii, w tym między innymi:

• rozmiar terenu – cena projektu często wyrażana jest w przeliczeniu na metr kwadratowy powierzchni

• obszar Polski

• charakter projektu – im bardziej pracochłonny i trudny jest projekt, tym większej ceny możemy się spodziewać

• bieżący stan ogrodu

• dodatkowe usługi

W związku z tym cena projektanta ogrodów może cechować się dużą rozpiętością i jest uzależniona przede wszystkim od indywidualnego zamówienia danego klienta.

projekty ogrodow ceny

Projektowanie ogrodu – cena za metr

Teraz czas na konkretny – jaka jest w rzeczywistości cena projektu ogrodu? W przypadku działki o maksymalnej powierzchni 500 metrów kwadratowych, cena aranżacji ogrodu może oscylować w granicach 700 – 1500 złotych. Na projekt ogrodu o wielkości 1000 metrów kwadratowych, będziemy musieli wydać około 1200 – 2500 złotych, natomiast projekt ogrodu liczącego 1500 metrów kwadratowych to koszt mniej więcej od 2500 złotych, nawet do 5000 złotych. Generalnie, bardzo często zastosowanie ma zasada, że im większy jest ogród, tym projekt w ostatecznym rozrachunku, przeliczając koszty na metr kwadratowy powierzchni, będzie nas kosztował mniej.

Oczywiście wszystkie podane ceny mają jedynie charakter orientacyjny i mogą się różnić od oferty konkretnych firm świadczących usługi projektowania ogrodów. Właśnie z tego powodu tak istotne jest proszenie o indywidualną wycenę aranżacji i dokładne przedstawienie wszystkich swoich oczekiwań/potrzeb itp.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.


Podsumujmy: cena projektu ogrodu jest ściśle zdeterminowana rozmiarami terenu, jaki docelowo ma zostać zagospodarowany oraz charakterem projektu. Oczywiście, to nie wszystko! Na koszty wpływ ma jeszcze wiele innych kwestii, dlatego podstawowe znaczenie ma wycena projektu przez specjalistę. Po jej otrzymaniu, koniecznie trzeba sprawdzić, jakie usługi wchodzą w skład zaproponowanej ceny.