Ile kosztuje strona internetowa?

Obecność w Internecie to dzisiaj jeden ze sposobów na zaistnienie w świadomości klientów. Właśnie dlatego, zakładanie strony internetowej jest krokiem często podejmowanym przez osoby/firmy, którym zależy na wypromowaniu siebie, swoich usług czy produktów. Jaki jest koszt stworzenia strony internetowej? Co ma wpływ na ostateczną cenę? Dlaczego budowanie stron internetowych ma tak duże znaczenie? Czy cena profesjonalnej strony internetowej mieści się w naszym budżecie? Podejmijmy próbę rozjaśnienia tej kwestii!

cena strony internetowej

Koszt stworzenia strony internetowej

Wyobraźmy sobie taką sytuację: w naszym domu pojawia się szczeniak rasy cocker spaniel i szukamy informacji na temat jego żywienia oraz socjalizacji. Gdzie zaglądamy w pierwszej kolejności? Najprawdopodobniej na tematyczne strony internetowe. Podobnie dzieje się, jeśli chcemy wybrać dla niego najlepszą karmę i akcesoria, dlatego producenci i usługodawcy powinni zadbać o swoją obecność w sieci. Profesjonalna witryna internetowa to podstawa. Nasuwa się więc pytanie – ile kosztuje zrobienie strony internetowej? Odpowiedź nie jest taka prosta! Cena stworzenia strony internetowej jest zdeterminowana między innymi przez:

• czas realizacji

• stopień skomplikowania projektu

• zastosowane rozwiązania

• liczbę podstron

• CMS

• optymalizację strony www pod kątem wyszukiwarek internetowych

Strona stronie nierówna – warto mieć to na uwadze! Jak w takim razie wygląda cennik stron internetowych? Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj strony zamierzamy zamówić. Cena strony – wizytówki, dzięki swojej relatywnie prostej konstrukcji, może oscylować w granicach od 300 do 1000 złotych. Cena strony responsywnej, jak zostało już wspomniane, jest ściśle uzależniona od jej indywidualnego charakteru, dlatego dobrze jest się zastanowić, jaki koszt strony responsywnej docelowo jesteśmy w stanie ponieść.

Wykonanie strony internetowej zawierającej większą liczbę podstron i wyposażonej w system CMS (system zarządzania treścią) to o wiele trudniejsze wyzwanie, więc można się spodziewać również wyższych kosztów. Jak wygląda cena strony z CMS? Na jaki wydatek powinniśmy być przygotowani? Cena strony internetowej posiadającej CMS kształtuje się w zakresie mniej więcej 1000 – 7000 złotych, natomiast koszt założenia strony internetowej nieposiadającej CMS to około 500 – 1500 złotych. Strony z CMS mają tę zaletę, że pozwalają właścicielom na swobodną edycję zamieszczanych treści. Jak wygląda cennik stron WordPress? W zależności od tego, jak bardzo rozbudowana jest strona, jak wiele opcji zostało w nią „wplecionych”, jej koszt może wahać się od 500 do nawet 3000 złotych. Należy również zwrócić uwagę na cenę szablonu WordPress, ponieważ do wyboru jest wiele interesujących opcji. Trzeba sprawdzić, czy cena zakupu gotowego szablonu została wliczona w koszt usługi. Podobnie dzieje się, jeśli chodzi o szablon strony CMS.

W związku z tak dużą rozpiętością, ogromne znaczenie ma wycena kosztów strony internetowej. Oczywiście, należy pamiętać, że cena strony www z dużą ilością podstron, przygotowanej w oparciu o nowoczesne, „szyte na miarę” rozwiązania będzie po prostu wyższa niż koszt wykonania strony internetowej bazującej na prostych narzędziach. Analizując cenniki, warto sprawdzić czy w podane koszty wliczona została cena layoutu strony internetowej. Trzeba jednak zaznaczyć, że istotna powinna być dla nas nie tylko cena zrobienia strony internetowej, ale przede wszystkim, jej jakość, estetyka oraz ergonomiczność.

strona internetowa cena

Projektowanie stron internetowych – cennik sklepów i portali

Wiemy już, jak mniej więcej przedstawia się cennik stron www. Co w takim razie ze sklepami internetowymi? W końcu to właśnie one zawojowały nasz rynek! Koszt stworzenia sklepu internetowego, w zależności od tego, jak bardzo zaawansowany jest to projekt, może wahać się w przedziale od 2000 do nawet 20 000 złotych. W związku z tym, warto bardzo dokładnie przeanalizować swoje oczekiwania, dobrać pakiet, który będzie im odpowiadał i zastanowić się, jaka cena sklepu internetowego jest dla nas do zaakceptowania.

Koszt utworzenia strony internetowej to nie to samo, co cena zaprojektowania specjalistycznego portalu. Cena stworzenia portalu internetowego, w zależności od jego specyfiki może być naprawdę różna i sięgać od 3000 złotych do nawet 100 000 złotych. W związku z tym, koniecznie należy przeanalizować ewentualny koszt stworzenia portalu internetowego i poprosić o profesjonalną wycenę podobnej usługi.

Utrzymanie strony internetowej: potencjalne koszty

Nie ulega wątpliwości, że strony internetowe dla firm to dzisiaj powszechne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że podstawowe znaczenie ma nie tylko to: ile kosztuje strona, ale również, jakie koszty będzie generowało jej późniejsze utrzymanie. Wobec tego, na naszą uwagę zasługuję nie tylko cennik tworzenia stron internetowych, ale też potencjalny koszt hostingu. Jakie koszty będziemy musieli ponieść? Ile kosztuje założenie strony internetowej? Jak to wygląda w praktyce? Cena hostingu strony internetowej, w zależności od wybranej opcji, to średnio 40 – 500 złotych. Płatność uiszczana jest za cały rok, a wybór hostingu powinien być uzależniony od potrzeb danej strony www. Planując założenie strony internetowej firmy musimy posiadać również domenę, co będzie nas kosztowało około 40 – 150 złotych za rok.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.

Ile kosztuje założenie bloga?

Robienie stron internetowych jest dzisiaj powszechnie świadczoną usługą. Wiele firm oraz użytkowników prywatnych decyduje się również na założenie bloga internetowego, który miałby być uzupełnieniem lub głównym filarem prowadzonej działalności. Bloga można założyć samodzielnie, za darmo, na jednej z dostępnych platform. W przeciwnym razie, musimy liczyć się ze wspomnianymi wyżej kosztami domeny oraz hostingu. Duże znaczenie ma też szablon: może być darmowy lub przygotowany na indywidualne zamówienie. Ciekawym rozwiązaniem jest oddanie firmowego bloga w ręce specjalistów, którzy zajmą się przygotowaniem i publikacją wartościowego contentu. Cena prowadzenia bloga jest uzależniona między innymi od ilości publikowanych treści.

PODSUMOWUJĄC: cena tworzenia stron internetowych jest ściśle uzależniona od ich indywidualnego charakteru. Zasada jest prosta: im więcej pracy trzeba włożyć w jej przygotowanie, tym może być ona droższa. Koszt zaprojektowania strony internetowej determinuje między innymi: ilość podstron, jej optymalizacja pod kątem wyszukiwarek. Duże znaczenie mają też zastosowane rozwiązania – czy zależy nam na tym by była to strona zrobiona w HTML czy PHP itp. Warto jednak pamiętać, że cena zaprojektowania strony internetowej to nie wszystko! W praktyce, koszt zaprojektowania strony www jest dopiero początkiem, ponieważ pozostają jeszcze koszty jej utrzymania: domena i hosting. Analizując koszt strony www trzeba mieć to na uwadze. Generalnie jednak strona internetowa to przydatne narzędzie marketingowe. Wszystkie podane wyżej ceny są orientacyjne.