Ile kosztuje tablet?

Tablet to wielofunkcyjne urządzenie, które ma jedną, bardzo dużą zaletę – mianowicie, jest niezwykle mobilne. Niewielkie rozmiary i waga sprzętu sprawiają, że tablet można zabrać ze sobą w podróż, wygodnie korzystać z niego w domowym zaciszu lub pracy. Chcąc kupić podobny gadżet, zazwyczaj zastanawiamy się, ile mniej więcej kosztuje tablet? Spróbujmy rozwinąć ten temat!

Ceny tabletów – co ma na nie wpływ?

Co przede wszystkim determinuje ceny tabletów w Polsce? Od czego uzależniony jest koszt zakupu podobnego urządzenia? Wpływ na cenę mają między innymi:

• stopień zaawansowania technologicznego

• wykorzystane w urządzeniu rozwiązania

• wielkość tabletu

• pamięć RAM

• wytrzymałość baterii

• system operacyjny

Decydując się na zakup odpowiedniego tabletu, warto zastanowić się w pierwszej kolejności, do czego urządzenie będzie najczęściej wykorzystywane, na jakich funkcjonalnościach głównie nam zależy oraz na jakie kompromisy jesteśmy w stanie ewentualnie przystać.

Ile kosztują tablety? Rozpiętość cenowa tabletów jest naprawdę bardzo szeroka, jednak najtańsze urządzenia mogą można znaleźć nawet już w cenie od 200 złotych. Zazwyczaj jednak trzeba się przygotować na średni wydatek rzędu kilkuset złotych: 300 – 1000 złotych, chociaż oczywiście na rynku można znaleźć tablety kosztujące również ponad 1000 złotych, a ceny niektórych modeli oscylują w granicach 3000 – 6000 złotych. Kupując tablet, warto skupić się także na tym, jak wyglądają ceny tabletów z androidem lub innym, wybranym przez nas, systemem operacyjnym.

tablet cena

Tablet 10 cali – cena

Wyżej zostało wspomniane, że wielkość tabletu miewa wpływ na jego cenę. W takim razie, ile może kosztować tablet, którego wyświetlacz ma 10 cali? Oczywiście, w tym przypadku również zakres kosztów może być niezwykle zróżnicowany, jednak mniej więcej ceny podobnych tabletów oscylują w granicach 500 – 1500 złotych, chociaż rzecz jasna, w sklepach znajdziemy także droższe modele.

Ile kosztuje tablet Samsung? W zależności od konkretnego modelu, tablety tego producenta można kupić w cenie około 500 – 3300 złotych. Naturalnie, wszystkie podane w artykule ceny mają wyłącznie orientacyjny charakter i mogą się różnić od oferty poszczególnych sklepów/producentów.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.


Podsumujmy: w jakich cenach są tablety? Ile musimy zapłacić za to urządzenie? Odpowiedź może być tylko jedna i nasuwa się sama: ceny są różne! Wpływ na koszt zakupu tabletu ma tak wiele czynników, że na rynku znajdziemy modele w naprawdę rozmaitych cenach, co pozwala wybrać produkt odpowiedni na naszą „kieszeń”. Należy jednak pamiętać, że cena nie powinna być jedynym wyznacznikiem podczas wybierania optymalnego modelu, a decydujące znaczenie przede wszystkim powinna mieć jego jakość.