Ile kosztuje uzbrojenie działki?

Podjęliśmy decyzję o zakupie działki. Co dalej? Szukając odpowiedniego kawałka działki, warto się zastanowić, czego właściwie oczekujemy. Czy ważne jest dla nas uzbrojenie działki? Jeżeli planujemy zakup posesji nieuzbrojonej, dobrze jest zadać sobie pytanie, jaki będzie koszt uzbrojenia działki budowlanej? Co się na niego składa? Ile kosztuje podciągnięcie prądu do działki?

Działka uzbrojona – co to znaczy?

Czym jest działka uzbrojona? To dość szerokie pojęcie. Chcąc uznać działkę za uzbrojoną, musi ona mieć przyłącze: gazu, prądu oraz wody i kanalizacji. Jeśli poszukujemy odpowiedniej oferty, koniecznie trzeba sprawdzić, co sprzedający ma na myśli mówiąc o uzbrojeniu działki. Pojawia się więc całkiem naturalne pytanie: ile kosztuje uzbrojenie działki budowlanej? Na jakie wydatki należy się w takim przypadku przygotować? Co składa się na koszt doprowadzenia mediów do działki?

Koszt doprowadzenia prądu do działki

Ile kosztuje uzbrojenie działki w prąd? Jeżeli sen z powiek spędza nam cena uzbrojenia działki, warto dokładnie przeanalizować potencjalne koszty. Podstawowe znaczenie ma oczywiście uzbrojenie działki w prąd. Trudno dzisiaj sobie już przecież wyobrazić normalne funkcjonowanie bez elektryczności. Ile kosztuje przyłącze prądu do działki? Ogromne znaczenie dla tego, jaki będzie koszt uzbrojenia działki w prąd ma odległość działki od pobliskiej sieci. Ale nie tylko! Duże znaczenie ma także, między innymi, część Polski, w której znajduje się działka. Niemniej jednak, orientacyjna cena przyłącza prądu do działki budowlanej, zakładając że jest to przyłącze mające długość 300 m, może plasować się na poziomie powyżej 6000 złotych. W przypadku przyłączy do 200 m jest to często o wiele tańsza usługa.

koszt uzbrojenia działki

Uzbrojenie działki w wodę

Koszt podłączenia mediów do działki może zakładać również koszty doprowadzenia wody do działki. W tym przypadku jednak kwestia kosztów jest o wiele bardziej skomplikowana. Wszystko zależy bowiem, między innymi, od tego jak długie będzie przyłącze wody i kanalizacji – samo wykonanie przyłącza o długości 10 m może nas kosztować nawet ponad 3 000 zł. Na tym jednak nie koniec listy wydatków! Inwestor musi liczyć się z dużymi kosztami administracyjnymi itp. Ostatecznie, podłączenie wody i kanalizacji może nas kosztować kilka – kilkanaście tysięcy złotych.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.


PODSUMOWUJĄC: koszty przyłączy mediów to kwestia, którą powinniśmy bardzo dokładnie przeanalizować przed zakupem danego terenu. Uzbrojenie działki w media niesie za sobą konkretne wydatki oraz konieczność uporania się z wymogami administracyjnymi. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, jaka będzie cena uzbrojenia działki budowlanej, ponieważ składa się na nią zbyt wiele indywidualnych czynników. Wszystkie wymienione ceny są orientacyjne i mogą być odmienne od rzeczywistych kosztów.