Ile kosztuje wydanie książki?

Książki – strawa dla ducha i ciekawa rozrywka w jednym! Wielu aspirujących pisarzy, marzy o wydaniu własnego dzieła. Dzisiejszy rynek oferuje pod tym względem interesujące rozwiązanie – wydawanie książek można sfinansować ze swojej kieszeni. W takim razie – ile kosztuje wydanie własnej książki? Od czego bezpośrednio uzależniona jest cena wydania książki? Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Ile kosztuje wydanie książki naukowej i czy warto się zdecydować na ten krok? Te i inne pytania mogą pojawić się w głowie autora. Czy wydanie własnej książki jest w zasięgu naszej ręki? Sprawdźmy!

Koszt wydania książki

Self-publishing, czyli wydanie książki własnym nakładem, cieszy się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. Osoby, które rozważają taką opcję, zazwyczaj zastanawiają się – ile kosztuje wydanie książki w Polsce? To złożona kwestia, zdeterminowana szeregiem aspektów. Na cenę wydania książki w Polsce w dużym stopniu oddziałuje się między innymi: liczba egzemplarzy jednego wydania książki, czyli tak zwany nakład książki. Jednym z priorytetowych zagadnień jest bowiem cena wydrukowania książki, na którą nakład ma ogromny wpływ.

Ponadto, wydanie książki drukiem lub w formie e-booka wymaga również jej umiejętnego przygotowania: tekst musi zostać sprawdzony, wyeliminowane powinny zostać ewentualne błędy itp. Cena podobnego przygotowania może wynosić od ok. 500 do nawet kilku tysięcy złotych. Duże znaczenie ma w tym przypadku chociażby objętość pozycji. To, ile kosztuje wydanie książki dla dzieci, własnego opowiadania, wydawanie wierszy lub innej pozycji jest też uzależnione od tego, czy ma to być tradycyjna książka w wersji drukowanej, czy zależy nam na nowoczesnym e-booku.

wydanie książki koszt

Ile kosztuje wydrukowanie książki?

Przyjmując, że publikacja książki będzie miała charakter tradycyjny, czyli konieczny jest jej druk – jaki, w takim przypadku, może być koszt wydrukowania książki? W zależności od tego, na jaką okładkę, papier, nakład, objętość itp. się zdecydowaliśmy, druk pojedynczej książki jest w stanie kosztować ok. 5 – 40 złotych.

Ile chcesz pożyczyć ?

na

mies.


PODSUMUJMY: samodzielne drukowanie książek to powszechnie dostępna dzisiaj opcja, która pozwala wcielić w życie marzenie o jej wydaniu. Koszty takiego przedsięwzięcia mogą być bardzo różne i są uzależnione od szeregu czynników, dlatego o szczegółowy kosztorys należy pytać w firmach zajmujących się świadczeniem podobnych usług. Podkreślamy, że podane koszty są orientacyjne.