Chcesz skorzystać z usług BIK? Sprawdź, ile będzie Cię to kosztowało!

BIK (Biuro Informacji Kredytowej) nie tylko gromadzi informacje na temat historii kredytowych, ale dodatkowo proponuje również szereg interesujących i bardzo pomocnych usług. Chcesz z nich skorzystać, ale zastanawiasz się, ile może Cię to kosztować? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótką „cenową” ściągę.

Usługi dla Ciebie

  • Raport BIK: źródło informacji posiadanych przez BIK o Twojej historii kredytowej uzupełnione o dane z Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor (są to dane o tym, czy regulujesz na czas swoje zobowiązania wobec m.in. firm telekomunikacyjnych, dostawców usług masowych, wspólnot mieszkaniowych). Koszt jednego Raportu BIK – 39 zł. Opcjonalnie możesz zdecydować się na pakiet kosztujący 99 zł za rok. W pakiecie otrzymujesz dwanaście raportów (na ich pobranie masz rok) oraz szereg uzupełniających świadczeń, między innymi, Alerty BIK1.
  • Alert BIK: 24 zł za rok2. To usługa polegająca na tym, ze otrzymasz powiadomienie sms, gdy bank lub firma pożyczkowa zapytają o Ciebie w BIK np. w związku z rozpatrywaniem wniosku kredytowego. Jeśli nie składałeś wniosku i nie jesteś klientem tej konkretnej instytucji finansowej, może to oznaczać, ze ktoś wykorzystuje Twoje dane, aby wyłudzić na nie kredyt. Możesz natychmiast zareagować i uniknąć kłopotów. Alert otrzymasz również w innych sytuacjach, o czym warto więcej przeczytać.
  • Wskaźnik BIK: 24 zł za rok3. To prosta ocena Twojej rzetelności finansowej. Na pierwszy rzut oka, bez analizowania szczegółów, możesz upewnić się, że nie ma o Tobie niepokojących informacji w BIK lub BIG InfoMonitor. Wskaźnik wykupuje się na rok i przez ten czas jest aktualizowany na bieżąco. Przy każdym wejściu do Twojego panelu użytkownika w Portalu BIK uzyskasz aktualną informację o swoim statusie.

koszt usług bik

Usługi dla Twojej firmy

  • Raport BIK Moja Firma: mix danych gospodarczych na temat Twojej firmy pochodzących z Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor oraz informacje kredytowe, w których posiadaniu jest BIK. Jedno pobranie raportu to koszt 39 zł netto, natomiast pakiet kosztuje 199 zł netto za rok. Pakiet pozwala kupującemu pozyskać w czasie dwunastu miesięcy 6 Raportów BIK Moja Firma. Klient ma dodatkowo możliwość skorzystania z innych świadczeń, jakie są dostępne w ramach tego pakietu4.
  • Raport o Kontrahencie: jedno pobranie raportu kosztuje 24 złote netto5.
  • Alert BIK Moja Firma: 29 złotych netto za rok6.
  • Alert o Kontrahencie: 29 złotych netto za rok7.

REASUMUJĄC: Aby korzystać z usług BIK, należy założyć konto na bik.pl. Możliwość zakupu określonych świadczeń w formie pakietu to ukłon w stronę osób, którzy cenią sobie kompleksowe wsparcie ze strony BIK. Klient może dopasować formę korzystania z usług BIK do własnych oczekiwań i potrzeb. BIK swoją ofertę kieruje zarówno do zwyczajnych Kowalskich, jak i do firm. Jeśli chcesz zadbać o własny „wizerunek” w BIK, zakup raportu jest słusznym krokiem. Dlaczego? Dokument stanie się nie tylko kopalnią przydatnej wiedzy – jeśli w raporcie zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości, będziesz miał(a) szansę odpowiednio zareagować.

1 https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/raport-bik, 30.08.2018r.

2 https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/alerty-bik, 30.08.2018 r.

3 https://www.bik.pl/klienci-indywidualni/wskaznik-bik, 30.08.2018 r.

4 https://www.bik.pl/firmy/raport-bik-moja-firma, 30.08.2018r.

5 https://www.bik.pl/firmy/raport-o-kontrahencie, 30.08.2018 r.

6 https://www.bik.pl/firmy/alerty-bik-moja-firma, 30.08.2018 r.

7 https://www.bik.pl/firmy/alerty-o-kontrahencie, 30.08.2018 r.