Czym jest kredyt pomostowy?

Słyszałaś/Słyszałeś o kredycie pomostowym, ale niestety, nie masz pojęcia, na czym właściwie polega to rozwiązanie? Od czego jest Bancovo? Dzisiaj spróbujemy sobie wyjaśnić w prosty sposób pojęcie: kredyt pomostowy!

Kredyt pomostowy: definicja

Podstawowe pytanie brzmi: co to jest kredyt pomostowy? Kiedy można zdecydować się na taką opcję? Kredyty pomostowe to specjalny rodzaj kredytów, które są udzielane w sytuacji, w której kredytobiorca ma zrealizować konkretną inwestycję, ale UWAGA: warunkiem koniecznym jest otrzymanie na tę inwestycję dotacji unijnej. Proste, prawda?

Kredyt pomostowy dla rolników? Oczywiście! Kredyt pomostowy dla firm? Jak najbardziej! Zarówno przedsiębiorcy, jak i rolnicy (chociaż nie tylko!) mają szansę starać się o przyznanie im kredytu pomostowego. Dlaczego kredyt pomostowy może okazać się przydatny? Wyjaśnijmy to sobie na przykładzie: inwestor, który otrzymał dotację unijną chce rozpocząć wdrażanie inwestycji, ale nie posiada własnych środków lub nie może ich angażować w dany projekt. Co dzieje się w takiej sytuacji? Jeżeli nie chce czekać na otrzymanie pieniędzy z Unii Europejskiej, kredyt pomostowy może okazać się środkiem do celu, pozwalając na wcześniejsze rozpoczęcie realizacji inwestycji.

co to jest kredyt pomostowy

Kredyt pomostowy: oprocentowanie

Rzecz jasna, analizując koszt kredytu pomostowego, nie można zapominać o ważnej kwestii, jaką jest jego oprocentowanie. To, jak wysokie będą odsetki w przypadku konkretnego kredytu pomostowego to kwestia indywidualna, dlatego warto wnikliwie porównywać dostępne oferty i zwrócić uwagę na ich warunki. Analizując oferty kredytów pomostowych, uwagę należy zwrócić, między innymi, na okres kredytowania, maksymalną wysokość kredytu, wymagany wkład własny itp. Każdy kredyt to poważna decyzja, która musi być szczegółowo przemyślana.

REASUMUJĄC: kredyt pomostowy to kredyt, który może zostać udzielony w sytuacji, w której kredytobiorca planuje zrealizowanie konkretnej inwestycji, ale w tym przypadku koniecznością jest otrzymanie dotacji unijnej właśnie na tę inwestycję.