Jak sprawdzić siebie w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA?

Nie wiesz czym jest KRD BIG SA? Zastanawiasz się, czy możliwe jest sprawdzenie własnej osoby w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA? Chcesz wiedzieć, jak sprawdzić dłużnika? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Krajowy Rejestr Długów (KRD): co to jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia sobie terminu KRD BIG SA. To skrót od nazwy – Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej. KRD BIG SA, jak sama nazwa wskazuje, stanowi biuro informacji gospodarczej, w związku z czym gromadzi informacje, które pochodzą od różnych podmiotów, w tym gmin czy banków. Krajowy Rejestr Długów BIG SA interesują dane mówiące o zadłużeniach. Można zaryzykować stwierdzenie, że w pewnym ograniczonym sensie, KRD BIG SA to lista, baza dłużników w Polsce, ale warto pamiętać, że w bazie znajdziemy także informacje mające charakter pozytywny. Co jeszcze warto wiedzieć? W KRD BIG SA dostępne są wiadomości nie tylko na temat przedsiębiorstw, ale również zwyczajnych konsumentów.

Od jakiej sumy informacja o naszym zadłużeniu może pojawić się w KRD BIG SA? Konsument musi być winien przynajmniej 200 zł, natomiast przedsiębiorca min. 500 zł. Kwota jest więc stosunkowo niewielka, dlatego warto bacznie pilnować swoich zobowiązań. Lista dłużników chyba nie jest miejscem, na które chcielibyśmy trafić, prawda?

jak sprawdzić big

Krajowy Rejestr Długów: jak sprawdzić siebie?

Zastanawiasz się: czy widnieję w KRD BIG SA? Masz podejrzenia, że Twoje zadłużenie trafiło do KRD BIG SA? Chcesz wiedzieć, jak sprawdzić siebie KRD BIG SA? To bardzo proste! Sprawdzanie siebie w KRD BIG SA należy zacząć od wejścia na stronę internetową: www.konsument.krd.pl. Krajowy Rejestr Długów BIG SA oferuje bowiem usługę: Sprawdź swój PESEL. Wystarczy, że na stronie internetowej założysz konto, zweryfikujesz informacje na swój temat i weźmiesz przygotowany dla Ciebie raport KRD BIG SA. Raport natomiast przedstawi Ci dane o Tobie, które są w posiadaniu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej (źródło: www.konsument.krd.pl).

Dlaczego lista dłużników w Krajowym Rejestrze Długów BIG SA może okazać się pomocna? KRD BIG SA jest w stanie dostarczyć nam informacji na temat ewentualnych współpracowników, firm, z których usług chcemy skorzystać itp. W tym przypadku na stronie www.konsument.krd.pl można skorzystać z usługi: Sprawdź wiarygodność firmy.