Ile kosztuje kuchnia na wymiar?

Umiejętne zagospodarowanie kuchni ma ogromne znaczenie dla komfortu korzystania z tego pomieszczenia. Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest „kuchnia na wymiar”. To potoczne określenie mebli kuchennych wykonywanych na specjalne zamówienie klienta i dopasowywanych do wymiarów wnętrza. Ile kosztuje zabudowa kuchni na wymiar? Od czego uzależniona jest cena mebli? Jakie wydatki nas czekają, jeśli marzą nam się meble na wymiar?

kuchnia na wymiar cena

Ile kosztują meble kuchenne na wymiar?

Warto pamiętać, że cena mebli kuchennych na wymiar jest ściśle usankcjonowana ich charakterem i zależy między innymi od:

• tworzywa/materiału, z jakiego meble zostały wykonane

• wielkości kuchni, a co za tym idzie mebli

• regionu Polski – ceny mogą się od siebie różnić w zależności od miasta/miejscowości

• poziomu skomplikowania projektu

• zastosowanych rozwiązań

Podanie dokładnej ceny kuchni pod wymiar, czyli mebli kuchennych wykonywanych na wymiar, jest możliwe dopiero po otrzymaniu wyceny od producenta. Wcześniej konieczne jest przedyskutowanie wszystkich oczekiwań i wymagań ze strony klientów, dotyczących chociażby frontów kuchennych na wymiar. Właśnie z tego powodu, nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy mała kuchnia na wymiar będzie tańsza od mebli na wymiar stworzonych z myślą o większym pomieszczeniu.

kuchnie na wymiar ceny

Kuchnia na wymiar – ceny

Spróbujmy jednak określić przynajmniej hipotetyczne ceny. Warto wiedzieć, że bardzo często można się spotkać z ujęciem kosztów w cenie za metr kuchni na wymiar (mebli kuchennych na wymiar). Ceny podawane są w metrach bieżących lub metrach kwadratowych. Meble do kuchni wykonane z drewna (w zależności od jego gatunku) kosztują mniej więcej od 1200 złotych do 3000 złotych za metr bieżący. Z kolei za meble, które są zrobione z płyty laminowanej będziemy musieli zapłacić około 600 – 2000 złotych za metr bieżący. Należy jednak zaznaczyć, że są to wyłącznie informacje orientacyjne, a koszty mogą się różnić w zależności od producenta.

Podsumujmy: koszt mebli kuchennych wykonywanych na określony wymiar podawany jest w metrach bieżących lub metrach kwadratowych. Nowoczesne kuchnie na wymiar, a więc meble kuchenne na wymiar, to dzisiaj powszechnie wykorzystywane rozwiązanie. Ich cena jest ściśle uzależniona od szeregu czynników, takich jak: materiał mebli czy wykorzystane w systemie meblowym rozwiązania. Duże znaczenie mają również dodatkowe akcesoria, na przykład uchwyty szafek.