Ile kosztuje operacja haluksów?

Na co dzień, stopy zazwyczaj nie zwracają naszej uwagi. Poświęcamy im więcej czasu dopiero wtedy, kiedy zaczyna dziać się coś niepokojącego. Tymczasem, powinniśmy lepiej zatroszczyć się o ich zdrowie, w końcu to właśnie one w dużej mierze decydują o komforcie chodzenia. Często pojawiającą się i bolesną przypadłością są haluksy. W uzasadnionych przypadkach, istnieje możliwość ich zoperowania. Ile kosztuje operacja na haluksy? Dlaczego na uwadze należy mieć nie tylko koszt samej operacji? Jakie wydatki nas czekają, jeśli zamierzamy ją sfinansować z własnej „kieszeni”?

Ile kosztuje operacja haluksów?

Haluks to inaczej paluch koślawy, sama nazwa już wiele mówi o charakterze tego schorzenia, które może w negatywny sposób wpływać na jakość naszego życia. Obecnie stosowane są różne metody leczenia haluksów, jedną z nich jest operacja. Jaka jest cena usuwania haluksów? Ile trzeba będzie zapłacić za operację? Zoperowanie haluksa jednej stopy będzie nas kosztowało kilka tysięcy złotych. Zazwyczaj ceny zaczynają się od 3500 złotych, jednak ostateczna kwota może wynosić ponad 6000 złotych. Cena operacji na haluksy jest bowiem ściśle zdeterminowana między innymi przez indywidualny stan pacjenta. O dokładny cennik operacji haluksów należy pytać w ośrodku medycznym wykonującym podobne zabiegi. Analizując cenę zabiegu na haluksy, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, jakie usługi zawiera. Koszt operacji to nie wszystko! Czasami doliczyć do niej trzeba kolejne wydatki, między innymi:

• konsultacje ortopedyczne, koszt pojedynczej wizyty: 100 – 250 złotych

• koszt niezbędnych badań: około 400 – 500 złotych

• specjalistyczne obuwie: około 100 złotych

• cena rehabilitacji: mniej więcej 500 – 600 złotych

Operacje haluksów wykonywane są również w ramach refundacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Należy pamiętać, że o tym, czy operacja jest w naszym przypadku konieczna, decyduje lekarz. Na rynku istnieje wiele ośrodków proponujących wykonanie operacji na koszt pacjenta, jeśli nie chce lub z jakiś powodów nie może skorzystać z refundacji.

haluksy operacja cena

Podsumujmy: haluksy to dokuczliwa dolegliwość, która może mieć negatywny wpływ na nasze codzienne życie. Współczesna medycyna dysponuje wieloma metodami ich leczenia, a w niektórych przypadkach lekarze proponują swoim pacjentom leczenie operacyjne. Koszt zoperowania haluksa jednej stopy to kilka tysięcy złotych, wszystko zależy od tego, w jakim jest ona stanie. Do ceny samej operacji trzeba jednak niekiedy doliczyć także niezbędne wydatki. Na jej koszt operacji ma również zastosowana metoda. Podane ceny są orientacyjne i mogą się różnić od oferty konkretnego ośrodka medycznego.