Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Jeżeli zamierzamy nieco „podrasować” swój wygląd, zwykle sen z powiek spędza nam kwestia kosztów. Zastanawiamy się, ile kosztuje przeszczep włosów, wizyta u cenionego fryzjera, dobrej kosmetyczki lub ile kosztuje operacja nosa? A co, jeśli marzą Ci się długie włosy, jednak nie chcesz czekać, aż samodzielnie osiągną wymarzoną długość? Możesz skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnego fryzjerstwa i zdecydować się na ich profesjonalne przedłużenie. Ile kosztuje przedłużanie włosów u fryzjera? Od czego uzależniona jest cena przedłużania włosów? Spróbujmy rozwinąć tę kwestię!

Ile kosztują doczepiane włosy?

Odpowiadając na pytanie: ile kosztuje przedłużanie włosów, nie możemy zapominać, że na ostateczne koszty wpływ mają, między innymi, cztery czynniki – rodzaj, jakość i długość włosów oraz zastosowana metoda. Cena doczepiania włosów może być więc bardzo zróżnicowana. Ile pasemek jest potrzebnych do przedłużenia włosów? To indywidualna kwestia, którą należy omówić z fryzjerem wykonującym zabieg.

Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

Posłużmy się konkretnym przykładem, jakim jest metoda ultradźwiękowa. Jak będzie wyglądał koszt przedłużania włosów tą techniką? Od czego zależy cena przedłużania włosów metodą ultradźwiękową? Jeżeli zależy nam na przedłużeniu bardzo długimi pasmami, powyżej 60 cm, wówczas, w zależności od ilości potrzebnych pasemek i pochodzenia włosów, za zabieg zapłacimy ok. 1500 – 3000 zł (włosy naturalne). Generalnie jednak ceny podobnych zabiegów z wykorzystaniem najkrótszych pasm naturalnych zaczynają się już od ok. 700 zł. Wspomniane ceny wliczają koszt zakupu potrzebnych pasemek.

Przedłużanie włosów – mikroringi

Wydłużanie włosów to popularny zabieg, dlatego na rynku oferowanych jest wiele metod, dzięki którym możemy szybko uzyskać upragnioną długość. Jedną z nich jest doczepianie włosów na mikroringi. Ile będzie nas kosztował podobny zabieg? Cena mikroringów jest uzależniona od salonu, jednak orientacyjnie, jeśli interesują nas włosy doczepiane na ringi, musi być przygotowani na wydatek rzędu ok. 450 – 700 zł w przypadku krótkich pasemek (do 40 cm, włosy naturalne). Jest to koszt zabiegu oraz niezbędnych włosów. Bardzo duże znaczenie w przypadku przedłużania włosów, bez względu na to, jaka metoda zostanie zastosowana, ma cena pasemek, uzależniona od ich jakości. Za przedłużenie włosów u fryzjera naturalnymi pasemkami o długości 60 cm zapłacimy ok. 1000 – 2000 zł (robocizna+włosy).

Laserowe przedłużanie włosów – cena

Ile kosztuje doczepianie włosów w salonie fryzjerskim metodą laserową? Jak wygląda koszt doczepiania włosów w przypadku poszczególnych długości? Cena doczepiania włosów u fryzjera w przypadku metody laserowej zaczyna się już od ok. 700 zł. Koszt doczepienia włosów naturalnych o długości 40 cm będzie oscylował w granicach ok. 900 – 1500 zł (zabieg + włosy).

Przedłużanie włosów keratyną – cena

Metodą, która cieszy się dużą popularnością wśród osób spragnionych długiej, bujnej czupryny jest keratynowe doczepianie włosów. Jak wygląda cena przedłużania i zagęszczania włosów w tym przypadku? Podobnie jak wcześniej, doczepianie włosów metodą keratynową jest ściśle uzależnione od tego, jak długie są pasemka do przedłużania włosów, ile będziemy ich potrzebować oraz jaka jest ich jakość. Cena przedłużania włosów krótkich będzie wynosiła ok. 450 – 1000 zł (naturalne pasemka 40 cm, włosy + robocizna).

Dopinane włosy – clip in

Ile kosztuje dopinanie włosów clip in? Zasadniczo, cena dopinania włosów metodą clip in jest uzależniona od tego, czy zdecydujemy się na włosy naturalne czy syntetyczne. Duże znaczenie ma długość włosów oraz ich objętość. Metoda clip in polega na dopinaniu do własnych włosów specjalnych taśm z włosami. Taśmy wyposażone są w spinki, dzięki czemu przedłużanie włosów można z powodzeniem wykonać samodzielnie, w domu. Ile kosztują włosy clip in? W przypadku kosmyków o długości 40 cm, cena doczepianych włosów naturalnych clip in to mniej więcej ok. 180 – 300 zł (koszt zestawu clip in), natomiast naturalny zestaw o długości 60 cm kosztuje ok. 500 – 700 zł.

Ile kosztują włosy naturalne?

Wiemy już, że cena doczepianych włosów jest uzależniona od tego, czy są to włosy naturalne czy syntetyczne. Nie oznacza to jednak, że włosy naturalne kosztują tyle samo. Ważna jest ich jakość oraz źródło pochodzenia. Cena włosów słowiańskich wynosi ok. 1,5 – 3 zł za pojedyncze pasemko o długości 50 cm. Wraz z długością włosów rośnie również ich cena. Nieco tańsze są włosy indyjskie. Do najdroższych należą włosy dziewicze.

Ile kosztują włosy syntetyczne?

Ile kosztują dopinane włosy syntetyczne? Należą one do grona najtańszych włosów. Przykładowo, zestaw syntetycznych włosów clip in o długości 40 cm to koszt ok. 30 – 35 złotych. Cena sztucznych włosów jest więc relatywnie niewielka.

Jak długo trzymają się przedłużane włosy? Wiele zależy od wybranej metody, dlatego warto dokładnie przedyskutować z fryzjerem dostępne opcje i zastanowić się wspólnie z profesjonalistą, które rozwiązanie będzie w naszym przypadku najbardziej optymalne.

Reasumując: ile kosztują doczepiane włosy u fryzjera? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ cena wydłużania włosów jest zdeterminowana szeregiem czynników, między innymi, rodzajem włosów i zastosowaną metodą. W związku z tym, koszt doczepiania włosów może być naprawdę różny. Wybór odpowiedniej metody z kolei powinien być podyktowany indywidualnymi uwarunkowaniami.

Przedstawione ceny są przykładowe i mogą się różnić od rzeczywistych ofert.