Ile kosztuje remont pokoju?

Decyzja zapadła: nadszedł czas na remont! Twój stary pokój już od jakiegoś czasu wymaga odświeżenia? Zastanawiasz się, na jakie koszty remontu musisz się przygotować? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na to pytanie.

Wycena remontu: co ma wpływ na ostateczne koszty?

Na początek odpowiedz sobie na pytanie: jakie prace ma docelowo obejmować remont pokoju? Kosmetyczne zabiegi będą generowały inne koszty niż kompleksowy remont pokoju od podstaw. Koszt remontu pokoju jest uzależniony od kilku czynników, między innymi:

• wielkości pomieszczenia

• zakresu prac

• wykorzystanych materiałów

• wynagrodzenia za robociznę

Trudno więc odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje remont pokoju 20 m2, bez określenia prac, jakie mają zostać wykonane. W związku z czym, jeszcze przed rozpoczęciem całego przedsięwzięcia, warto przygotować wstępny kosztorys remontu pokoju, by wiedzieć, jakie wydatki nas czekają. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystko da się przewidzieć, dlatego pomocny może się okazać „zapas” finansowy.

 

Ile kosztuje pomalowanie pokoju?

edną z najczęściej wykonywanych prac, jeśli chodzi o remontowanie pokoju, jest pomalowanie jego ścian. Czasami mamy ochotę na zmianę koloru lub po prostu ściany są już na tyle zabrudzone, że poprawki to konieczność. Ile kosztuje malowanie pokoju? Koszty robocizny za malowanie ścian (bez niezbędnego przygotowania) mogą oscylować w granicach ok. 7 – 15 złotych za metr kwadratowy (malowanie dwukrotnie). Jednak koszt pomalowania pokoju to nie wszystko! Przygotowując kosztorys malowania pokoju, na uwadze należy mieć jednak koszty potrzebnych materiałów. Zakładając, że użyjemy takich samych materiałów, a koszty robocizny będą identyczne, malowanie małego pokoju będzie tańsze niż wykonanie tej samej pracy na większej powierzchni.

remont pokoju koszt

Remont małego pokoju: jakie prace zaplanowaliśmy?

Wspomnieliśmy już wcześniej, że cena remontu pokoju jest ściśle uzależniona, między innymi, od tego, jakie prace ma on obejmować. Jeżeli remont pokoju w bloku będzie zakładał wymianę paneli, wówczas musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli zapłacić za robociznę. Ile? Ułożenie paneli może kosztować ok. 20 – 30 złotych za metr kwadratowy. Do kosztów należy doliczyć także materiały. Co, jeśli marzy nam się tapeta na ścianach? Ile kosztuje wytapetowanie pokoju? Koszty robocizny (bez materiałów) będą wahały się w granicach ok. 20 – 40/metr kwadratowy (cena nie uwzględnia przygotowania ścian).

Remont pokoju z Bancovo – jak platforma może Cię wesprzeć?

Remont pokoju nie może czekać, ale aktualnie nie dysponujesz oszczędnościami, które pozwoliłyby Ci na jego sfinansowanie? Sprawdź, jak może Ci w tym pomóc platforma Bancovo! Po pierwsze: dzięki Bancovo porównasz oferty firm pożyczkowych i banków. Po drugie: po wypełnieniu formularza z potrzebnymi informacjami, użytkownik może otrzymać dostęp do starannie wyselekcjonowanych propozycji kredytów i pożyczek gotówkowych, które w praktyce naprawdę może zaciągnąć. Po trzecie: platforma to komfortowe, proste w użytku narzędzie, a mechanizm starania się o pożyczkę/kredyt odbywa się w całości przez Internet, z poszanowaniem Twojego czasu i bezpieczeństwa.

PODSUMOWUJĄC: ile zapłacimy za remont pokoju? To indywidualna kwestia. Wszystko zależy, między innymi, od tego, na jakie materiały się zdecydujemy, jakie prace mają zostać w pomieszczeniu wykonane oraz jego wielkości. Koszty robocizny natomiast w dużej mierze są uzależnione również od regionu Polski. Wszystkie ceny są orientacyjne i mogą być odmienne od rzeczywistych ofert.