Ile kosztuje tatuaż?

Tatuaż: dla jednych ozdoba, dla innych ważny symbol. Bez względu na to, jakie motywacje nami kierują, często zastanawiamy się, jaki właściwie jest koszt zrobienia tatuażu? Od czego zależy jego cena? Ile kosztuje tatuaż rękaw? Ile trzeba zapłacić za niewielki tatuaż na stopie? Jak prezentują się ceny tatuaży w Polsce? Spróbujemy sobie odpowiedzieć na te pytania!

Ceny tatuaży: co ma wpływ na koszt usługi?

Ceny zrobienia tatuażu bywają niezwykle zróżnicowane. Co w takim razie właściwie oddziałuje na koszt tatuażu? Jakie czynniki mają wpływ na cenę, którą będziemy musieli zapłacić? Cennik tatuaży jest, między innymi, uzależniony od:

• wielkości tatuażu

• czasu realizacji

• stopnia skomplikowania wzoru

• użycia kolorów

• renomy studia i tatuatora

• wykorzystanej techniki

Niezależnie od tego, czy interesuje nas tatuaż na ręce, czy raczej mamy w planach wykonanie tatuażu na łydce, priorytetowe znaczenie powinna mieć dla nas przede wszystkim jakość świadczonych usług. Warto pamiętać, że tatuaż przecież będzie zdobił nasze ciało przez długie lata! Dobrze jest więc obejrzeć portfolio dotychczasowych prac tatuatora, zapoznać się z opiniami klientów na jego temat itp. Po wybraniu odpowiedniego salonu oraz tatuatora, należy przedstawić swoją wizję specjaliście i na tej podstawie dokonywana jest wycena usługi.

Ile kosztuje projekt tatuażu?

Jeśli mamy określone oczekiwania, możemy poprosić tatuatora o przygotowanie indywidualnego projektu tatuażu zgodnie z naszymi wskazówkami. Ile to kosztuje? Często projekt tatuaży jest wkalkulowany w koszty jego wykonania, jeśli nie, jego cena, podobnie jak w przypadku ceny tatuażu, jest uzależniona od wielkości i stopnia skomplikowania wzoru i może to być wydatek rzędu 100 – 1000 złotych.

 

Ile kosztuje zrobienie tatuażu?

Przejdźmy do konkretów: zamierzamy zafundować sobie tatuaż na ramieniu lub na innej części ciała – na jakie koszty powinniśmy się przygotować? Cena małego tatuażu zaczyna się od około 100 – 200 złotych za niewielkie projekty. Jaka jest cena tatuażu – napisu? W zależności od rozmiaru oraz zawiłości wzoru, za tatuaż – napis na plecach bądź innej części ciała, będziemy musieli zapłacić mniej więcej 100 – 500 złotych, natomiast tatuaże na przedramieniu damskie lub męskie średniej wielkości będą kosztowały w granicach 500 – 1000 złotych. Podobnie dzieje się, jeśli chodzi o tatuaż na plecach – generalnie, największe znaczenie ma poziom trudności oraz wielkość wzoru, a nie lokalizacja tatuażu na naszym ciele. W takim razie: ile kosztuje tatuaż na nadgarstku, zakładając, że jego rozmiary będą niewielkie? Orientacyjnie od 100 do 400 złotych.

koszt tatuażu

Cena tatuażu na całą rękę

Tatuaż rękaw damski może generować koszty w zakresie 2500 – 3000 złotych. Cena tatuażu – rękawa jest uzasadniona dużą powierzchnią, na której pracuje tatuator. Co więcej, koszt tatuażu rękaw wynika z faktu, że zazwyczaj wykonanie tak dużego projektu musi być rozdzielone na kilka sesji. Cena sesji tatuażu to około 400 – 1500 złotych. Ile kosztuje kolorowy tatuaż? Należy mieć na uwadze fakt, że ceny tatuaży kolorowych bywają o 100 – 400 złotych droższe (w zależności od wielkości wzoru) niż tatuaży klasycznych. Duże tatuaże, jak chociażby tatuaże na plecy męskie mogą kosztować nawet 3000 – 4000 złotych.

Jak Bancovo może pomóc Ci zdobyć środki na wykonanie tatuażu?

Marzysz o dużym tatuażu, ale koszt wizyty w studio aktualnie przekracza Twoje możliwości finansowe? Nie chcesz czekać do momentu, w którym uda Ci się zaoszczędzić potrzebną kwotę? Może rozwiązaniem będzie kredyt lub pożyczka? Odwiedź Bancovo – funkcjonalną platformę, która skupia oferty kredytów i pożyczek gotówkowych na dowolny cel współpracujących z nią instytucji finansowych. Zalety Bancovo? Po pierwsze: platforma przedstawi Ci te oferty, które naprawdę możesz dostać. Po drugie: cały mechanizm starania się o kredyt/pożyczkę jest realizowany internetowo. To Ty decydujesz kiedy i gdzie korzystasz z Bancovo!

W jakich cenach są tatuaże „nietypowe”?

Wiemy już, ile kosztują tradycyjne, popularne tatuaże. Co w takim razie z projektami „nietypowymi”? Jakich kosztów trzeba się w takim przypadku spodziewać? Ile może wynosić cena białego tatuażu? Za taki tatuaż będziemy musieli zapłacić więcej niż za klasyczną usługę. Niewielki biały tatuaż może kosztować od około 200 złotych. Jak natomiast wygląda cena tatuaży 3D? Tego rodzaju projekty, ze względu na wyższy stopień trudności, mogą być droższe od zwyczajnych tatuaży.

PODSUMUJMY: koszt tatuażu to bardzo specyficzna kwestia, dlatego jeśli zastanawiamy się, jak wyglądają ceny tatuaży na stopie lub planujemy wykonanie bardzo dużego tatuażu na całe plecy, o wycenę projektu poprośmy tatuatora. Zadając mu podstawowe pytanie: jaka jest cena tatuażu, należy się upewnić, czy cena jest podawana za całkowitą realizację tatuaży czy jest to koszt godziny pracy tatuatora. Powinniśmy pamiętać, że jedną z podstawowych kwestii, które determinują ceny tatuaży jest oczywiście ich wielkość: małe tatuaże męskie prawdopodobnie będą tańsze niż duże tatuaże męskie na klatce piersiowej. Przypominamy, że podane powyżej ceny są tylko orientacyjne.