Wakacje w Albanii – jakie są ceny, atrakcje i co warto wiedzieć planując wyjazd?

Nie wiesz, jaki kierunek w tym roku wybrać na swój wakacyjny wyjazd? Chcesz odpocząć na plaży, ale jednocześnie kochasz zwiedzać i zawsze interesują Cię lokalne zabytki? Co powiesz na wczasy w Albanii? Wiemy już, jakie są ceny wakacji we Włoszech i co warto zobaczyć, teraz czas na Albanię! Jak zaplanować tanie wakacje w Albanii? Co warto zobaczyć na miejscu? Na co należy zwrócić uwagę przeglądając oferty wczasów w Albanii? Sprawdź!

Albania – wakacje: ceny

Zdecydowaliście się: w tym roku odwiedzicie właśnie ten kraj! W takim razie pewnie zastanawiacie się, jak wyglądają ceny w Albanii? Ile zapłacicie za nocleg, a ile za wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży? Jeśli zależy nam na oszczędności, rozwiązaniem może być Albania last minute. Zorganizowane przez biura podroży wycieczki do Albanii to opcja dla osób, które nie mają czasu lub ochoty na samodzielne planowanie wyjazdu i chcą skorzystać z doświadczenia profesjonalistów.

Tygodniowe wakacje all invlusive w Albanii proponowane w ofertach biur podróży będą kosztowały ok. 2900 – 4000 zł (cena za osobę, termin wyjazdu: lipiec 2018 r., zakwaterowanie w hotelu pięciogwiazdkowym). Ceny wczasów w Albanii są ściśle uzależnione od renomy i standardu hotelu, terminu oraz wybranej opcji żywieniowej. Wycieczki do Albanii all inclusive mogą przypaść do gustu klientom, którym zależy na komforcie i całodniowym wyżywieniu.

Urlop w Albanii da się zaplanować również na własną rękę. W pierwszej kolejności warto zorganizować kwestię noclegu. Albania: hotele nad morzem, pensjonaty, pola namiotowe, a może prywatne apartamenty? Możliwości jest bardzo dużo. Tanie wczasy w Albanii są dla Ciebie priorytetem? Określ, jakim budżetem dysponujesz i poszukaj okazji cenowych/promocji itp., oferty noclegów w Albanii są różnorodne.

Albania: tanie noclegi nad morzem – ile zapłacimy za hotel? Za wynajęcie na dobę pokoju dwuosobowego w hotelu czterogwiazdkowym (termin: lipiec 2018) zapłacimy ok. 200 – 400 zł (bez wyżywienia). W przypadku hotelu trzygwiazdkowego cena może oscylować w granicach ok. 150 – 300 zł (koszt wynajęcia pokoju dwuosobowego na jedną dobę w lipcu 2018, bez wyżywienia). Ile kosztują domy wakacyjne w Albanii? Wynajęcie trzyosobowego domku na jedną dobę to koszt ok. 500 – 1000 zł (lipiec 2018, bez wyżywienia).

Albania: atrakcje, które warto zobaczyć!

Jakie ciekawe miejsca w Albanii powinny się znaleźć na naszej wakacyjnej liście? Albania proponuje przyjezdnym interesujące atrakcje turystyczne, między innymi, miasto Gjirokastra, które zajmuje miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i zachwyca niezwykle ciekawą architekturą. Na uwagę zasługuje również inne albańskie miasto – Berat. Na miejscu możemy podziwiać liczne budowle sakralne: cerkwie oraz meczety.

Albania to również piękne plaże, które są jednym z największych turystycznych plusów tego kraju. Turystyka w Albanii jest ważną gałęzią lokalnej gospodarki, dlatego wczasy nad morzem w Albanii mogą być ciekawą propozycją dla osób, które szukają odpoczynku. Zwiedzanie Albanii należy jednak drobiazgowo zaplanować, z uwzględnieniem miejsc, które chcielibyśmy zobaczyć. Za najpiękniejsze miejsca w Albanii uważa się, na przykład, jezioro Szkoderskie i jezioro Ochrydzkie.

Czy warto jechać do Albanii?

Albania: gdzie jechać i czy w ogóle warto? Godne uwagi są nie tylko nadmorskie kurorty w Albanii, które kuszą pięknymi plażami, ale również miejscowe zabytki i lokalna kultura. Miłośnikom kuchni z różnych stron świata do gustu mogą przypaść także regionalne potrawy. Będąc w Albanii warto spróbować pilafu, czyli potrawki mięsno – warzywnej, której bazą często bywa ryż oraz bakławy, wschodniego, bardzo słodkiego deseru. W Albanii bardzo popularne są też owoce morza.

Albania: ceny jedzenia

Zastanawiasz się, czy jedzenie w Albanii jest drogie? Chcesz wiedzieć, ile będą Cię kosztowały wakacje nad morzem w Albanii i analizujesz kwestię wyżywienia? Oczywiście, planując wyjazd do Albanii pod względem potencjalnych wydatków, trzeba mieć na uwadze fakt, że ceny mogą się różnić w zależności od miejsca pobytu. Za bochenek chleba zapłacimy mniej więcej 1,80 – 3,00 zł, butelka wody (1,5 litra) będzie nas kosztowała ok. 2,00 – 3,50 zł, z kolei pomidory, w zależności od tego, czy jest na nie aktualnie sezon, to koszt ok. 1,00 – 3,00 zł/kg. Jak natomiast wyglądają ceny w restauracjach w Albanii? Pizza może kosztować ok. 10 – 30 zł, espresso ok. 2 – 5 zł, a za porcję owoców morza będziemy musieli zapłacić ok. 20 – 50 zł.

View at old city of Berat – Albania

Albania – jak dojechać?

Oferty biur podróży proponują bardzo często wczasy w Albanii samolotem. Co jednak w sytuacji, kiedy wyjazd organizujemy na własną rękę? Jak zaplanować dojazd własny do Albanii? Poza drogą lotniczą, do wyboru mamy również autokar Polska – Albania oraz samochód. Jeżeli decydujemy się na tę ostatnią opcję, czyli dojazd do Albanii samochodem, koniecznie należy rozsądnie zaplanować trasę oraz wziąć pod uwagę, między innymi, ceny paliw w Albanii. Jeżeli interesują nas wakacje w Albanii samolotem należy pamiętać, że na trasie Polska – Albania nie ma połączeń bezpośrednich.

Albania: co warto wiedzieć?

Planując wypoczynek w Albanii, należy pamiętać, że walutą Albanii jest lek albański i dokładnie opracować budżet, który spożytkujemy w czasie wyjazdu. To pozwoli nam uniknąć przykrych niespodzianek. Na uwadze dobrze jest mieć również ceny wycieczek w Albanii już na miejscu, czyli różnego rodzaju wycieczek fakultatywnych itp. Językiem urzędowym jest język albański. Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w przewodnik turystyczny po Albanii, poznać lokalne zwyczaje i kulturę, ciekawostki o Albanii oraz określić, jakie pamiątki z Albanii chcielibyśmy przywieźć swoim bliskim. Porady praktyczne o Albanii znajdziemy na różnego rodzaju blogach podróżniczych itp.

PODSUMOWUJĄC: Albania: oferty biur podróży czy wyjazd na własną rękę? Wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań. Planując wyjazd, warto na uwadze mieć potencjalne koszty, własne oczekiwania oraz możliwości finansowe.

Wszystkie podane ceny są przykładowe i mogą się różnić od rzeczywistych ofert.