Wakacje w Czarnogórze – jakie są ceny i co warto zobaczyć?

Wakacje tuż tuż! W poprzednim wpisie zajmowaliśmy się Albanią i zastanawialiśmy się, jakie są ceny wakacji w Albani, atrakcje oraz co warto wiedzieć przed wyjazdem do tego kraju. Teraz przyszedł czas na „sąsiadkę” Albanii, czyli Czarnogórę! Jak wyglądają ceny w Czarnogórze? Czy wakacje w Czarnogórze samochodem to dobry pomysł? Jakie atrakcje turystyczne w Czarnogórze warto zobaczyć? Gdzie znajdziemy tanie noclegi w Czarnogórze? Podpowiadamy!

Czarnogóra – wakacje: ceny

Wczasy w Czarnogórze: na jaki wydatek powinniśmy być przygotowani? Czy tanie wczasy w Czarnogórze leżą w zasięgu naszych możliwości? Ceny wakacji w Czarnogórze mogą być bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od: terminu wyjazdu, regionu kraju, zakwaterowania oraz opcji żywieniowej. Jeśli naszym celem jest są tanie wakacje w Czarnogórze, warto zainteresować się ofertami last minute proponowanymi przez biura podróży.

Czas na konkrety! 8-dniowy wyjazd do Czarnogóry organizowany przez biuro podróży w opcji all inclusive (termin: lipiec 2018) to koszt ok. 2000 – 5000 zł/os. (zakwaterowanie w hotelu czterogwiazdkowym). Jeśli zamiast all invlusive zdecydujemy się na okrojenie wyżywienia tylko do śniadań, taki wyjazd będzie nas kosztował ok. 1500 – 3000 zł/os. Oferty wakacji w Czarnogórze bez problemu znajdziemy w różnych konfiguracjach, co pozwoli dopasować je do własnych potrzeb.

Jeśli wyjazd organizujecie samodzielnie, musicie poszukać noclegu. Ceny noclegów w Czarnogórze mogą być różne, w zależności od regionu. Tanie kwatery w Czarnogórze często możemy napotkać chociażby poza sezonem, kiedy liczba turystów się zmniejsza. Ceny apartamentów w Czarnogórze oscylują w granicach ok. 200 – 800 zł za dobę w przypadku apartamentu czteroosobowego (termin: lipiec 2018, bez wyżywienia). Na uwadze warto mieć również ceny kwater prywatnych w Czarnogórze oraz hoteli. W przypadku hoteli czterogwiazdkowych, za wynajęcie na dobę pokoju dwuosobowego, bez wyżywienia, w lipcu 2018 r. zapłacimy ok. 250 – 1000 zł.

Czarnogóra: co warto zobaczyć?

Czarnogóra: gdzie jechać? Jakie miejsca warto odwiedzić? Które miasta Czarnogóry zasługują na naszą uwagę? Oczywiście, stolica, czyli Podgorica czy Kotor, miasto słynące z lokalnych zabytków w postaci budowli sakralnych. Zabytki Czarnogóry powinny przypaść do gustu miłośnikom historii. Budva, jedno z najsłynniejszych miast tego pięknego kraju, to kolejny przystanek na turystycznej liście. Budva: co warto zobaczyć? Jakie atrakcje Budva jest w stanie zaproponować odwiedzającym? W tym gronie należy wymienić chociażby miejską starówkę oraz lokalne cerkwie i kościoły. Turystyka w Czarnogórze rozwija się bardzo szybko, dlatego jeśli planujemy wyjazd do tego kraju, warto zaopatrzyć się w przewodnik po Czarnogórze, sprawdzić, jakie miejsca są szczególnie interesujące i zapoznać się z mapą turystyczną Czarnogóry. Poza tym, informacje turystyczne o Czarnogórze znajdziemy z powodzeniem na blogach podróżniczych i tematycznych portalach. W gronie najciekawszych miejsc w Czarnogórze znajduje się, między innymi, jezioro Szkoderskie, enklawa pelikanów.

Czarnogóra: paszport czy dowód?

Czarnogóra: czy potrzebny jest paszport? Czy w grę wchodzi Czarnogóra na dowód osobisty? Jeśli jesteś dorosłym obywatelem Polski i w Czarnogórze nie będziesz pozostawać dłużej niż 30 dni, wystarczy Ci ważny dowód osobisty. MSZ jednak podkreśla, że osoby które nie osiągnęły pełnoletności powinny mieć ważny polski paszport (źródło: www.polakzagranica.msz.gov.pl).

Jak dojechać do Czarnogóry?

Jak dolecieć do Czarnogóry? Na własną rękę z Polski do Czarnogóry można dostać się samolotem, trzeba jednak liczyć się z koniecznością przesiadek, co może wydłużyć czas podróży. Inną opcją jest Czarnogóra samochodem, co bywa ciekawą opcją dla osób ceniących sobie komunikacyjną niezależność. W takim przypadku jednak podstawowe znaczenie ma odpowiednia trasa do Czarnogóry, która powinna zostać starannie zaplanowana. Jadąc autem do Czarnogóry należy zatroszczyć się też o jego stan techniczny, obliczyć potencjalne koszty, sprawdzić ceny paliw w Czarnogórze i zastanowić się, którędy jechać do Czarnogóry. Trasa Polska – Czarnogóra będzie uzależniona od tego, z jakiego miejsca ruszamy, podobnie jak odległość Polska – Czarnogóra.

Summer Mediterranean landscape. Montenegro, view of Perast town. Travel, vacation concept

Czarnogóra: czy warto na wakacje?

Czarnogóra może przypaść do gustu osobom, które kochają odpoczynek na plaży, chcą się zrelaksować w otoczeniu przyrody, ale jednocześnie lubią być aktywne i w czasie swojego pobytu zwykle dużo zwiedzają. Piękna Czarnogóra ma bowiem do zaproponowania wiele atrakcji stricte turystycznych, w tym miejscowości nadmorskie w Czarnogórze, które mogą poszczycić się atrakcyjnymi plażami. Ciekawe miejsca w Czarnogórze to między innymi: uzdrowisko w mieście Igalo oraz liczne meczety, cerkwie czy kościoły, ponieważ Czarnogóra jest państwem zamieszkiwanym przez osoby różnych wyznań.

Czarnogóra: co zabrać?

Kompletując wakacyjną walizkę, jej wyposażenie należy dopasować do warunków atmosferycznych, dlatego warto, przynajmniej orientacyjnie, sprawdzić prognozę pogody oraz naszych wyjazdowych planów. Walutą w Czarnogórze jest Euro – zastanówmy się, jaką kwotę możemy przeznaczyć na samą wycieczkę oraz miejscowe atrakcje. Rzecz jasna, pakując się należy zabrać dokumenty, które będą nam potrzebne w Czarnogórze.

Czarnogóra – co warto zjeść?

Jedzenie w Czarnogórze to temat, którego nie możemy pominąć! Jak wyglądają ceny żywności w Czarnogórze? Od czego są uzależnione ceny produktów w Czarnogórze? Ma to szczególne znaczenie, jeśli wycieczkę organizujemy samodzielnie i zamierzamy na własną rękę zadbać o swoje wyżywienie. Warto pamiętać, że ceny jedzenia w Czarnogórze są uzależnione od wielu czynników, między innymi miejscowości w której przebywamy. Przykładowe ceny w sklepach w Czarnogórze przedstawiają się następująco:

• chleb: ok. 1,5 – 3,5 zł

• woda mineralna: ok. 2 – 3 zł/1,5 litra

• jabłka: ok. 3 – 5 zł/kilogram

• mleko: ok. 2,5 – 4 zł/litr

Inną istotną kwestią są ceny w restauracjach w Czarnogórze. Tutaj również duże znaczenie ma region kraju. Ceny obiadów w Czarnogórze oscylują zwykle w granicach kilku – kilkunastu euro. Za porcję frytek zapłacimy ok. 3,5 – 6 zł, makaron carbonara może kosztować ok. 15 – 30 zł/porcja, z kolei herbata to koszt ok. 3,5 – 6 zł.

PODSUMOWUJĄC: wypoczynek w Czarnogórze to ciekawa opcja dla osób, które szukają pięknych plaż, ciekawej kultury i pysznej kuchni. Wakacje w tym uroczym kraju można zorganizować samodzielnie lub zdecydować się na jedną z opcji proponowanych przez profesjonalne biura podróży.

Wszystkie podane ceny są przykładowe i mogą się różnić od rzeczywistych ofert.