Jak sprawdzić czy jestem w bik?

Biuro Informacji Kredytowej „magazynuje” wiedzę o historii kredytowej klienta. Co to oznacza dla Ciebie? Gdzie sprawdzić, czy jestem w BIK? To proste! Brałeś kredyt lub pożyczkę w banku, masz kartę kredytową itp.? BIK posiada dane na ich temat. Pytanie powinno więc raczej brzmieć: jak wygląda moja historia w BIK?

Jak dowiedzieć się, czy jestem w BIK?

Wiemy już, co to jest BIK, w związku z tym, najpierw spróbujmy wyjaśnić sobie, dlaczego sprawdzenie BIK bywa pomocne? Nasza historia kredytowa ma duży wpływ na decyzję instytucji finansowej dotyczącej udzielenia nam kredytu/pożyczki. Warto w miarę możliwości zatroszczyć się o to, by była ona nieposzlakowana. Istotną kwestią jest również ocena punktowa (scoring) BIK. Co więcej, należy pamiętać o tym, że sprawdzenie siebie w BIK daje nam również możliwość podjęcia odpowiednich kroków, jeśli zauważymy jakiekolwiek nieprawidłowości. Sprawdzenie własnej historii w BIK jest możliwe za pośrednictwem Raportu BIK. Jak go pobrać? Dzisiaj jest to na szczęście ułatwione: należy zarejestrować się na stronie internetowej Biura Informacji Kredytowej i wykonać kolejne wymagane kroki, które mają na celu udowodnić, że nie podszywamy się pod kogoś innego. Dzięki temu, Raport BIK online leży w Twoim zasięgu Sprawdzenie w BIK przez Internet to komfortowa opcja, dająca nam dużą swobodę działania.

 

 

Jak zostało wspomniane wyżej, inną opcją jest Raport BIK. Wiele osób nurtuje również podstawowa kwestia: ile kosztuje raport BIK? Cena Raportu BIK jest uzależniona od tego, czy decydujemy się na zakup jednego raportu, czy jednak preferujemy rozwiązanie, jakim jest pakiet usług.

bik jak sprawdzić siebie

Raport BIK – dlaczego warto?

Co sprawia, że sprawdzenie siebie online w BIK jest dobrym pomysłem? Raport BIK uzyskany przez Internet to źródło przydatnych informacji na temat naszej historii kredytowej, ale jednocześnie pozwala nam na zweryfikowanie tego, jak obecnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o posiadane zobowiązania: sprawdzenie BIK online umożliwia między innymi skontrolowanie, czy terminowo regulujemy wszystkie należności. Poza tym, weryfikacja BIK przed złożeniem wniosku o kredyt/pożyczkę, pozwala nam na sprawdzenie historii kredytowej i, jeżeli zachodzi taka potrzeba, podjęcie próby jej poprawienia, co może mieć wpływ na decyzję banku. Jak sprawdzić, gdzie jestem zadłużony? Tego również dowiesz się z Raportu BIK.

Podsumujmy: jeżeli chcemy sprawdzić siebie w BIK Warto sięgnąć po Raport BIK dostępny na stronie www.bik.pl