Biuro prasowe

Darmowe sprawdzenie wiarygodności finansowej na platformie Bancovo

Platforma kredytowa Bancovo, umożliwiająca porównanie oraz wybór najlepszych kredytów i pożyczek przez Internet, rozpoczyna współpracę z Biurem Informacji Kredytowej. Dzięki niej, każdy odwiedzający platformę Bancovo, może bezpłatnie sprawdzić swój Status w BIK, czyli zweryfikować własną wiarygodność finansową. Co ważne, pobranie Statusu BIK dostępne jest dla wszystkich – nie trzeba korzystać z kredytowej oferty Bancovo. Spełnia to ideę odpowiedzialnego kredytowania, która stoi u podstaw powołania platformy Bancovo. Możliwość samodzielnej oceny swojej wiarygodności kredytowej przez klienta, jeszcze przed złożeniem wniosku, to ważny element w procesie świadomego zarządzania swoim budżetem oraz oceny swoich szans na finansowanie.

Bancovo, jako pierwsza w Polsce platforma kredytowa, wraz z Biurem Informacji Kredytowej stworzyła możliwość sprawdzenia swojej wiarygodności finansowej, z której można skorzystać przygotowując się do zaciągnięcia kredytu lub pożyczki. Wystarczy odwiedzić stronę Bancovo, kliknąć „Status BIK”, wypełnić odpowiedni wniosek i potwierdzić swoją tożsamość.
Na Status BIK składają się trzy graficzne elementy. Pierwszy z nich informuje o terminowości spłat zobowiązań, zilustrowany kolorem zielonym, żółtym lub czerwonym, drugi – prezentuje liczbę i kwotę spłacanych zobowiązań oraz postęp w ich spłacie, a trzeci to tzw. score, czyli ocena punktowa. Możliwe będzie również pobranie pełnej wersji Raportu BIK, odpłatnie, po przekierowaniu na stronę www.bik.pl. Pobranie Raportu BIK będzie wówczas znacznie szybsze, ze względu na to, że klient ma już potwierdzoną tożsamość, założone konto w BIK i jednym kliknięciem może zawnioskować o dodatkowe produkty BIK, takie jak Raport lub Alerty BIK.

Nawiązaliśmy współpracę z BIK, ponieważ chcemy, aby każdy klient w pełni świadomie podejmował decyzję o zaciąganiu zobowiązania finansowego, czy to kredytu, czy pożyczki.  Status BIK jest nie tylko informacją, ale również wskazówką pomagającą klientom w podjęciu decyzji – komentuje Monika Charamsa, Prezes NewCommerce Services, spółki, która jest właścicielem marki Bancovo. – Inspiracją dla nas była amerykańska platforma kredytowa Credit Karma, która zaoferowała swoim klientom łatwy dostęp do scoringu, co nie pozostało bez wpływu na zachowania kredytowe klientów i wyznaczyło rynkowe standardy w Stanach Zjednoczonych. Mamy ambicję powtórzyć ten sukces – dodaje.

Platforma Bancovo oferuje łatwy dostęp do szerokiej oferty kredytów bankowych i pożyczek wielu firm dostępnych na polskim rynku, zgromadzonych w jednym miejscu. Przedstawia klientom rzeczywiste, spersonalizowane oferty, a sam proces zaciągania kredytu odbywa się online. Oferty klient widzi już po jednej minucie od złożenia wniosku, a pieniądze może otrzymać nawet w 15 minut. Szybki proces nie oznacza jednak pochopnej decyzji. Stąd taki nacisk na odpowiedzialne podchodzenie do zaciągania zobowiązań przez klientów, czego przejawem jest współpraca z BIK.

Według danych Biura Informacji Kredytowej, co drugi dorosły Polak spłaca kredyt lub pożyczkę. Informacje o wszystkich kredytach są w bazie BIK – każdy może, a wręcz powinien, sprawdzać co jakiś czas status swoich zobowiązań. Chodzi o to, żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku, że np. nie zapomnieliśmy o spłacie którejś raty. Jest to szczególnie ważne, gdy zamierzamy ubiegać się o kredyt lub pożyczkę – unikniemy niemiłych niespodzianek – mówi Marcin Gozdek z Biura Informacji Kredytowej.

– Warto podkreślić, że zrozumienie swojego statusu w BIK jest bardzo proste, nie jest potrzebna do tego żadna specjalistyczna wiedza. Wystarczy rzut oka i od razu widać, że wszystko jest w porządku lub przeciwnie, że mamy opóźnienia w regulowaniu zobowiązań. Teraz również klienci Platformy Bancovo mogą korzystać ze Statusu BIK umożliwiającego szybką diagnozę własnej sytuacji finansowej – dodaje Marcin Gozdek.

Od niedawna na Raportach BIK dla klientów znajdują się również informacje z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Dzięki temu, poza zobowiązaniami kredytowymi możemy szybko ocenić naszą sytuację płatniczą czy nie zalegamy, np. z płatnością za komórkę, abonament RTV czy czynsz. Status BIK dostępny w Bancovo również uwzględnia fakt, czy nie mamy opóźnień w BIG InfoMonitor.

Biuro Informacji Kredytowej (BIK), działając na polskim rynku ponad 20 lat, gromadzi w swojej bazie 148 milionów historii kredytowych ponad 24 milionów Polaków oraz dane o 2,7 milionów rachunków należących łącznie do 1,2 mln przedsiębiorstw. Zapytania kredytowe do BIK kierują instytucje finansowe – banki lub firmy pożyczkowe, celem weryfikacji wiarygodności klienta. Banki są zobowiązane do oceny ryzyka kredytowego przed udzieleniem kredytu, na mocy ustawy prawo bankowe. Firmy pożyczkowe mają takie zalecenie od Komisji Nadzoru Finansowego. Wzrost świadomości konsumentów w obszarze budowania wiarygodności finansowej oraz ochrony tożsamości to fundament działań edukacyjnych podejmowanych przez BIK, także we współpracy z partnerami biznesowymi.

***

O Bancovo

Bancovo to pierwsza w Polsce platforma kredytowa, która skupia banki i firmy pożyczkowe Dzięki takiej agregacji Klienci Bancovo otrzymują spersonalizowane oferty różnych kredytów i pożyczek, w jednym miejscu i czasie. Wypłata gotówki może nastąpić nawet w 15 minut. Platforma stosuje te same procedury bezpieczeństwa, które wykorzystują wiodące banki w Polsce, dlatego gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo. Ze względu na różnorodną ofertę Bancovo, platforma przeznaczona jest dla szerokiej grupy odbiorców, z różnym poziomem zdolności kredytowej oraz o zróżnicowanych oczekiwaniach wobec kredytodawców. W odróżnieniu od wyszukiwarek dostępnych na rynku, Bancovo jako jedyne prezentuje konkretną, indywidualną ofertę. Jest marką należąca do NewCommerce Services, spółki, której właścicielem jest Alior Bank S.A.

O BIK

Biuro Informacji Kredytowej S.A. gromadzi i udostępnia dane o historii kredytowej klientów banków, SKOK-ów, tj. z całego rynku kredytowego w Polsce. BIK jako największy w kraju zbiór danych o klientach indywidualnych i przedsiębiorcach, także w obszarze pożyczek pozabankowych, posiada w swojej bazie informacje o 148 mln rachunków należących do 24,3 mln klientów indywidualnych oraz informacje o historii kredytowej łącznie 1,2 mln firm, rolników i innych podmiotów, w tym o 757 tys. mikroprzedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Poprzez internetowy portal www.bik.pl umożliwia klientom indywidualnym monitorowanie własnej historii kredytowej, a dzięki Alertom BIK pomaga chronić się przed wyłudzeniem kredytu lub opóźnieniem w spłacie. BIK spełnia rolę społeczną, inicjując akcję edukacyjną Nieskradzione.pl, której celem jest uświadomienie potrzeby ochrony swoich danych osobowych.

 

Kontakt dla mediów:

Wojciech Dziewit

Clear Communication Group

Tel: +48 505 086 848

E-mail: wd@clearcom.pl

Powrót