Biuro prasowe

Bancovo.pl obsłuży platformę pożyczkową PZU dla pracowników dużych firm

Po prostu Cash – tak nazywa się pierwsza w Polsce platforma pożyczkowa dedykowana pracownikom dużych firm, której pomysłodawcą jest PZU, a którą technologicznie i operacyjnie wesprze Bancovo.  To kolejny krok milowy w rozwoju pożyczania online, który od dawna należał się tzw. „dobrym” Klientom. 

Bancovo.pl, młody fintech, który sam zadebiutował dopiero w marcu 2018 r., odważnie wchodzi w nowe obszary. Już niebawem udowodni, że platforma, którą stworzył, może śmiało wspomagać inne innowacyjne projekty. Zbudowana przez Bancovo technologia – będzie teraz solidną podstawą dla Cash.

Już na etapie projektowania Bancovo wiedzieliśmy, że w przyszłości będziemy chcieli w różnorodny sposób wykorzystywać możliwości jakie daje nam platforma. Naszą intencją było działanie w takim modelu jak Google, oferujący Androida innym podmiotom. Stworzone przez nas rozwiązanie jest na tyle elastyczne, że może być z powodzeniem udostępniane innym podmiotom w innym koncepcie biznesowym. Na potrzeby Cash wspólnie z PZU i Alior Bank tworzymy dedykowaną wersję platformy zgodną z oczekiwaniami Klientów. Nie mamy wątpliwości, że będzie ona z sukcesem wspierać nowy biznes – mówi Monika Charamsa, prezes Bancovo.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest PZU. Pomysł z pozoru jest prosty, niemniej jednak unikalny na polskim rynku. Cash będzie pierwszą platformą w Polsce, dedykowaną właśnie pracownikom dużych firm. Pomysłodawcy Cash chcą, aby nowa platforma była pierwszym wyborem w poszukiwaniu najlepszej pożyczki przez tą grupę klientów. Zdaniem PZU klienci, zasługują na maksymalnie uproszczony wniosek kredytowy i konkurencyjne cenowo oferty pożyczek.

Bancovo jako ekspert na rynku nowoczesnych, internetowych rozwiązań w zakresie pożyczania online, było dla nas naturalnym wyborem. Platforma cash ma być z założenia miejscem, które pozwoli pracownikom w szybki i wygodny sposób uzyskać niskooprocentowaną pożyczkę. Na pierwszym etapie chcemy, żeby z platformy Cash korzystały największe przedsiębiorstwa, zatrudniające 200 i więcej pracowników. W dalszej kolejności do współpracy zaprosimy pozostałe firmy – mówi Marek Baran, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej w PZU.

– Platforma Cash jest dla nas innowacyjnym narzędziem budowania nowych interakcji z klientami PZU oraz realizacji ambitnych celów w obszarze assurbanking. We współpracy z Alior Bankiem oferować będziemy pożyczki pracownicze na bardzo atrakcyjnych warunkach, dzięki czemu platforma będzie również korzystnym rozwiązaniem dla tysięcy jej końcowych użytkowników.  Model spłaty pożyczki bezpośrednio z wynagrodzenia pracownika jest nowością na polskim rynku – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu w PZU.

 

Czym dokładnie Cash chce podbić serca klientów?

  1. najwyższą na rynku łatwością otrzymania pożyczki z zaufanego źródła,
  2. prostym i przejrzystym produktem – pożyczką na atrakcyjnych warunkach cenowych
  3. prostym mechanizmem spłaty – spłata pożyczki będzie się odbywać automatycznie z wynagrodzenia pracownika, więc nie będzie on musiał pamiętać o płatnościach.
  4. prostym wnioskiem kredytowym – Klient nie będzie musiał podawać wielu danych (np. danych pracodawcy, bo zostaną one uzupełnione automatycznie dla danego zakładu pracy), nie będzie musiał załączać żadnych dokumentów, zaświadczeń o dochodach
  5. prostą weryfikacją wniosków kredytowych

 

***
Bancovo.pl to pierwsza w Polsce platforma kredytowa, która skupia banki i firmy pożyczkowe. Dzięki takiej agregacji, klienci Bancovo.pl otrzymują spersonalizowane oferty różnych kredytów i pożyczek, w jednym miejscu i czasie. Wypłata gotówki może nastąpić nawet w 15 minut. Platforma stosuje te same procedury bezpieczeństwa, które wykorzystują wiodące banki w Polsce, dlatego gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo. Ze względu na różnorodną ofertę Bancovo, platforma przeznaczona jest dla szerokiej grupy odbiorców, z różnym poziomem zdolności kredytowej oraz o zróżnicowanych oczekiwaniach wobec kredytodawców. W odróżnieniu od wyszukiwarek dostępnych na rynku, Bancovo prezentuje konkretną, indywidualną ofertę. Jest marką należącą do NewCommerce Services sp. z o.o.

Powrót