Kredyty i pożyczki internetowe – jak to działa?

Platforma Bancovo skupia różne instytucje finansowe – zarówno banki jak i firmy pożyczkowe. Dlatego składając u nas tylko jeden, krótki wniosek, możesz otrzymać różne oferty. Łatwo je porównasz i wybierzesz tę, która najlepiej Ci odpowiada. Wszystko załatwisz w jednym miejscu! Korzystanie z platformy jest zupełnie darmowe.

Czego potrzebujesz, żeby wziąć pożyczkę lub kredyt internetowy?

Otrzymanie gotówki za pośrednictwem Bancovo jest bardzo proste. Będziesz potrzebował/-a tylko: dowód osobisty, smartfon z dostępem do Internetu lub komputer, a także osobiste konto bankowe. Wszystkie formalności załatwisz online, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

To jakie dokumenty będą dodatkowo wymagane, zależy od konkretnego partnera i oferty, którą wybierzesz. Posiadamy w swojej ofercie produkty, które nie wymagają żadnych zaświadczeń, jak i takie, gdzie należy dostarczyć np. te dotyczące dochodów.

Jakie pożyczki i kredyty są dostępne na platformie?

Na Bancovo możesz wnioskować o gotówkę na dowolny cel, nawet do 200 000 zł, na okres do 120 miesięcy. Na platformie dostępne są:

  • kredyty gotówkowe i pożyczki udzielane przez banki
  • kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy, dzięki któremu możesz otrzymać dodatkową gotówkę i połączyć swoje dotychczasowe zobowiązania, by spłacać jedną ratę miesięczną, zamiast kilku. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

  • pożyczki gotówkowe udzielane przez firmy pożyczkowe

To pożyczki internetowe na raty – ich spłata rozłożona jest na min. 3 miesiące.

Jak wygląda proces wnioskowania?

  1. Na kalkulatorze wybierz kwotę, jaką chcesz pożyczyć oraz preferowany okres spłaty. Na tej podstawie od razu zostanie obliczona przykładowa wysokość raty, jaką będziesz musiał/-a spłacać, przy podanych przez siebie wymaganiach.
  2. Następnie przejdź do wniosku. W krótkim formularzu podaj podstawowe dane na swój temat – personalne, kontaktowe, dotyczące osiąganych dochodów i zobowiązań finansowych.
  3. Potem wybierz sposób potwierdzenia swojej tożsamości – musimy mieć pewność, że Ty, to Ty ? Możesz wybrać metodę ekspresową, za pomocą specjalnej aplikacji – Kontomatik, z której korzystają różne banki i instytucje pożyczkowe. Weryfikacja ekspresowa polega na pobraniu z konta bankowego informacji o Tobie i Twoich transakcjach, jeśli udzielisz na to zgody. Druga metoda to przelew na kwotę 1 zł z Twojego konta bankowego (będziesz musiał/-a wykonać go po wyborze oferty).
  4. W kolejnym kroku, na platformie zostaną zaprezentowane w przejrzysty sposób dopasowane do Ciebie oferty pożyczek i kredytów internetowych. Możesz je porównać i wybrać tę najlepszą dla siebie.
  5. Po zapoznaniu się z dokumentacją kredytową, na koniec pozostaje już tylko podpisanie umowy. Na Twój numer telefonu zostanie przesłany specjalny kod, który musisz podać na stronie, a następnie kliknij przycisk „podpisz”. To wszystko! Teraz możesz spokojnie poczekać, aż gotówka trafi na Twoje konto.

Mimo, że cały proces wnioskowania o pożyczkę internetową jest prosty i przejrzysty, w razie jakichkolwiek wątpliwości, możesz skontaktować się z Doradcami Bancovo. Są do dyspozycji telefonicznie lub na czacie. Odpowiedzą na Twoje ewentualne pytania lub doradzą odpowiednie rozwiązania, żebyś jak najszybciej mógł otrzymać potrzebne wsparcie finansowe.

 

Jak działa Bancovo