Kredyt na
50 tysięcy

Wybierz kredyt gotówkowy lub ratalny dopasowany do Twoich potrzeb!

RRSO 9,59% w “Ofercie dla Nowych Klientów”

[] 
Oferta dla Nowych Klientów
Inne oferty

Ile chcesz pożyczyć?

Wybierz kwotę pożyczki

min. 1 000 zł
max. 200 000zł

Wybierz okres spłaty

mies. {{settings.time.tooltipText}}
min. {{ settings.time.minText }} m-ce
max. {{ settings.time.maxText }} m-cy
{{ model.installment }}

Jak uzyskać kredyt na 50 tys. zł?


Kredyt na kwotę 50 tys. zł możesz zaciągnąć jedynie w banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej. Do wyboru masz kredyty gotówkowe na dowolne cele oraz kredyty celowe, np. samochodowe lub ratalne. Możesz uzyskać finansowanie nawet w trybie online.
Sprawdź specyfikę różnych form kredytowania za pomocą platformy Bancovo.

Pomoc od Bancovo – co możemy Ci zaoferować?


· Wypełnij prosty formularz elektroniczny – odpowiedz na kilka pytań dotyczących Twoich potrzeb finansowych.
· Na podstawie odpowiedzi przygotujemy listę 3 najlepszych ofert kredytu na 50 tys. zł.
· Porównaj kredyty i zweryfikuj posiadaną przez siebie zdolność kredytową – wszystko bez konieczności wychodzenia z domu!

Kredyt na 50 tys. zł – szybko i skutecznie


Dzięki nam szybko porównasz wybrane oferty kredytowe. Wszystkie formalności zrealizujesz w trybie online. Po wyborze oferty pozostaje Ci już tylko wypełnić wniosek o kredyt na formularzu bankowym i poczekać na decyzję kredytową.

Najczęstsze pytania dotyczące kredytu na 50 tysięcy złotych

Możesz bez wychodzenia z domu sprawdzić swoją zdolność kredytową w kalkulatorze online. Po wpisaniu wszystkich wymaganych informacji, głównie dotyczących Twoich dochodów i ponoszonych kosztów, wyliczona zostanie zdolność. To maksymalna suma, jaką możesz uzyskać w ramach finansowania w banku.
Zanim zaciągniesz kredyt gotówkowy na 50 tys. zł, możesz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest Ci rzeczywiście niezbędny. Czy nie masz oszczędności, które jesteś w stanie uruchomić dla realizacji swoich celów? Nie zaciągaj kredytu, jeśli nie masz pewności, że będziesz w stanie go spłacić.
W zależności od wybranego rodzaju kredytu, możesz wziąć i taki, który przeznaczysz na cele dowolne. Takim jest kredyt gotówkowy. Jednak kredyt na 50 tys. zł na auto, w postaci kredytu samochodowego, musisz wydatkować na zakup pojazdu mechanicznego wskazanego we wniosku.
Miesięczna rata kredytu na 50 tys. zł zależna jest od długości okresu kredytowania, wysokości oprocentowania czy prowizji za przystąpienie do zobowiązania. Im dłuższy będzie okres spłaty, tym wysokość raty kredytu na 50 tys. zł się obniży, ale wzrosną przy tym całkowite koszty kredytowania.
Tak, niektóre banki umożliwiają „dobranie” pieniędzy do udzielonego już kredytu, głównie w przypadku kredytów gotówkowych. Aby tak się stało, musisz wykazywać się odpowiednio wysoką zdolnością.
Kredyt na 50 tysięcy złotych możesz spłacać zarówno w ciągu kilku, jak i kilkunastu lat. Im dłuższy będzie okres kredytowania, tym mniejsze raty miesięczne będziesz uiszczać.
Tak, okres spłaty będzie dopasowany do Twojej indywidualnej sytuacji finansowej.
Błędem podczas wnioskowania o kredyt na 50 tys. zł jest złożenie wniosku na taką kwotę, która przekracza Twoją zdolność kredytową. Z miejsca zostanie odrzucony.
Nie składaj wniosku do banku, dopóki nie jest kompletny, ze wszystkimi wymaganymi załącznikami.

Kwota 50 tysięcy złotych wystarczy na remont, termomodernizację czy zakup samochodu lub sprzętu elektronicznego. Sprawdź, jaką kwotę musisz spłacić, jeśli weźmiesz kredyt gotówkowy 50 tys. zł. Kalkulator kredytowy umożliwi Ci oszacowanie wysokości całkowitych kosztów zobowiązania. Wnioskuj o szybki kredyt 50 tys. zł z Bancovo.

Jakie są rodzaje kredytów na 50 tysięcy złotych?

Jeśli chodzi o kredyty na kwotę 50 tysięcy złotych, możesz je zaciągnąć w formie:

 • kredytu gotówkowego,
 • kredytu konsolidacyjnego,
 • kredytu samochodowego,
 • kredytu ratalnego.

Jeżeli interesuje Cię kredyt na dowolny cel, sięgnij po kredyt gotówkowy. W pozostałych przypadkach sprawdzą się kredyty pozwalające sfinansować ściśle określony wydatek.

Kredyt gotówkowy

Podstawowym produktem kredytowym oferowanym przez banki w Polsce, jest kredyt gotówkowy nazywany również pożyczką. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, spełnia wymagania uznania go za kredyt konsumencki, o ile jest udzielany odpłatnie, na potrzeby niezwiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą, a przy tym jego kwota nie przekracza 255 550 zł. Uznanie kredytu gotówkowego za kredyt konsumencki nadaje szerszych uprawnień związanych m.in. z zaciągnięciem i spłatą takiego zobowiązania finansowego.

Oto Cechy kredytów gotówkowych to:

 • dowolny cel kredytowania,
 • kwota zobowiązania od kilkuset do kilkuset tysięcy złotych – możliwe jest więc uzyskanie zarówno oferty na kredyt na 30 tysięcy, jak i kredyt na 15 tysięcy złotych, a nawet więcej,
 • okres kredytowania wynoszący maksymalnie 10-12 lat,
 • brak konieczności ustanawiania zabezpieczeń spłaty – niektóre banki mogą jednak oferować możliwość dodatkowego ubezpieczenia czy innego zabezpieczenia.

Kredyt gotówkowy przez internet

Od czasu pandemii COVID-19 wiele banków przeszło przyspieszoną transformację w kierunku zdalnej obsługi klientów. Możliwe jest więc zrealizowanie całej procedury udzielenia kredytu gotówkowego przez internet.

W przypadku ubiegania się o kredyt na 50 tysięcy zł online musisz wypełnić elektroniczny formularz na stronie wybranego banku, a następnie uzupełnić załączniki, o ile są wymagane. Następnie zweryfikuj swoja tożsamość i oczekuj na wydanie decyzji kredytowej. Jeśli kredyt zostanie Ci przyznany, jego wypłata zrealizowana zostanie na wskazane przez Ciebie we wniosku konto bankowe.

Kredyt gotówkowy bankowy

Z definicji kredytu, ujętej w ustawie Prawo bankowe, wynika, że jest to produkt stricte bankowy, czyli przyznawany jedynie przez instytucje mające status banku. Kredyt gotówkowy udzielony może być w banku lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej – zarówno stacjonarnie, jak i przez internet.

Kredyt gotówkowy pozabankowy

Instytucje pozabankowe nie mogą przyznawać kredytów, choć często możesz spotkać się z nazwą „kredyt gotówkowy pozabankowy”. Tak naprawdę masz do czynienia z pożyczką regulowaną na mocy przepisów ustawy Kodeks cywilny. Może być udzielona zarówno w banku, jak i firmie pozabankowej czy przez osoby prywatne. Umowa pożyczki jest podstawą takiego finansowania. Jeżeli potrzebujesz w krótkim czasie wziąć szybki kredyt, możesz sięgnąć po taką pożyczkę z wypłatą środków nawet w ciągu 15 minut od chwili złożenia wniosku. Wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie pożyczkodawcy i zweryfikujesz swoją tożsamość. Firma skontroluje Twoją wiarygodność kredytową i z dużym prawdopodobieństwem wyda pozytywną decyzję kredytową.

Kredyt gotówkowy zabezpieczony

W przypadku kredytów gotówkowych zabezpieczonych możesz wziąć zwykle wyższą kwotę finansowania niż bez zabezpieczenia. Bank może bowiem odzyskać należności nie tylko od samego kredytobiorcy, ale i z tytułu ustanowionego zabezpieczenia osobistego lub rzeczowego.

W grupie zabezpieczeń osobistych spłaty kredytu znajdują się narzędzia, które pozwolą bankowi na usprawnienie procesu dochodzenia roszczeń na wypadek braku spłaty kolejnych rat. Są wśród nich:

 • poręczenie wekslowe,
 • weksel,
 • poręczenie na zabezpieczenie kredytu,
 • cesja jako zabezpieczenie kredytu,
 • oświadczenie o poddaniu się egzekucji,
 • gwarancja bankowa,
 • przystąpienie do długu,
 • przejęcie długu.

Z kolei zabezpieczenia rzeczowe polegają na tym, że dłużnik odpowiada tylko za poszczególne składniki swojego majątku. Mają one chronić wierzyciela i dawać mu możliwość zaspokojenia roszczenia z określonej rzeczy należącej do kredytobiorcy lub osoby trzeciej.

Do rzeczowych zabezpieczeń spłaty kredytu gotówkowego należą:

 • zastaw ogólny lub rejestrowy,
 • kaucja,
 • blokada środków na rachunku bankowym,
 • przywłaszczenie na zabezpieczenie,
 • ubezpieczenie spłaty kredytu.

Na ogół kredyt gotówkowy wymagać będzie zabezpieczenia, jeśli Twoja wiarygodność jest względnie niska, a chcesz zaciągnąć zobowiązanie na nawet stosunkowo niewielką kwotę, np. kredyt na 25 tysięcy złotych czy kredyt na 50 tysięcy zł.

Kredyt gotówkowy bez zabezpieczenia

Odwrotnością kredytu gotówkowego zabezpieczonego jest kredyt bez zabezpieczenia. Udzielany jest klientom w dobrej sytuacji finansowej, ze stabilnymi dochodami i dobrą historią wcześniej zaciąganych zobowiązań. Kredyt ten może być przyznany w ramach uproszczonej procedury, w krótkim czasie.

Kredyt gotówkowy na dowód

Kredyt na dowód jest sposobem na łatwe finansowanie dowolnych celów. Aby go zaciągnąć, potrzebujesz jedynie dokumentu tożsamości. Wpisujesz do wniosku kredytowego dane z dowodu, a następnie składasz oświadczenie o wysokości osiąganych dochodów – formalności są w tym przypadku ograniczone do minimum.

Kredyt gotówkowy bez BIK

Nie ma możliwości, aby jakikolwiek bank udzielił kredytu bez BIK. Sprawdzanie historii kredytowania i scoringu (oceny punktowej) w BIK to obowiązek wprowadzony w ramach rekomendacji S KNF. Banki raportują każdą udzieloną pożyczkę czy każdy kredyt do BIK oraz wpisują dane o opóźnieniach i całkowitej spłacie. Ponadto także firmy pożyczkowe od maja 2023 roku muszą raportować w ten sam sposób udzielone zobowiązania.

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych

Osoby zadłużone, które mają negatywne wpisy w BIK, raczej nie uzyskają kredytu. To firmach pożyczkowych można znaleźć ofertę na kredyty gotówkowe dla zadłużonych, a raczej na pożyczki bez BIK. Pożyczkodawcy muszą co prawda sprawdzać wiarygodność finansową potencjalnych klientów w rzetelnie prowadzonych bazach danych, choć niekoniecznie musi to być BIK, i brać to pod uwagę przy wydawaniu decyzji. Może się jednak zdarzyć, że będą wykazywały bardziej liberalne podejście – zwłaszcza w stosunku do niewielkich opóźnień w spłacie długów.

Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest zobowiązaniem celowym, udzielanym na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów i pożyczek. Zwykle banki umożliwiają połączenie kilku w jeden większy kredyt konsolidacyjny z niższą ratą miesięczną. W ten sposób kredytobiorca, w ramach jednej raty, może spłacać kilka:

 • kredytów gotówkowych,
 • limitów w koncie osobistym,
 • limitów na kartach kredytowych,
 • kredytów ratalnych,
 • kredytów samochodowych,
 • kredytów hipotecznych i pożyczek hipotecznych.

W przypadku gdy kredyt konsolidacyjny ma umożliwić wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego, to konieczne będzie zaciągnięcie go z zabezpieczeniem w postaci wpisu hipoteki na rzecz banku do księgi wieczystej nieruchomości. Natomiast nie wymaga go gotówkowy kredyt konsolidacyjny.

Kredyt konsolidacyjny przez internet

O kredyt konsolidacyjny możesz wnioskować online. Wypełniasz wniosek online, następnie dołączasz do niego zaświadczenia z banków o stanie zadłużenia lub wskazujesz je we wniosku jako oświadczenie własne. Najczęściej jednak umowę kredytu konsolidacyjnego ostatecznie podpisujesz stacjonarnie.

Kredyt konsolidacyjny przez telefon

Niektóre banki i instytucje pozabankowe oferują zaciągnięcie kredytu przez telefon. W takim przypadku klient zostawia swój numer i podstawowe dane osobowe w formularzu kontaktowym na stronie banku i czeka na kontakt ze strony doradcy. Następnie odpowiada na jego pytania, a on wypełnia wniosek. W kolejnych krokach jest weryfikowany.

Kredyt konsolidacyjny bez dodatkowych zaświadczeń

Przy niskich kwotach kredytów konsolidacyjnych banki mogą być skłonne do ich udzielenia na podstawie oświadczeń o zarobkach. Składasz wówczas pod odpowiedzialnością karną. Bank zastrzega sobie możliwość zweryfikowania Twojej prawdomówności, np. u pracodawcy.

Kredyt konsolidacyjny bez BIK

Kredyty są produktami bankowymi, czyli prawo do ich udzielania mają wyłącznie banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Nie ma więc możliwości, aby instytucja pominęła weryfikację historii kredytowania klienta w BIK.

Kredyt konsolidacyjny ze stałym oprocentowaniem

Stałe oprocentowanie gwarantuje, że rata kredytu nie zmieni się bez względu na wysokość stóp procentowych. Składa się z bieżącej stawki referencyjnej, np. WIBOR 3M lub WIRON, oraz marży. Może obowiązywać przez pierwsze lata okresu kredytowania lub przez cały okres spłaty długu.

Kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem zmiennym

Alternatywą dla kredytu konsolidacyjnego z oprocentowaniem stałym jest kredyt z oprocentowaniem zmiennym, które zmienia się z założoną częstotliwością. W przypadku WIBOR 3M będzie to co 3 miesiące, a przy WIBOR 6M – co 6 miesięcy. Zmiana oprocentowania następuje w związku ze zmianą kierunku polityki pieniężnej i zmianami wysokości głównych stóp procentowych NBP.

Kredyt samochodowy

Kwota kredytu 50 tys. zł pozwoli Ci na zakup nowego, jak i używanego pojazdu mechanicznego. Możesz w tym celu wykorzystać kredyt samochodowy przeznaczony nie tylko na nabycie auta, ale i zakup przyczepy, motocykla czy quada. Banki określają maksymalny wiek używanego pojazdu – zarówno w momencie zaciągania, jak i spłaty zobowiązania.

Celowość kredytu samochodowego to jego cecha charakterystyczna – podobnie jak to, że kupowany dzięki takiemu finansowaniu pojazd stanowi zabezpieczenie spłaty zobowiązania wobec banku. Kredytodawca może od Ciebie wymagać przy tym ustanowienia cesji praw z umowy ubezpieczenia autocasco.

Kredyt samochodowy online

Wygoda uzyskania kredytu online sprawia, że być może zechcesz w taki sposób wnioskować o finansowanie zakupu pojazdu. Kredyt na kwotę 50 tys. zł na samochód uzyskasz po wysłaniu wniosku przez internet. Zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojej tożsamości, np. za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego. Musisz też oświadczyć, ile zarabiasz i z jakiego źródła. Sama umowa może być do Ciebie dostarczona przez kuriera lub zatwierdzona online. W niektórych przypadkach konieczne jest umówienie spotkania w wybranej placówce bankowej celem złożenia swojego podpisu pod nią.

Kredyt samochodowy bankowy

Uprawnionymi do przyznania kredytu samochodowego są wyłącznie instytucje mające status banku. Banki i SKOK-i udzielą takie zobowiązania na wniosek, w którym wskażesz:

 • jaki pojazd chcesz kupić,
 • czy jest to pojazd fabrycznie nowy, czy używany,
 • dane sprzedającego,
 • swoje dane osobowe,
 • wysokość swoich dochodów i inne.

Jeśli chodzi o kredyt samochodowy na 50 tys. zł, to kwota najczęściej jest na tyle wysoka, że bank udzielający takiego finansowania będzie wymagał od Ciebie dostarczenia zaświadczenia o wysokości i źródle uzyskiwanych dochodów. Do wniosku dostarczasz też dokumenty dotyczące kupowanego pojazdu.

Kredyt dealerowy

Nie tylko w banku, ale i bezpośrednio u dealera danej marki samochodowej masz możliwość złożenia wniosku o kredyt samochodowy na kwotę 50 tys. zł. Wiele salonów współpracuje z wybranymi bankami, oferując finansowanie nabycia nowych i używanych pojazdów. Wszystkie formalności związane zarówno z zakupem auta, jak i zaciągnięciem na ten cel kredytu załatwiasz u dealera.

Kredyt leasingowy

Kredyt leasingowy może być przeznaczony na zakup samochodu i udzielony w oczekiwanej kwocie 50 tys. zł. Jest połączeniem cech właściwych dla umowy leasingowej i umowy kredytowej. Istotą kredytu leasingowego jest to, że leasingodawca udostępnia Ci przedmiot umowy na czas określony. Ty z kolei, jako leasingobiorca (inaczej kredytobiorca przy kredycie leasingowym), bierzesz na siebie konieczność uiszczania comiesięcznych opłat. Jednak odwrotnie niż w leasingu, stajesz się formalnym właścicielem przedmiotu umowy z miejsca. Odsetki od kredytu oraz amortyzacja środka trwałego mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Kredyt balonowy na samochód

Szczególnym rodzajem kredytu samochodowego jest kredyt balonowy, a jego kluczową cechą rata balonowa – duża, płacona na koniec okresu trwania umowy. Wnosisz na początku swoją opłatę własną, następnie spłacasz co miesiąc względnie niskie raty, odpowiadające do 40 proc. wartości pojazdu, a na koniec – dużą ratę balonową.

Kredyt ratalny

Kwota kredytu 50 tys. zł jest możliwa do uzyskania w formule kredytu ratalnego, nazywanego także kredytem konsumpcyjnym. Służy on bowiem do pokrycia kosztów zakupu określonych dóbr, np. mebli, sprzętów RTV i AGD, ale i wakacji czy innych rzeczy. Kredyt spłacasz w ratach, zgodnie z ustalonym harmonogramem. Jeśli masz możliwość wzięcia kredytu ratalnego 0 proc., z RRSO na poziomie zerowym, spłacisz do banku dokładnie tyle pieniędzy, ile Ci wypłacono.

Kredyt ratalny przez internet

Za pośrednictwem internetu możesz ubiegać się o kredyt na samochód, komputer, telefon, sprzęt RTV i AGD oraz wiele innych rzeczy. Sprawdź w szczególności, czy możesz wziąć kredyt ratalny przez internet z ratami zero procent. Dzięki temu nie zapłacisz odsetek czy innych kosztów związanych zwykle z takim finansowaniem. Kredyt ratalny przez internet uzyskasz po złożeniu wniosku online i dołączeniu oświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów. Jeśli bank będzie żądał ich potwierdzenia, możesz przedstawić zaświadczenie o wysokości zarobków od pracodawcy czy wyciąg z konta bankowego z kilku ostatnich miesięcy.

Kredyt ratalny przez telefon

O kredyt ratalny możesz wnioskować także telefonicznie. Wystarczy, że nawiążesz kontakt z wybranym kredytodawcą, a podczas rozmowy doradca wypełni wniosek zobowiązanie w wybranej kwocie i na wybrane cele. Musisz też zweryfikować swoją tożsamość, np. poprzez przelew weryfikacyjny. Kredyt ratalny przez telefon dostaniesz na uproszczonych zasadach.

Kredyt ratalny bez dodatkowych zaświadczeń

Bez dodatkowych zaświadczeń, wyłącznie na podstawie oświadczenia o dochodach i tym, skąd je otrzymujesz, możesz uzyskać kredyt ratalny. Wystarczy wniosek, weryfikacja tożsamości i wskazanie dochodów, aby bank mógł wydać decyzję kredytową.

Kredyt ratalny bez BIK

Bez weryfikacji w BIK-u nie ma możliwości uzyskania kredytu ratalnego. Banki zobowiązane są do sprawdzania historii kredytowania na mocy rekomendacji wydanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt na 50 tysięcy złotych?

Banki stawiają określone wymagania klientom ubiegającym się o kredyty w kwocie 50 tys. zł. Należą do nich:

 • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa,
 • pozytywna historia kredytowania,
 • osiągnięcie pełnoletności,
 • posiadanie stałego miejsca zamieszkania na terenie Polski,
 • brak zaległości w spłacie innych zobowiązań finansowych,
 • ustanowienia zabezpieczenia spłaty kredytu.

Stałe źródło dochodu

Banki akceptują różne źródła dochodów przy ubieganiu się o kredyt w kwocie 50 tys. zł. Zaliczają się do nich:

 • umowa o pracę – najlepiej bezterminowa, choć posiadanie czasowej umowy o pracę nie wyklucza możliwości uzyskania kredytu,
 • umowy cywilnoprawne – umowa zlecenie czy umowa o dzieło, najlepiej ze stałymi zleceniodawcami,
 • emerytury i renty – jako stałe świadczenia uzyskiwane przez kredytobiorcę,
 • dochody z najmu prywatnego,
 • dochody z prowadzonej działalności gospodarczej itp.

Pozytywna historia kredytowa

Obowiązkiem banków jest każdorazowe sprawdzanie historii kredytowania potencjalnego kredytobiorcy w BIK. Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o udzielanych i spłacanych zobowiązaniach. Jeśli historia kredytowania jest pozytywna, masz duże szanse na uzyskanie kredytu.

Wiek

Musisz mieć co najmniej 18 lat, aby zaciągnąć kredyt 50 tys. zł. Wiek ten oznacza osiągnięcie pełnoletności i od tego momentu nabywasz już pełną zdolność do czynności prawnych, w tym zaciągania zobowiązań we własnym imieniu i na własny rachunek.

Zdolność kredytowa

Stałe źródło dochodów, wysokie wpływy miesięczne i jednocześnie ponoszenie względnie niskich wydatków na utrzymanie, mają pozytywny wpływ na Twoją ocenę kredytową. Banki posiadają własne algorytmy, dlatego to, że w jednym masz odpowiednią zdolność do zaciągnięcia kredytu w kwocie 50 tys. zł nie musi oznaczać, że również u innego kredytobiorcy go otrzymasz.

Posiadanie stałego adresu zamieszkania

Stałe miejsce zamieszkania w Polsce, wraz ze wskazaniem takiego adresu we wniosku kredytowym, to konieczność przy ubieganiu się o kredyt 50 tys. zł. Zostanie udzielony, jeśli wykażesz, że masz miejsce stałego pobytu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Brak zaległości w spłacie innych zobowiązań finansowych

Bank przyznaje kredyty osobom, które nie są nierzetelnymi dłużnikami. Jeśli nie masz zaległości w spłacie innych zobowiązań finansowych, np. czynszu, rachunków za media itp., co zostanie sprawdzone w bazach biur informacji gospodarczej, to zwiększa szansę na uzyskanie kredytu w kwocie 50 tys. zł.

Zabezpieczenie kredytu

Zdarza się, że bank będzie wymagał od Ciebie ustanowienia zabezpieczenia spłaty kredytu 50 tysięcy złotych. Ustanowić możesz je w postaci zastawu rejestrowanego, np. na aucie, cesji praw z polisy ubezpieczenia na życie czy ubezpieczenia od utraty pracy, albo zdecydować się na weksel własny, poręczenie bądź gwarancję bankową. Możliwości jest wiele. Sprawdź więc, które rodzaje zabezpieczeń są akceptowalne w danym banku.

Jak wygląda proces otrzymania kredytu na 50 tysięcy?

Aby uzyskać kredytu na 50 tysięcy złotych, musisz w pierwszej kolejności wybrać odpowiednią dla siebie ofertę bankową. Posłuż się rankingami kredytów, które ułatwią dokonanie wyboru. Jednocześnie możesz dokonać oceny zdolności kredytowej – samodzielnie, udając się do banku lub korzystając z kalkulatora zdolności online. Dzięki temu wstępnie sprawdzisz, czy rzeczywiście w Twojej sytuacji finansowej stać Cię na uzyskanie kredytu w kwocie 50 tys. zł.

Proces kredytowy realizowany jest krok po kroku w taki sposób:

 • przygotowanie do wzięcia kredytu – wybór oferty i wstępna ocena zdolności kredytowej,
 • złożenie wniosku kredytowego,
 • analiza dokumentacji i danych w banku,
 • ocena zdolności i ryzyka kredytowego,
 • weryfikacja danych i złożonych dokumentów,
 • wydanie przez bank decyzji kredytowej,
 • podpisanie umowy kredytowej,
 • wypłata środków.

Wstępna ocena zdolności kredytowej

Podstawowym warunkiem uzyskania kredytu bankowego jest posiadanie zdolności kredytowej wystarczającej na udzielenie Ci zobowiązania w kwocie 50 tys. zł. Wstępnej oceny dokonasz w kalkulatorze online – jeśli będzie pozytywna, bardzo prawdopodobne, że wniosek o kredyt zostanie zaakceptowany.

Złożenie wniosku kredytowego

Procedurę kredytową rozpoczyna złożenie wniosku kredytowego – zwykle na formularzu bankowym. Może mieć formę elektroniczną lub papierową. Wymaga zwykle podania:

 • danych osobowych,
 • danych teleadresowych,
 • źródła i wysokości uzyskiwanych dochodów,
 • wysokości ponoszonych kosztów,
 • liczby osób na utrzymaniu (w jednym gospodarstwie domowym),
 • wyuczonego i wykonywanego zawodu,
 • celu kredytowania (w niektórych przypadkach).

Niekiedy bank będzie wymagał załączników, np. zaświadczenia o wysokości uzyskiwanych dochodów czy dotyczących zabezpieczenia spłaty.

Analiza dokumentacji i danych przez instytucję finansową

Po złożeniu wniosku o kredyt z ewentualnymi załącznikami uruchamiana jest procedura weryfikacyjna. Analitycy bankowi sprawdzają w pierwszej kolejności, czy jest kompletny. Jeśli wszystko jest w porządku, wniosek będzie w dalszym etapie procedowany.

Ocena zdolności kredytowej i ryzyka

Kluczowe dla wydania decyzji kredytowej jest dokonanie oceny zdolności kredytowej klienta oraz ryzyka, jakie wiąże się z udzieleniem kredytu przez bank. Jeśli zdolność ta jest odpowiednio wysoka, masz szanse na finansowanie. W przypadku gdy zbyt mała – bank celem zmniejszenia ryzyka związanego z udostępnieniem Ci kredytu na 50 tys. zł może zażądać ustanowienia dodatkowego zabezpieczenia spłaty.

Wraz z oceną ryzyka instytucja sprawdzi Twoją historię kredytową w BIK. Jeśli jest pozytywna, sprzyja to przyznaniu finansowania.

Weryfikacja danych i dokumentów

Kolejnym krokiem jest zweryfikowanie danych zawartych we wniosku kredytowym. Pracownik banku sprawdza, czy rzeczywiście jesteś tym, za kogo się podajesz i czy uzyskujesz dochody z wymienionych źródeł.

Decyzja o przyznaniu lub odmowie kredytu

Ostatecznie, po pełnej weryfikacji wniosku kredytowego, bank wydaje decyzję, która może być pozytywna, i wiązać się z wypłatą kredytu, lub negatywna. Jeśli instytucja odrzuca Twój wniosek, musi uzasadnić odmowę.

Podpisanie umowy kredytowej

Pozytywna decyzja kredytowa powoduje, że banki ustali z Tobą termin na podpisanie umowy kredytowej. Umowa pisemna jest podstawą do udzielenia kredytu. Możesz ją podpisać również w obecności kuriera, który dostarczy Ci ją na ustalony adres.

Wypłata środków na konto kredytobiorcy

W zależności od tego, z jakim rodzajem kredytu masz do czynienia, środki z niego mogą być przekazane na wskazane we wniosku kredytowym konto bankowe lub trafić bezpośrednio do sprzedawcy, np. sklepu z elektroniką.

Jakie są dodatkowe koszty kredytu gotówkowego na 50 tysięcy złotych?

Głównym kosztem kredytu gotówkowego na kwotę 50 tys. zł są odsetki naliczane zgodnie z ustaloną stopą oprocentowania. Oprócz tego banki naliczają także inne opłaty, do których zaliczają się:

 • prowizja za przystąpienie do kredytu,
 • opłaty manipulacyjne,
 • ubezpieczenie kredytu,
 • opłaty za przekroczenie limitu kredytowego,
 • opłata za wcześniejszą spłatę kredytu,
 • opłata za przeterminowane raty,
 • opłata za wydanie zaświadczeń,
 • opłata za zmianę warunków umowy,
 • opłata za przesłanie dokumentów,
 • opłata za korzystanie z dodatkowych usług.

Prowizja za udzielenie kredytu

Z tytułu udzielenia kredytu czy też przystąpienia do takiego finansowania banki naliczać mogą prowizję. To koszt ponoszony jednorazowo, który stanowi pewien procent od kwoty kapitału kredytowego. Może on być opłacany z góry lub rozłożony na kolejne raty.

Opłaty manipulacyjne

Osobną kategorią kosztów związanych z udzieleniem kredytu na 50 tys. zł są opłaty manipulacyjne. Instytucja pobiera je jednorazowo, np. za rozpatrzenie wniosku kredytowego, przeprowadzenie procedury badania zdolności kredytowej czy oceny wiarygodności finansowej.

Ubezpieczenie kredytu

Przy niskiej zdolności kredytowej lub w celu uzyskania lepszych warunków Twój kredyt może być ubezpieczony. Będzie takim również i wtedy, gdy zaciągasz kredyt samochodowy w kwocie 50 tys. zł. Polisa niweluje ryzyko po stronie Twojej i kredytodawcy, ale generuje przy tym dodatkowy koszt w postaci składek. Może być to ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie od utraty pracy, ale i ubezpieczenie autocasco dla pojazdu stanowiącego przedmiot kredytowania.

Opłaty za przekroczenie limitu kredytowego

Kredyt na 50 tys. zł może być Ci udzielony na karcie kredytowej lub jako linia kredytowa (limit w koncie osobistym). Za jego przekroczenie bank naliczy pewne opłaty – pewien procent od kwoty przekroczenia limitu.

Opłata za wcześniejszą spłatę kredytu

Niewykluczone, że z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu na 50 tys. zł bank naliczy Ci opłaty rekompensacyjne. Są one zgodne z art. 50 par. 1 ustawy o kredycie konsumenckim. Zapisano w nim, że kredytodawca ma możliwość zastrzeżenia w umowie kredytowej prowizji za spłatę zobowiązania przed terminem. Może ona zostać pobrana tylko wtedy, gdy spłata przypada na okres, w którym stopa oprocentowania jest stała, a kwota spłaty w okresie 12 kolejnych miesięcy była wyższa niż 3-krotność przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Bank ustala wysokość takiej prowizji, ale nie może ona przekraczać 1 proc. spłacanej części zobowiązania, jeśli okres między datą spłaty a terminem pierwotnie ujętym w harmonogramie przekracza jeden rok. W przypadku krótszego okresu prowizja wynosi nie więcej niż 0,5 proc. spłacanych środków.

Opłata za przeterminowane raty

Harmonogram spłaty kredytu wskazuje, do kiedy w każdym miesiącu należy zapłacić ratę. Jeśli spóźnisz się z płatnością, musisz liczyć się z możliwością naliczenia przez bank opłat za przeterminowane płatności. Będą naliczone odsetki karne za zwłokę, które według przepisów Kodeksu cywilnego wynoszą tyle co dwukrotność stopy referencyjnej NBP i 5,5 punktu procentowego.

Opłata za wydanie zaświadczeń

Jeżeli podczas spłaty kredytu na 50 tys. zł potrzebujesz zaświadczenia od banku, np. o pozostałej kwocie do spłaty, również poniesiesz opłatę – zwykle nie jest zbyt wysoka.

Opłata za zmianę warunków umowy

Zmiana warunków umowy, np. dnia spłaty raty, zabezpieczenia kredytu albo systemu rat (z rat malejących na stałe lub na odwrót), może generować dodatkowe opłaty – zwłaszcza wtedy gdy bank musi przygotować dla Ciebie aneks do umowy kredytowej.

Opłata za przesyłkę dokumentów

Wysyłka dokumentów na Twój wniosek jest na ogół płatna, chyba że mogą one być przesłane w formie elektronicznej, mailowo.

Opłata za korzystanie z dodatkowych usług

Jeśli w parze ze spłacanym kredytem korzystasz z innych usług, np. konta oszczędnościowego czy karty kredytowej, bank może naliczać Ci dodatkowe opłaty.

Jakie są konsekwencje spóźnienia się z ratą kredytu na 50 tysięcy złotych?

Każda kolejna rata spłacanego kredytu na 50 tys. zł powinna zostać uiszczona w terminie. Jednak zdarzają się różne sytuacje, przez które może się spóźnić z płatnością. Sprawdź, jakie konsekwencje możesz ponieść z tego tytułu:

 • kary finansowe,
 • zwiększenie kosztów kredytowania,
 • wpisanie do rejestru dłużników,
 • obniżenie zdolności kredytowej,
 • zgłoszenie długu do agencji windykacyjnej,
 • egzekucja komornicza,
 • negatywny wpływ na historię kredytowania w BIK,
 • możliwa utrata ustanowionych zabezpieczeń spłaty kredytu.

Nałożenie kar finansowych

W tabeli opłat i prowizji związanych z kredytem bank może ustalić wysokość kar finansowych, naliczanych z tytułu niespłacenia na czas raty kredytu lub całego zobowiązania. Za niewielkie opóźnienie nie poniesiesz odpowiedzialności, ale jeśli zwłoka potrwa dłużej, to nie unikniesz nałożenia takich kar.

Zwiększone koszty kredytu

Wraz z pojawieniem się opóźnień w spłacie rat kredytu na 50 tys. zł, mogą wzrosnąć koszty kredytowania. Bank na początku podejmuje próby skontaktowania się z nierzetelnym kredytobiorcą – wysyła płatne monity, listy polecone bądź kontaktuje się z nim telefonicznie lub osobiście. Wszystkie realizowane w ten sposób czynności wpływają na zwiększenie ogólnych kosztów kredytowania.

Naliczenie odsetek za opóźnienie

Z tytułu powstałego opóźnienia możesz mieć naliczone odsetki karne, o których już wspominaliśmy. Ich stawka to suma stopy referencyjnej NBP oraz 5,5 pkt. proc.

Wpisanie do rejestru dłużników

Konsekwencją braku spłaty na czas raty kredytu na 50 tys. zł będzie także wpisanie Cię do rejestru dłużników. Prowadzone są one przez instytucje będące biurami informacji gospodarczej, takie jak: KRD, BIG InfoMonitor czy ERIF. Utrudni to lub uniemożliwi ponowne zaciągnięcie kredytów i pożyczek, ale i podpisanie, np. umowy abonamentowej.

Obniżenie zdolności kredytowej

Wraz z powstaniem zadłużenia z tytułu niespłacanych rat obniża się Twoja zdolność kredytowa. Prócz raty musisz jeszcze spłacić zaległe odsetki karne i inne opłaty, które ograniczają możliwość uzyskania kolejnego zobowiązania.

Kontakt z agencjami windykacyjnymi

Narażasz się na wizytę windykatorów, jeśli nie spłacasz zaciągniętych kredytów. Po tym, jeśli windykacja polubowna zorganizowana przez bank nie przynosi oczekiwanych skutków, instytucja może oddać dług do agencji windykacyjnej, która podejmie odpowiednie działania.

Egzekucja komornicza

Wierzyciel może wystąpić z wnioskiem do sądu o wydanie nakazu zapłaty, który umożliwi wyegzekwowanie środków niezbędnych do spłaty długu. Sąd wydaje nakaz zapłaty lub tytuł wykonawczy, na podstawie którego wierzyciel może zaangażować w odzyskanie długu komornika. Rozpocznie on egzekucję komorniczą, która może obejmować m.in. zajęcie majątku osoby zadłużonej.

Konsekwencje prawne, włącznie z możliwością pozwania dłużnika

Oprócz konsekwencji finansowych musisz liczyć się ze skutkami natury prawnej. Wierzyciel ma prawo podać Cię do sądu, a ten zbada dowody i wyda orzeczenie.

Negatywny wpływ na historię kredytową

Opóźnienia w spłacie raty rzutują na Twoją historię kredytowania w BIK. Bank zobowiązany jest wpisać do bazy BIK-u informację o opóźnieniach – taki wpis będzie przechowywany w bazie przez 5 kolejnych lat, o ile:

 • opóźnienie w spłacie trwało ponad 60 dni,
 • minęło co najmniej 30 dni, odkąd bank poinformował Cię o zamiarze przetwarzania danych na temat danego kredytu i w tym czasie nie doszło do uregulowania zaległości.

Możliwa utrata zabezpieczeń kredytowych

Jeśli spłacasz kredyt z zabezpieczeniem, np. w formie samochodu, to przy znacznych opóźnieniach stajesz przed ryzykiem jego utraty.

Podsumowanie
Kredyt na 50 tys. zł może zostać Ci udzielony w formie kredytu gotówkowego ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem, kredytu samochodowego, ratalnego lub konsolidacyjnego. Masz szansę na jego uzyskanie, jeśli posiadasz odpowiednio wysoką zdolność kredytową i dobrą historię kredytowania w BIK. Kosztem zobowiązania są nie tylko odsetki naliczane według ustalonej stopy procentowej, ale również i inne opłaty. Rosną one, jeśli nie spłacasz w terminie swojego długu.

Jeśli chcesz korzystnie wziąć kredyt na 50 tys. zł:

 

 • Przelicz, czy stać Cię na takie zobowiązanie – czy Twoja zdolność kredytowa na to pozwoli.
 • Spróbuj podnieść swoją zdolność kredytową, np. poprzez wnioskowanie z innym kredytobiorcą o zobowiązanie.
 • Sprawdź możliwe zabezpieczenia spłaty w celu zmniejszenia ryzyka kredytowego po stronie swojej i banku.
 • Wybierz ofertę kredytu po porównaniu co najmniej kilku propozycji bankowych ze sobą, głównie pod względem kosztów i możliwości uzyskania finansowania.

Ta witryna używa plików cookie. Wyrażam zgodę na przechowywanie lub uzyskiwanie dostępu do informacji przechowywanej w moim urządzeniu przez Zaufanych Partnerów Lenders Polska Sp. z o.o. oraz na przetwarzanie przez Lenders Polska Sp. z o.o. i Zaufanych Partnerów danych osobowych dotyczących korzystania z serwisu, w celach marketingowych tych partnerów, w tym na profilowanie i wyświetlanie treści dopasowanych do moich potrzeb. Więcej informacji o używanych przez nas plikach cookie, ich zastosowaniu i sposobie modyfikacji, akceptacji plików cookie można znaleźć w Polityce prywatności .