Biuro prasowe

Kreditech dołącza do Bancovo

Specjalizująca się w pożyczkach i finansowaniu zakupów online firma Kreditech, znana na polskim rynku jako Monedo Now, dołącza do innowacyjnej platformy kredytowej Bancovo. Dla obu tych podmiotów, decyzja o współpracy jest działaniem wpisanym w długofalowe strategie rozwoju.

Firma Kreditech udostępni za pośrednictwem Bancovo, specjalną ofertę pożyczek do 20 tys. na okres do 42 miesięcy. Oferta ta będzie dostępna tylko w wybranych kanałach sprzedaży, dla klientów, którzy terminowo regulują swoje zobowiązania.

Poszerzanie wachlarza ofert dostępnych na platformie Bancovo to kluczowy element rozwoju naszej firmy – mówi Marcin Mikołajczak, członek zarządu w Bancovo. – Jest to współpraca o tyle łatwa, że Kreditech, podobnie jak Bancovo, jest silnie zorientowany na aspekt technologiczny swojej działalności, z naciskiem na szybkość procesu i bezpieczeństwo klienta – dodaje.

Kreditech Polska Sp. z o.o. częścią firmy Kreditech SSL GmbH z siedzibą w Hamburgu (Niemcy). Działa w Polsce od 2012 roku. Jest jednym z technologicznych liderów rynku fintech – finansowanie można uzyskać całkowicie online, bez dodatkowych zaświadczeń. Ocena zdolności kredytowej jest dokonywana na podstawie unikalnej metody, która działa w oparciu o analizę alternatywnych danych oraz metodę tzw. ”machine learning”, co sprawia, że aplikacje są procesowane w błyskawicznym czasie.

Wspólnie z partnerami wcielamy w życie nowe pomysły, dopasowując nasze procesy do potrzeb klientów – mówi Krzysztof Komosa Prezes Kreditech Polska Sp z o.o. – Technologia leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Dlatego właśnie migrujemy się do nowego, bankowego systemu transakcyjnego Mambu, aby móc zwiększać skalę naszej obecności w Polsce, czego wyrazem jest również partnerstwo z Bancovo. – zaznacza.

Bancovo to w pełni cyfrowa platforma pośrednictwa finansowego online. Oferuje dostęp do rzeczywistych ofert banków oraz firm pożyczkowych, w które klienci mają wgląd już w ciągu minuty od zakończenia wypełniania wniosku. Sam proces wnioskowania został znacznie uproszczony, ponieważ większość pól we wniosku uzupełnia się automatycznie dzięki narzędziom wykorzystującym machine learning i użytkującym dane z zewnętrznych baz, m.in. KRS.

***

Bancovo to pierwsza w Polsce platforma kredytowa, która skupia banki i firmy pożyczkowe Dzięki takiej agregacji Klienci Bancovo otrzymują spersonalizowane oferty różnych kredytów i pożyczek, w jednym miejscu i czasie. Wypłata gotówki może nastąpić nawet w 15 minut. Platforma stosuje te same procedury bezpieczeństwa, które wykorzystują wiodące banki w Polsce, dlatego gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo. Ze względu na różnorodną ofertę Bancovo, platforma przeznaczona jest dla szerokiej grupy odbiorców, z różnym poziomem zdolności kredytowej oraz o zróżnicowanych oczekiwaniach wobec kredytodawców. W odróżnieniu od wyszukiwarek dostępnych na rynku, Bancovo jako jedyne prezentuje konkretną, indywidualną ofertę. Jest marką należąca do NewCommerce Services, spółki, której właścicielem jest Alior Bank S.A.

Kreditech Polska Sp. z.o.o to firma wchodząca w skład Kreditech Group świadcząca usługi finansowe z zakresu pożyczek krótkoterminowych. Pomaga klientom za pomocą niezwykle szybkich kredytów w nieoczekiwanych sytuacjach. Podejście jest proste: firma pożycza pieniądze w sposób odpowiedzialny, oferując przejrzysty serwis bez żadnych ukrytych opłat. Firma stosuje środki ochrony danych, które są powyżej standardów branżowych.

 

Kontakt dla mediów:
Wojciech Dziewit
Clear Communication Group
Tel: +48 505 086 848
E-mail: wd@clearcom.pl

Powrót