Biuro prasowe

Kredytmarket na platformie Bancovo

Polski FinTech Kredytmarket.com dołączył ze swoją ofertą finansowania dla mikroprzedsiębiorców do Bancovo – innowacyjnej firmy pośrednictwa kredytowego online. Jest to pierwsza na platformie oferta kredytowa dla tej grupy klientów.

Historia Kredytmarketu to dwa lata konsekwentnie realizowanej strategii finansowania  jednoosobowych działalności gospodarczych, które odpowiadają za ponad 33% PKB w Polsce. W podstawowej ofercie znajdują się kredyty ratalne do 50 tys. zł na okres do 12 miesięcy zł. Najlepsi klienci, którzy bez opóźnień wywiązują się ze swoich zobowiązań, mogą liczyć na kredyt w wyższej kwocie: do 100 tys. zł a także na finansowanie balonowe, z jednorazową spłatą po 6 miesiącach. Dzięki wykorzystaniu technologii, przedsiębiorcy składają wniosek całkowicie online, w ciągu kilku minut, bez konieczności dołączania dokumentów, a decyzja kredytowa podejmowana jest w ciągu 15 minut. Dotychczas z oferty Kredytmarketu skorzystało kilkuset mikroprzedsiębiorców, głównie z branży e-commerce, a także przedstawicieli wolnych zawodów.

Rozpoczęcie współpracy z Bancovo to ważny etap rozwoju biznesu – ocenia Aleksander Widera, pomysłodawca i prezes Kredytmarket.com. – Zyskujemy w ten sposób nowy kanał dystrybucji i większe dotarcie z ofertą. Chociaż platforma Bancovo jest „młodsza” od Kredytmarketu, to już zdążyła wyrobić sobie markę wśród kredytobiorców. Ważne jest również to, że jesteśmy pierwszym podmiotem z ofertą dla mikroprzedsiębiorców.

Bancovo to w pełni cyfrowa platforma pośrednictwa finansowego online. Oferuje dostęp do rzeczywistych ofert banków oraz firm pożyczkowych, w które klienci mają wgląd już w ciągu minuty od zakończenia wypełniania wniosku. Sam proces wnioskowania został znacznie uproszczony, ponieważ większość pól we wniosku uzupełnia się automatycznie dzięki narzędziom wykorzystującym machine learning i użytkującym dane z zewnętrznych baz, m.in. KRS.

Rozpoczęcie współpracy z Kredytmarket.com, to ważny etap rozwoju platformy Bancovo. Poszerzamy naszą ofertę, docierając do nowej, niezwykle istotnej grupy klientów – przedsiębiorców indywidualnych, osób wykonujących wolne zawody oraz mikroprzedsiębiorców – mówi Marcin Mikołajczak, Członek Zarządu Bancovo. – Co ważne, Kredytmarket.com, podobnie jak Bancovo jest nowoczesnym fintechem. Dzięki tego typu sojuszom, polska branża usług finansowych, stawia kolejny krok w kierunku przełomu technologicznego – dodaje.  

Obydwie firmy mają FinTechowy rodowód, działają w oparciu o podobną technologię, co tym bardziej pozwala oczekiwać dobrej współpracy – z korzyścią dla klientów i dla obydwu partnerów.

***

Kredytmarket.com to internetowa platforma finansowa, stworzona przez przedsiębiorców dla przedsiębiorców, która udziela online krótkoterminowych kredytów na działalność gospodarczą. Kredytmarket działa na rynku od grudnia 2016, w tym czasie zdobył zaufanie i zasilił kapitałem setki przedsiębiorców, głównie z branży e-commerce, lekarzy, pielęgniarki, specjalistów wolnych zawodów, na łączną kwotę ponad 15 mln złotych.

Kredytmarket.com otrzymał nagrodę Innowacja Roku 2017 w konkursie e-Commerce Polska Awards. Znalazł się również w gronie 5 nominowanych do nagrody FinTech Roku 2018 Cashless.pl.

Operatorem serwisu Kredytmarket.com jest Polska Platforma Kredytowa SA, założony przez Aleksandra Widerę, praktyka z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej (w przeszłości związanego z PwC, Ipopema TFI i mBankiem).

Więcej informacji na www.kredytmarket.com.

 

Bancovo to pierwsza w Polsce platforma kredytowa, która skupia banki i firmy pożyczkowe Dzięki takiej agregacji Klienci Bancovo otrzymują spersonalizowane oferty różnych kredytów i pożyczek, w jednym miejscu i czasie. Wypłata gotówki może nastąpić nawet w 15 minut. Platforma stosuje te same procedury bezpieczeństwa, które wykorzystują wiodące banki w Polsce, dlatego gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo. Ze względu na różnorodną ofertę Bancovo, platforma przeznaczona jest dla szerokiej grupy odbiorców, z różnym poziomem zdolności kredytowej oraz o zróżnicowanych oczekiwaniach wobec kredytodawców. W odróżnieniu od wyszukiwarek dostępnych na rynku, Bancovo jako jedyne prezentuje konkretną, indywidualną ofertę. Jest marką należąca do NewCommerce Services, spółki, której właścicielem jest Alior Bank S.A.

 

Kontakt dla mediów:

Magdalena Szymańska, +48 510 491 298, magdalena.szymanska@futurama.ci

Powrót