Biuro prasowe

Santander Bank Polska na platformie Bancovo

Santander Bank Polska S.A. to kolejny bank, który oferuje klientom kredyty gotówkowe, za pośrednictwem Bancovo. Trzeci co do wielkości bank w Polsce został zatem trzynastym partnerem tej innowacyjnej platformy kredytowej online.

Bancovo działa na polskim rynku od marca 2018 roku. Od tego czasu, już kilkanaście kolejnych podmiotów sektora kredytowego i pożyczkowego zdecydowało się na oferowanie swoich usług na tej platformie. W samym tylko grudniu 2018 r., do Bancovo przystąpiły aż 3 nowe podmioty.

Przyłączenie Santander Bank Polska do grona partnerów Bancovo to kamień milowy na ścieżce rozwoju naszej platformy. To obopólna korzyść – dla nas, ponieważ Santander Bank Polska to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, a dla banku, ponieważ jest to zupełnie nowy kanał sprzedaży jego usług kredytowych i szansa na dotarcie do nowej kategorii klientów – tłumaczy Monika Charamsa, Prezes Bancovo. – Jesteśmy przekonani, że oferta Santander Bank Polska przyciągnie uwagę konsumentów szukających dostępnego online, bezpiecznego kredytu długoterminowego, także na wysokie kwoty – dodaje. 

Santander Bank Polska S.A. do niedawna działał jako Bank Zachodni WBK. Jest obecnie trzecim bankiem w Polsce pod względem wartości aktywów.

Bancovo to w pełni cyfrowa platforma pośrednictwa finansowego online. Oferuje dostęp do rzeczywistych ofert banków oraz firm pożyczkowych, w które klienci mają wgląd już w ciągu minuty od zakończenia wypełniania wniosku. Sam proces wnioskowania został znacznie uproszczony, ponieważ większość pól we wniosku uzupełnia się automatycznie dzięki narzędziom wykorzystującym machine learning i dane z zewnętrznych baz, m.in. KRS.

***

Bancovo to pierwsza w Polsce platforma kredytowa, która skupia banki i firmy pożyczkowe. Dzięki takiej agregacji Klienci Bancovo otrzymują spersonalizowane oferty różnych kredytów i pożyczek, w jednym miejscu i czasie. Wypłata gotówki może nastąpić nawet w 15 minut. Platforma stosuje te same procedury bezpieczeństwa, które wykorzystują wiodące banki w Polsce, dlatego gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo. Ze względu na różnorodną ofertę Bancovo, platforma przeznaczona jest dla szerokiej grupy odbiorców, z różnym poziomem zdolności kredytowej oraz o zróżnicowanych oczekiwaniach wobec kredytodawców. W odróżnieniu od wyszukiwarek dostępnych na rynku, Bancovo jako jedyne prezentuje konkretną, indywidualną ofertę. Jest marką należącą do NewCommerce Services, spółki, której właścicielem jest Alior Bank S.A.

Kontakt dla mediów:
Wojciech Dziewit
Clear Communication Group
Tel: +48 505 086 848
E-mail: wd@clearcom.pl

Powrót