Biuro prasowe

Wonga udostępnia swoją ofertę na platformie Bancovo

Od 19 grudnia tego roku klienci Bancovo mogą skorzystać z oferty firmy finansowej Wonga Polska – jednego z największych podmiotów rynku internetowych usług finansowych w Polsce, oferującego m.in. pożyczki ratalne. Wonga jest już dziesiątym partnerem biznesowym kredytowej platformy Bancovo. 

Platforma Bancovo działa od marca 2018 r. Do tej pory oferowała kredyty i pożyczki dziewięciu podmiotów – zarówno banków, jak i firm pożyczkowych. Teraz do tego grona dołącza Wonga Polska, która tym samym otwiera nowy kanał dotarcia do klientów.

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię, która zakłada oferowanie coraz większych kwot pożyczek w cenach porównywalnych do bankowych i stałe poszerzanie grona klientów. Współpraca z Bancovo to szansa na dotarcie z naszą ofertą do osób, które dotąd nie trafiły bezpośrednio do Wonga, a chcą uzyskać finansowanie przez Internet, bezpiecznie i szybciej niż w banku – mówi Sylwia Drejer-Cichucka, członek zarządu Wonga Polska. – Będziemy rozbudowywać kanały dystrybucji naszych produktów. Bancovo jest pierwszą tego typu platformą, z którą współpracujemy.

Platforma Bancovo oferuje łatwy dostęp do szerokiej oferty kredytów bankowych i pożyczek wielu firm dostępnych na polskim rynku, zgromadzonych w jednym miejscu. Proponuje realne, spersonalizowane oferty, a sam proces zaciągania kredytu odbywa się online. Oferty klient widzi już po jednej minucie od złożenia wniosku, a pieniądze może otrzymać nawet w 15 minut. Umowa zawierana jest przez Internet z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Jesteśmy przekonani, że nasi klienci pozytywnie odbiorą dostępność oferty Wonga na Bancovo. To istotny gracz na polskim rynku finansowym online, dlatego nawiązanie współpracy bardzo nas cieszy – komentuje Marcin Mikołajczak, członek zarządu w Bancovo. – Doceniamy fakt, że jesteśmy pierwszym pośrednikiem, z którym Wonga weszła w taką relację – dodaje.

Wonga koncentruje się na sprzedaży online pożyczek ratalnych, które już dziś stanowią ponad  90 proc. jej portfela. Firma sukcesywnie zwiększa maksymalną kwotę pożyczki i okres oferowanego finansowania – w 2018 r. firma wydłużyła je do odpowiednio 20 tys. zł i do 60 miesięcy.

***

O Bancovo

Bancovo to pierwsza w Polsce platforma kredytowa, która skupia banki i firmy pożyczkowe. Dzięki takiej agregacji Klienci Bancovo otrzymują spersonalizowane oferty różnych kredytów i pożyczek, w jednym miejscu i czasie. Wypłata gotówki może nastąpić nawet w 15 minut. Platforma stosuje te same procedury bezpieczeństwa, które wykorzystują wiodące banki w Polsce, dlatego gwarantuje użytkownikom bezpieczeństwo. Ze względu na różnorodną ofertę Bancovo, platforma przeznaczona jest dla szerokiej grupy odbiorców, z różnym poziomem zdolności kredytowej oraz o zróżnicowanych oczekiwaniach wobec kredytodawców. W odróżnieniu od porównywarek dostępnych na rynku, Bancovo prezentuje konkretną, indywidualną ofertę. Bancovo jest marką należąca do spółki NewCommerce Services.

O Wonga Polska

Wonga jest liderem branży finansów online, specjalizuje się w pożyczkach internetowych. Firma działa w Polsce od kwietnia 2013 roku. Wdraża innowacyjne rozwiązania w zakresie consumer finance. Swoją ofertę kieruje do świadomych konsumentów, potrafiących zarządzać swoim budżetem i dbających o płynność finansową. Wonga zapewnia im wygodny dostęp online do produktów finansowych, konkurencyjnych w stosunku do oferty banków. Wonga koncentruje się na sprzedaży pożyczek ratalnych, które już dziś stanowią 90 proc. jej portfela. Firma zamierza sukcesywnie zwiększać oferowane maksymalne kwoty oraz okresy finansowania dla tego produktu.
Jako pierwsza firma pożyczkowa na polskim rynku podpisała umowę z Biurem Informacji Kredytowej w zakresie wymiany informacji na temat rzetelnych płatników. Firmę wyróżnia oferta, która wynagradza klientom terminowe spłaty.
Wonga wierzy w praktyczną i efektywną edukację finansową. W 2015 r. firma uruchomiła platformę edukacyjną Kapitalni.org, której celem jest dostarczanie użytkownikom wiedzy finansowej w przyjazny sposób. Kapitalni.org są częścią Program Korzyści Wonga, który premiuje rzetelnych i pogłębiających swoją wiedzę z zakresu finansów klientów. Za ukończenie 10 kursów albo ścieżki edukacyjnej na platformie Kapitalni.org, klienci mogą otrzymać 10 zł zwrotu kosztów swojej aktywnej pożyczki w Wonga.

Kontakt dla mediów:
Wojciech Dziewit
Clear Communication Group
Tel: +48 505 086 848
E-mail: wd@clearcom.pl

Powrót