Kredyt a umowa zlecenie: czy umowa zlecenie eliminuje Cię z grona potencjalnych kredytobiorców?

Pracujesz na umowę zlecenie? Chciałbyś/chciałabyś wziąć kredyt, ale boisz się, że bank odprawi Cię z kwitkiem? Kredyt a umowa zlecenie: czy to się wzajemnie nie wyklucza? Umowa zlecenie a kredyt gotówkowy: chcesz wiedzieć, czy w ogóle masz szansę na otrzymanie środków? Umowa zlecenie a kredyt mieszkaniowy: banki dopuszczają takie rozwiązanie? Zastanawiasz się, w jakim banku dostanę kredyt na umowę zlecenie? Dzisiaj spróbujemy odpowiedzieć na te pytania!

Czy na umowę zlecenie dostanę kredyt?

Jaki bank da kredyt na umowę zlecenie? Obecnie coraz więcej banków otwiera się na kredytobiorców zatrudnionych na podstawie umowy zlecenie. Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie nie jest już dzisiaj rzadkością. Dostępną opcją są także raty na umowę zlecenie. Zakupy ratalne stanowią bowiem na dzisiejszym rynku już standardową ofertę w wielu sklepach, które współpracują z bankami. Raty a umowa zlecenie: w niektórych przypadkach, kupujący musi przedstawić, jako dowód osiąganych dochodów, na przykład, wyciąg ze swojego konta.

Umowa zlecenie a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa, czyli postrach potencjalnych kredytobiorców! Z naszego poprzedniego tekstu: „Zdolność kredytowa – co to jest i jak ją sprawdzić?” wiesz już, jak definiuje się zdolność kredytową i że składa się na nią szereg czynników, między innymi, osiągane dochody, liczba dzieci itp. Istotną kwestią jest również forma zatrudnienia. W związku z tym, jeśli chcemy zaciągnąć kredyt z umową zlecenie musimy się spodziewać, że bank będzie wymagał od nas konkretnego okresu zatrudnienia na umowy zlecenie, na przykład trwającego przynajmniej sześć miesięcy.

kredyt hipoteczny a umowa zlecenie

Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie

Czy w ofercie banków znajdziemy kredyt hipoteczny na umowę zlecenie? Tak! Wiele banków proponuje możliwość uzyskania kredytu hipotecznego, nawet jeśli potencjalny kredytobiorca jest zatrudniony na podstawie umowy zlecenia, ale trzeba pamiętać o jednej kwestii: możliwe (chociaż nie jest to konieczność), że zdolność kredytowa takiej osoby będzie mniejsza niż klienta zatrudnionego w oparciu o umowę o pracę i w efekcie, bank zaproponuje mu kredyt w niższej kwocie.

Kredyt gotówkowy – umowa zlecenie: o czym warto pamiętać?

Wiemy już, że umowa zlecenie nie eliminuje nas z pozycji potencjalnego kredytobiorcy. Co ciekawe, tyczy się to nie tylko kredytów gotówkowych, ale również kredytów hipotecznych czy mieszkaniowych. Forma zatrudnienia – umowa zlecenie nie musi być więc przeszkodą na drodze starania się o kredyt, również w sytuacji, w której umowa zlecenie występuje, jako jedyne źródło dochodu. Warto jednak pamiętać, że banki w różny sposób podchodzą do klientów pracujących na podstawie umów zlecenie, dlatego jeśli szukamy kredytu: porównajmy oferty poszczególnych banków, zestawmy ze sobą zaproponowane warunki i wnikliwie przeanalizujmy poszczególne propozycje.

REASUMUJĄC: praca w oparciu o umowę zlecenie nie oznacza, że nie otrzymamy kredytu. Wręcz przeciwnie, wiele banków akceptuje podobne źródło dochodów. Niemniej jednak, może się okazać, że umowa zlecenie wpływa na zdolność kredytową klienta. Ostatecznie, to czy otrzymamy kredyt to indywidualna kwestia.