Pożyczka na umowę zlecenie: czy to możliwe?

Umowa – zlecenie to coraz częściej wybierana forma zatrudnienia. Ty również pracujesz na podstawie umowy – zlecenia? Zastanawiasz się, czy w takim razie masz w ogóle szansę na otrzymanie pożyczki, czy może jednak zostaniesz z miejsca zdyskwalifikowany(a)? Pożyczka gotówkowa i umowa zlecenie: czy to w ogóle idzie ze sobą w parze? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Pożyczka – umowa zlecenie: czy jest szansa na jej otrzymanie?

Wróćmy do tego, na co zwróciliśmy uwagę na samym początku artykułu, mianowicie: umowa – zlecenie to popularne rozwiązanie, wiele osób pracuje właśnie w ten sposób. W związku z czym, rynek pożyczek i kredytów nie miał innej możliwości, jak wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego klienta. To oznacza, że pożyczka gotówkowa na umowę zlecenie jest jak najbardziej dostępną opcją. Co może wpłynąć na to, że ostatecznie bank zdecyduje się na pożyczenie nam pieniędzy? Czas pracy w ramach takich umów: często określany jest najkrótszy akceptowalny okres zatrudnienia na podstawie umów – zlecenie. Zwykle musi to być przynajmniej kilka/kilkanaście miesięcy.

Pożyczka a umowa zlecenie: co możemy zrobić w sytuacji, kiedy pracujemy na podstawie tego rodzaju umowy, a planujemy pożyczenie pieniędzy? Poszukać banku, który zaaprobuję taką formę zatrudnienia oraz sprawdzić, przez jaki czas musimy pracować na umowach – zlecenie, by móc starać się o pożyczkę. Inną opcją mogą okazać się pożyczki gotówkowe oferowane przez firmy pożyczkowe. Wiele firm pożyczkowych decyduje się bowiem na nawiązanie współpracy z pożyczkobiorcami, którzy są zatrudniani na podstawie umów zlecenie czy umów o dzieło.

Raty na umowę zlecenie

Chcesz kupić telewizor lub lodówkę na raty, ale boisz się, że umowa zlecenie nie wystarczy? Raty a umowa zlecenie: czy masz na to szansę? Owszem, zakupy ratalne są jak najbardziej możliwe, nawet jeśli jesteś zatrudniony(a) w oparciu o umowę zlecenie bądź umowę o dzieło. W sprzedaży ratalnej niekiedy wymagany jest na przykład wyciąg z konta bankowego potencjalnego klienta, który byłby dowodem na to, jak duże są osiągane przez niego dochody.

REASUMUJĄC: posiadanie umowy zlecenie absolutnie nie eliminuje Cię, jako potencjalnego pożyczkobiorcę. Umowa zlecenie nie wyklucza również możliwości zakupów ratalnych. Ostatecznie jednak to, czy pożyczka lub raty zostaną Ci przyznane, jest uzależnione od indywidualnej sytuacji.