Najlepsze pożyczki przez Internet – jak wybrać?

Obecnie na rynku finansowym istnieje bardzo wiele firm udzielających pożyczki pozabankowe online, które konkurują ze sobą na wiele różnych sposobów. Nic dziwnego, że konsumenci mogą poczuć się zagubieni, stojąc przed wyborem oferty pożyczki przez Internet – która będzie najlepsza? Na co zwrócić uwagę? Od czego zacząć poszukiwania?

Z tego artykułu dowiesz się jak spośród wielu dostępnych opcji na rynku finansowym, wybrać najlepszą dla siebie pożyczkę gotówkową online.

Czy warto śledzić rankingi i zestawienia ofert pożyczek?

Jednym ze sposobów uzyskania najlepszej pożyczki gotówkowej online jest bieżące śledzenie tego, co się dzieje w Internecie. Chodzi tu konkretniej o różnego rodzaju rankingi, zestawienia czy nawet reklamy, które warto sprawdzać na różnych portalach finansowych. Co więcej, warto również zdawać sobie sprawę z tego, jakie rodzaje kredytów funkcjonują, ponieważ w ten sposób można znaleźć najlepsze pożyczki, dostosowane do potrzeb.

Jakie są rodzaje pożyczek?

Pomoc gotówkową możemy podzielić na produkty bankowe i pozabankowe. Kredyty bankowe regulowane są prawem bankowym. Są one udzielane na konkretny cel konsumpcyjny – wyjątkiem jest kredyt gotówkowy. Co najważniejsze – są zazwyczaj znacznie niżej oprocentowane. Pożyczki pozabankowe z kolei regulowane są kodeksem cywilnym i z reguły są wyżej oprocentowane, ale zdecydowanie łatwiej je otrzymać.

Dlatego jeśli masz problemy z uzyskaniem kredytu czy pożyczki bankowej np. z powodu niskiej zdolności kredytowej, z łatwością możesz postarać się o pożyczkę pozabankową przez Internet. Formalności i restrykcje związane z pozyskiwaniem pożyczek w instytucjach innych niż banki są po prostu łagodniejsze.

Czy warto stawiać na liderów rankingów?

Liderzy rankingów wśród firm pożyczkowych często nie zawsze rzeczywiście oferują najlepsze produkty finansowe. Portale publikujące tego rodzaju zestawienia bazują na kilku czynnikach, które w ich ocenie mają decydować czy dana pożyczka jest akurat najlepsza.

Czasami biorą pod uwagę koszty pożyczki, czasami wymagane dokumenty, czas potrzebny do uzyskania finansowania, jak i szereg innych zmiennych. Zdarza się również tak, że zwycięzcami rankingów zostają firmy, które po prostu zapłaciły za ten rodzaj promocji. Co oczywiście może wprowadzać potencjalnych klientów w błąd.

Dlatego warto polegać wyłącznie na sprawdzonych rankingach, których publikacją od wielu lat zajmują się te same, renomowane portale. Innym rozwiązaniem jest samodzielne porównywanie ofert.

Pożyczki na konkretny cel a oferta

Innym kryterium jest podział pożyczek ze względu na ich przeznaczenie. Obecnie na rynku funkcjonują pożyczki gotówkowe, samochodowe, mieszkaniowe i nie tylko. Oferta pożyczkodawców jest wtedy indywidualnie dopasowywana do oczekiwań i potrzeb konsumenta, a co za tym idzie – pozwala pożyczkobiorcom na uzyskanie bardziej atrakcyjnych warunków tego finansowania.

Jak wybrać najlepsze pożyczki?

Aby wybrać najlepszą ofertę pożyczki przez Internet, zapoznaj się w pierwszej kolejności ze specyfiką produktu, a następnie z zestawieniami i rankingami z pewnych źródeł.  Później dokładnie przeanalizuj prezentowaną ofertę i sprawdź, czy spełnia Twoje warunki.

Najlepszym rozwiązaniem jest kontakt z minimum kilkoma firmami pożyczkowymi. W takiej sytuacji będziesz mógł dokładnie porównać warunki każdej z propozycji, a co za tym idzie – wybrać najlepszą.

Jednak jeśli chcesz zaoszczędzić czas, wypróbuj platformę Bancovo.pl. Tutaj, w jednym miejscu, składając tylko jeden wniosek, otrzymasz dopasowane oferty z banków i firm pożyczkowych. Dzięki temu będziesz mógł wybrać najlepszą dla siebie pożyczkę. Co więcej, jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania, możesz porozmawiać z dedykowanym Doradcą.