Ile kosztują licówki?

Licówki to popularna metoda upiększania naszych uśmiechów! Stosowane są chociażby w celu poprawienia kolorytu uzębienia. W niektórych przypadkach licówki mogą być też remedium na krzywe zęby. Planując zakładanie licówek, zazwyczaj zastanawiamy się, jaki jest ich koszt i czy będzie nas na nie stać. W związku z tym, dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie – ile kosztują licówki na zęby? Dlaczego właśnie tyle? Co wpływa na cenę nakładek na zęby?

Koszt licówek – co ma decydujące znaczenie?

Nakładanie licówek jest często stosowanym zabiegiem stomatologii estetycznej. Na początek, spróbujmy wyjaśnić sobie od czego właściwie zależy cena licówek. Podstawowe znaczenie dla ewentualnych kosztów ich założenia mają takie czynniki jak:

• rodzaje licówek

• liczba licówek

• stan jamy ustnej pacjenta

• region Polski

• cena licówek bez szlifowania/licówki wymagające szlifowania zębów

Szczegółowy kosztorys licówek na zęby powinniśmy otrzymać w gabinecie specjalisty. Warto wcześniej dokładnie omówić kwestię ceny, by móc w odpowiedni sposób przygotować się finansowo. Konkludując – ile kosztuje założenie licówek? To bardzo indywidualne zagadnienie, które należy przedyskutować z lekarzem. Ponadto, należy mieć na uwadze fakt, że w zależności od nakładek, może istnieć konieczność szlifowania zębów pod licówki.

Licówki kompozytowe – cena

Co determinuje koszt licówek kompozytowych? Należy pamiętać, że cena licówki na zęby, jak już wspomnieliśmy wcześniej, jest ściśle uzależniona od tego, jaki ich rodzaj został wybrany w przypadku konkretnego pacjenta. W takim razie – ile kosztują licówki kompozytowe? Koszt pojedynczej kompozytowej licówki zębowej to około 200 – 600 złotych. Ostateczna cena tego rodzaju nakładek na zęby powinna uwzględniać liczbę zakładanych licówek.

 

Porcelanowe licówki na zęby – cena

Poprawa estetyki uzębienia dzięki licówkom porcelanowym sprawia, że jest to często wykorzystywany gatunek nakładek. Ile kosztują licówki porcelanowe? Co ma wpływ na ich cenę? Koszt licówki porcelanowej na zęby oscyluje w granicach ok. 800 – 3000 złotych (cena licówki za jeden ząb). Naturalnie, podobnie jak w przypadku licówek kompozytowych, koszt jednej licówki porcelanowej należy pomnożyć przez ilość zębów, na których docelowo nakładki mają być założone.

Cennik licówek porcelanowych jest zdeterminowany chociażby ich rodzajem, a więc również sposobem, w jaki licówki będą mocowane. Priorytetowe znaczenie ma więc fakt, czy niezbędne jest szlifowanie zębów pod licówki porcelanowe. Dostępne rozwiązania należy szczegółowo przedyskutować ze specjalistą. Porcelanowe nakładki na zęby cieszą się dużym zainteresowaniem. Warto pamiętać, że najważniejsza powinna być dla nas nie cena porcelanowych nakładek na zęby, ale zdrowie jamy ustnej i dostosowanie zabiegu do naszych potrzeb.

licówki cena

Licówki akrylowe – cena

Akrylowe nakładki na zęby (licówki) można śmiało określić licówkami przejściowymi. Dlaczego? Pozostają one na zębach pacjenta tylko do momentu mocowania docelowego rodzaju licówek. Koszt założenia licówki akrylowej to mniej więcej 50 – 150 złotych. Rzecz jasna, jest to cena licówki na jednego zęba.

Ile kosztuje założenie licówek?

Wiemy już, że cennik licówek na zęby jest ściśle uzależniony od ich rodzaju. Rachunek wydaje się być prosty: koszt licówki na jeden ząb raz ilość zębów, na których licówka będzie mocowana. Tylko, czy to już koniec wydatków? Koszt licówek na zęby powinien obejmować również między innymi:

• zdjęcie RTG: ok. 100 zł

• cenę ewentualnego leczenia kanałowego zębów (w razie potrzeby): ok. 300 – 900 zł/jeden ząb

Jak Bancovo może Ci pomóc „naprawić” Twój uśmiech?

Marzysz o licówkach? Już od dłuższego czasu nosisz się z zamiarem zafundowania sobie „nowego uśmiechu”, ale ciągle pojawiają się nieprzewidziane wydatki, które uszczuplają stan Twoich oszczędności na ten cel? Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu lub pożyczki? Dobrze trafiłaś(eś)! Dlaczego? Bancovo jest platformą proponującą pożyczki i kredyty gotówkowe na dowolny cel współpracujących z nią instytucji finansowych. Użytkownik, po uzupełnieniu wymaganych informacji, otrzymuje wykaz ofert, które rzeczywiście ma do swojej dyspozycji. Cała procedura jest prosta, czytelna i przejrzysta, a umowę kredytową można podpisać przez Internet.

PODSUMOWUJĄC: jeżeli marzą nam się piękne zęby, licówki są rozwiązaniem, które warto rozważyć wespół ze stomatologiem. Koszt licówek w Polsce jest uzależniony od ich rodzaju oraz indywidualnej sytuacji pacjenta. Wszystkie podane wyżej ceny są orientacyjne i mogą się różnić od oferty konkretnych usługodawców.