Jak zabezpieczyć kartę zbliżeniową?

Obawiasz się, że ktoś ukradnie Twoją kartę zbliżeniową? Zastanawiasz się, jak zadbać o efektywne zabezpieczenie zbliżeniowej karty płatniczej przed zeskanowaniem? Czy w praktyce zabezpieczenie karty zbliżeniowej w portfelu jest możliwe? W tym artykule podpowiemy Ci, jak ochronić Twoją zbliżeniową kartę płatniczą i dlaczego warto się o to zatroszczyć! Sprawdź, jak może wyglądać ochrona na karty zbliżeniowe!

Jak zabezpieczyć zbliżeniową kartę płatniczą przed kradzieżą?

Martwisz się, że ktoś kto ukradnie Twoją kartę zbliżeniową będzie mógł dokonać transakcji zbliżeniowej bez znajomości kodu PIN, dlatego chcesz chronić się przed atakiem złodzieja? Jak, między innymi, zatroszczyć się o bezpieczeństwo karty zbliżeniowej?

• Po pierwsze: noś torebkę, plecak itp. w taki sposób, by uniemożliwić ewentualne wyszarpnięcie Ci tych rzeczy. Jeżeli nie zachowasz wystarczającej czujności, złodziej może po prostu podbiec i siłą wyrwać Twoją torbę, a następnie zacząć uciekać – możliwe, że cała sytuacja będzie trwała zaledwie kilka chwil.
• Nie zostawiaj nawet na sekundę plecaka/torebki/bagażu itp. bez opieki. Podobnie jak w opisywanej wyżej sytuacji, złodziej może podbiec i błyskawicznie zabrać te przedmioty. Czasami wystarczy tylko chwila nieuwagi.
• Nie spodziewaj się, że złodziej będzie miał na czole wypisane swoje złe intencje. Co to znaczy? Niech Cię nie zwiedzie niewinny wygląd. Zawsze bądź czujna(y)!
• Nie noś portfela w łatwo dostępnych kieszeniach. Możesz nawet nie zauważyć, kiedy go stracisz.
• Jeśli wokół Ciebie jest dużo ludzi, plecak/torebkę staraj się nosić przed sobą.

Po prostu – staraj się zachować rozsądek! Kradzież to nieprzyjemne doświadczenie, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by nie paść ofiarą nieuczciwej osoby.

Jak zabezpieczyć zbliżeniową kartę płatniczą przed skanowaniem?

Źródłem Twojego strachu jest potencjalne skanowanie kart zbliżeniowych? Zastanawiasz się, jak może wyglądać ochrona dla kart zbliżeniowych przed skanowaniem i w jaki sposób zadbać o zabezpieczenie tego rodzaju kart płatniczych? Na rynku znajdziesz specjalne etui ochronne na karty zbliżeniowe wykorzystujące technologię RFID, którego zadaniem jest ochrona zbliżeniowej karty płatniczej przed zeskanowaniem. Tego rodzaju etui, w zależności od oferty sklepu, kosztuje kilkanaście – kilkadziesiąt złotych, w związku z czym, zabezpieczenie na karty zbliżeniowe nie jest dużym wydatkiem. Etui pozwalające na zabezpieczenie karty z RFID przed zeskanowaniem jest niewielkie i płaskie, dzięki czemu nie powinno stwarzać problemów w zakresie przechowywania. Jak zabezpieczyć zbliżeniową kartę płatniczą przed zeskanowaniem? Opcjonalnie, można zdecydować się również na portfel RFID z ochroną kart zbliżeniowych – taki portfel z zabezpieczeniem kart zbliżeniowych przed skanowaniem może okazać się ciekawym pomysłem na prezent.

REASUMUJĄC: na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że zabezpieczenie kart płatniczych przed ewentualną kradzieżą jest bardzo ważne. W końcu w grę wchodzą Twoje pieniądze, prawda? Zachowaj rozsądek i dołóż wszelkich starań, by ochronić się przed złodziejem. A co ze skanowaniem kart zbliżeniowych wykorzystujących technologię RFID? Na rynku znajdziesz dedykowane zabezpieczenie do takiej karty zbliżeniowej w postaci specjalnych etui i portfeli. Poszperaj!