Ile kosztują skrzypce i nauka gry?

Planując naukę gry na skrzypcach z reguły zadajemy sobie pytanie: ile nas to będzie kosztowało i czy właściwie mamy na ten cel potrzebne środki? Ile kosztują skrzypce klasyczne? Czym wyróżniają się skrzypce koncertowe? Ile będziemy musieli zapłacić za lekcje skrzypiec? Czy samodzielna nauka jest możliwa? Skrzypce to popularne instrumenty smyczkowe, bez problemu dostaniemy je w profesjonalnych sklepach muzycznych. Spróbujmy więc sobie rozwinąć temat kosztów, jakie może generować gra na skrzypcach.

Skrzypce – cena

Skrzypce – lutnictwo to prawdziwa sztuka! Zacznijmy od podstaw: ile kosztuje instrument, jakim są skrzypce? Cena skrzypiec lutniczych może wynosić nawet ponad 10 000 złotych, chociaż z powodzeniem znajdziemy również tańsze modele. Skrzypce akustyczne, dostaniemy w cenie od około 400 do kilku tysięcy złotych. Cena skrzypiec dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z grą na tym instrumencie może oscylować w granicach kilkuset złotych. O to, jakie skrzypce w takim przypadku wybrać należy pytać specjalistę, na przykład nauczyciela w szkole muzycznej. Ile kosztują skrzypce elektryczne? Ceny skrzypiec elektrycznych zaczynają się już od ok. 500 złotych.

Koszt nauki gry na skrzypcach

Mając instrument, często szukamy kogoś, kto pomoże nam odnaleźć się w meandrach trudnej sztuki grania na skrzypcach. Lekcje gry na skrzypcach prowadzone przez profesjonalistów mogą być strzałem w dziesiątkę! Bardzo duże znaczenie w przypadku skrzypiec ma nauka nut. W takim razie: ile będą kosztowały prywatne lekcje gry na skrzypcach? Godzinna lekcja może kosztować około 50 – 150 złotych. Jeśli naszym zamierzeniem jest nauka skrzypiec elektrycznych, warto zwrócić uwagę czy wybrany nauczyciel proponuje takie rozwiązanie. Sama nauka skrzypiec wymaga cierpliwości, ale jednocześnie może się okazać niezwykle satysfakcjonującym zajęciem.

Czy możliwa jest samodzielna nauka gry na skrzypcach? Jeżeli z jakiś powodów chcemy uczyć się sami, możemy w tym celu wykorzystać materiały dostępne w Internecie. Skrzypce – czy nauka online ma sens? To kwestia bardzo indywidualna, uzależniona, między innymi, od naszej determinacji.

PODSUMOWUJĄC: ceny skrzypiec są bardzo zróżnicowane, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, jakie skrzypce będą najlepsze w naszym przypadku, warto wspomóc się radą specjalisty. Opcjonalnie, mając upatrzony konkretny model, który jest dla nas zbyt kosztowny, można zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest zakup instrumentu używanego. Wszystkie podane ceny są orientacyjne i mogą być odmienne od rzeczywistych ofert.