Ile kosztuje gitara i nauka gry?

Nauka gry na instrumencie może być rozwijającym i bardzo ciekawym zajęciem. Jeśli jednak mamy w planach podjęcie się podobnego wyzwania, często zadajemy sobie pytanie o to, ile pieniędzy będziemy potrzebowali na ten cel. Ile kosztuje dobra gitara elektryczna, a ile profesjonalna gitara akustyczna? Czy stać nas na prywatne lekcje gry na gitarze? Od czego zależy ich cena? Ile kosztują gitary klasyczne? Odpowiedzmy sobie na te pytania!

Gitara klasyczna – cena

Jeżeli naszym celem jest dobra gitara klasyczna, możemy zrobić rekonesans cenowy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. W takim razie: ile kosztuje gitara klasyczna w sklepie muzycznym? Odpowiedź może być tylko jedna: to zależy! Generalnie jednak, nowa gitara klasyczna do kupienia dostępna może być w cenie od około 200 do 2000 złotych. Ciekawym rozwiązaniem może być gitara klasyczna używana, o ile jej stan jest wystarczająco dobry. Cena gitary dla początkujących powinna być dostosowana do naszego budżetu.

Ile kosztuje gitara akustyczna?

Potrzebna Ci dobra gitara akustyczna? Zastanawiasz się, ile będzie Cię kosztowała nauka gry na gitarze akustycznej? Szukasz odpowiedniego instrumentu? Tania gitara akustyczna może kosztować w sklepie muzycznym od około 300 zł. Jednak koszty mogą sięgać nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Rozstrzał cenowy jest więc bardzo duży. Opcjonalnie można zdecydować się również na opcję, jaką jest używana gitara akustyczna. Jednak gitara akustyczna do 1000 złotych to jak najbardziej możliwy zakup.

Ile kosztuje gitara elektryczna?

Ile w takim razie będzie nas kosztowała dobra gitara elektryczna? Jakich cen w sklepach możemy się spodziewać? Nowa gitara elektryczna to wydatek rzędu kilku/kilkunastu tysięcy złotych. Za tego rodzaju gitarę będziemy musieli zapłacić od około 1500 – 20 000 złotych. Ile kosztują struny do gitary? Duży wpływ na cenę ma rodzaj gitary, do którego dopasowujemy struny. Struny do gitary elektrycznej mogą kosztować ok. 20 – 150 zł za komplet.

gitara cena

Cena nauki gry na gitarze

Mamy już gitarę, co dalej? Pomocne mogą okazać się profesjonalne lekcje gry na gitarze prowadzone przez specjalistów, którzy poświęcą nam swój czas i uwagę, podpowiedzą, jakich błędów należy się wystrzegać i poprowadzą cały proces nauki. Prywatna nauka gry na gitarze jest jednak związana z konkretnymi kosztami. Ile może kosztować lekcja nauki gry na gitarze? Godzinna lekcja, w zależności od miasta, doświadczenia nauczyciela itp., to koszt w granicach ok. 30 – 100 złotych. Niektóre szkoły mają w swojej ofercie możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu. Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które w pobliżu swojego miejsca zamieszkania nie mają możliwości znalezienia nauczyciela, są internetowe lekcje gry na gitarze.

PODSUMOWUJĄC: cena gitary jest uzależniona, między innymi od tego, jaki rodzaj instrumentu wybierzemy: gitarę akustyczną, elektryczną czy klasyczną. Jeżeli to nasze pierwsze doświadczenia z grą na gitarze, warto zastanowić się nad uczestnictwem w profesjonalnym kursie lub nauce pod opieką specjalistów. Podane ceny są orientacyjne i mogą być odmienne od rzeczywistych ofert.