Ile kosztuje dron?

Dron to urządzenie, które w krótkim czasie podbiło serca miłośników nowoczesnych gadżetów. Dzisiaj można je spotkać w wielu sklepach, a poza dronami – zabawkami, rynek obfituje również w drony profesjonalne. Pojawia się więc pytanie – ile właściwie kosztuje latający dron? Na jaki wydatek trzeba się przygotować? Jaka jest cena drona z kamerą HD? Wyjaśnijmy to sobie!

Od czego zależy cena drona?

Po pierwsze, wszystko zależy od tego, jakiego drona poszukujemy: czy ma to być urządzenie do użytku profesjonalnego, czy zależy nam na dronie przeznaczonym do zabawy. Drony są bowiem dzisiaj często wykorzystywane chociażby przez ekipy zajmujące się oprawą foto – video ślubów. Cena drona do filmowania będzie zdeterminowania między innymi przez: rodzaj zastosowanej kamery czy nadprogramowy osprzęt, który może okazać się pomocny podczas realizacji filmów. Podobnie dzieje się, jeśli chodzi o cenę dronów do zdjęć. Ceny dronów z kamerą HD, które mają zastosowanie stricte hobbystyczne, mogą zaczynać się od około 200 – 250 złotych. Wybierając odpowiedni sprzęt, należy zacząć od szczegółowego przemyślenia własnych potrzeb i do ceny samego drona, doliczyć przydatne akcesoria.

Drony profesjonalne – cena

Jeśli niezbędny jest nam profesjonalny dron z kamerą, musimy liczyć się z wydatkiem nawet rzędu kilku – kilkunastu tysięcy złotych. Sprawdzając cenę interesującego nas drona, warto skupić się również na wykorzystanych w urządzeniu udogodnieniach, które mogą być wsparciem w czasie pracy z określonym modelem. Cena latającego drona z kamerą o zadowalającej nas jakości to kwestia indywidualna, dlatego planując zakup profesjonalnego sprzętu można ustalić górny pułap cenowy, którego nie chcielibyśmy przekraczać. Drony wyposażone w kamery możemy kupić już za mniej więcej 200 złotych, ale ich ceny mogą przekraczać nawet 30 000 złotych.

Dron zabawka – cena

W przypadku dronów, które mają pełnić funkcję zabawki, rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Ostateczny koszt jest zdeterminowany przez wiele czynników, na przykład tego, czy dron jest wyposażony w kamerę czy nie. Kupując dron, na uwadze należy mieć również to, w jaki sposób będziemy nim manewrować: czy potrzebny nam jest dron na pilota, czy może wystarczy jeśli drona będziemy mogli obsługiwać za pomocą tabletu, telefonu itp. Generalnie jednak tego rodzaju drony można znaleźć w cenie 90 – 500 złotych, chociaż rzecz jasna wszystko zależy od oferty sklepu.

Streszczając: to ile będzie kosztował nas dron, jest ściśle związane z jego przeznaczeniem. Najtańsze, zabawkowe drony kupimy już od około 80/90 złotych, natomiast profesjonalne drony to często wydatek rzędu kilku lub kilkunastu tysięcy, w zależności od modelu. Możliwości jest mnóstwo, dlatego na uwadze należy mieć przede wszystkim własne oczekiwania i wymagane przez siebie udogodnienia. Wszystkie przedstawione ceny są przykładowe. Zdalnie sterowany dron może okazać się na przykład ciekawym pomysłem na prezent. Oczywiście, przed zakupem drona należy zapoznać się z przepisami prawnymi w tej kwestii!