Ile kosztuje instalacja gazowa do samochodu?

Własny samochód daje nam komunikacyjną wolność oraz komfort podróżowania. To my decydujemy o trasie jazdy, nie musimy martwić się o bagaże i godziny odjazdów. Użytkowanie auta jest jednak związane z konkretnymi kosztami. Popularne rozwiązanie, którego celem jest ich zminimalizowanie, stanowi zakładanie gazu do samochodu. Montaż/zakładanie gazu to potoczne wyrażenia oznaczające zakładanie instalacji gazowej w samochodzie. Na jaki wydatek musimy się przygotować, jeśli mamy w planach podobny krok? Ile kosztuje najtańsza instalacja gazowa? Co ma wpływ na ewentualne koszty?

koszt instalacji gazowej

Od czego zależy koszt zamontowania instalacji gazowej?

Cena założenia gazu do samochodu (potoczne określenie oznaczające zamontowanie instalacji gazowej) jest uzależniona od wielu czynników, między innymi:

• oferty cenowej firmy wykonującej podobne usługi

• miasta/regionu Polski

• liczby cylindrów

• modelu i rocznika samochodu

• generacji instalacji gazowej itp.

Jeśli więc interesuje nasz koszt instalacji LPG, o konkretny kosztorys należy pytać w dedykowanym warsztacie. Oczywiście, znaczenie powinny mieć dla nas nie tylko ceny instalacji LPG, ale przede wszystkim jakość realizowanych usług. Musimy pamiętać, że w grę wchodzi nasze bezpieczeństwo!

instalacja gazowa w samochodzie cena

 Cennik samochodowych instalacji gazowych.

Teraz przejdźmy do konkretów: ile kosztuje instalacja gazowa w samochodzie? Rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Za instalację gazową I generacji będziemy musieli zapłacić około 1000 – 1500 złotych, natomiast w przypadku II generacji cena może kształtować się w granicach 1400 – 1900 złotych. Instalacja gazowa do auta III generacji to koszt mniej więcej 1500 – 3000 złotych, a założenie instalacji LPG IV generacji może kosztować nawet 5000 złotych, chociaż ceny rozpoczynają się już od około 2000 złotych, przy czym warto dodać, że to właśnie to rozwiązanie cieszy się obecnie największym zainteresowaniem. W przypadku V generacji możliwe, że cena montażu będzie oscylowała w obrębie 5000 złotych.

Tak poważna różnica w cenach jest zdeterminowana szeregiem zagadnień, część z nich została wspomniana wcześniej. Oczywiście, należy pamiętać, że podane kwoty mają jedynie orientacyjny charakter i o wycenę montażu instalacji LPG trzeba prosić w profesjonalnym warsztacie. Czy na tym kończą się nasze wydatki? Cena wstawienia gazu (kolokwialne określenie zamontowania instalacji gazowej) to nie wszystko! Kalkulując koszty, dobrze jest wziąć pod uwagę również wydatki związane z późniejszym użytkowaniem instalacji LPG. Podsumujmy: generacja wykorzystanej instalacji LPG powinna zostać dopasowana, między innymi, do konkretnego pojazdu. Właśnie dlatego, współpraca z doświadczonymi specjalistami ma tak duże znaczenie. Montaż instalacji LPG (potocznie: montaż gazu) jest często wykonywaną usługą. Decydując się na podobną zmianę, na uwadze należy mieć nie tylko cenę montowania instalacji, ale przede wszystkim doświadczenie i jakość pracy wybranego warsztatu.

Jak Bancovo może Ci pomóc?

Obliczenia są bezlitosne: instalacja gazowa do samochodu znajduje się poza Twoim finansowym zasięgiem? Zastanawiasz się nad kredytem lub pożyczką, by sfinansować jej wykonanie, ale nie masz pojęcia od czego rozpocząć poszukiwania? Zajrzyj na platformę Bancovo! Dlaczego? Bancovo to nowoczesny pośrednik – platforma, za pomocą której możesz wnioskować o otrzymanie kredytu lub pożyczki gotówkowej (na dowolny cel) od współpracujących z nią instytucji. Bancovo skupia propozycje banków i firm pożyczkowych, które przygotują najlepsze oferty właśnie dla Ciebie.