Ile kosztuje lakierowanie samochodu?

O prezencji samochodu w dużej mierze decyduje kondycja lakieru, dlatego warto zatroszczyć się o to, by była ona możliwie jak najlepsza. Czasami koniecznością jest profesjonalne lakierowanie auta wykonane przez doświadczonego specjalistę. Opcją bywa też przemalowanie auta, dzięki czemu możemy się cieszyć nowym kolorem. Dla klientów zazwyczaj jedną z najważniejszych kwestii jest cena przemalowania samochodu lub jego polakierowania. Ile będziemy musieli zapłacić za podobną usługę? Jak wygląda cena malowania całego samochodu, a jakich kosztów możemy się spodziewać, jeśli lakierujemy tylko określony element? Ile kosztuje malowanie drzwi samochodu, zderzaka lub maski? Co wpływa na koszt lakierowania auta?

Lakierowanie całego samochodu

Zazwyczaj, jeśli decydujemy się na podobny krok, żywo interesuje nas cena lakierowania samochodu. W takim razie – na jaki koszt lakierowania całego samochodu musimy się przygotować? Ile zapłacimy za lakierowanie samochodu od podstaw? Duży wpływ na cenę malowania samochodu mają oczywiście jego rozmiary. Im większa jest powierzchnia przeznaczona do lakierowania, tym więcej pracy oraz materiałów będzie potrzebowała. Ile kosztuje lakierowanie auta niewielkiej wielkości? Za podobną usługę będziemy musieli zapłacić ok. 5000 – 12 000 złotych.

Jaki jest koszt malowania całego samochodu, jeśli do czynienia mamy z dużym pojazdem? W takim przypadku profesjonalne lakierowanie samochodu może kosztować ok. 10 000 – 20 000 złotych. Trzeba jednak zaznaczyć, że to nie cena malowania auta powinna być dla nas priorytetem, ale jakość efektu finalnego.

Koszt lakierowania elementu

Na co trzeba zwrócić uwagę analizując koszt malowania samochodu osobowego? Zadając sobie pytanie – ile kosztuje pomalowanie samochodu, należy się zastanowić, czy konieczne jest całościowe lakierowanie pojazdu, czy wystarczy polakierowanie konkretnego fragmentu auta. Ile kosztuje lakierowanie elementu? Decydujące znaczenie dla ceny lakierowania elementu ma, między innymi, jego wielkość. Spróbujmy przedstawić sobie koszt malowania samochodu w praktyce. Jaka jest cena lakierowania maski? Orientacyjny koszt lakierowania maski to ok. 300 – 700 złotych.

Ile kosztuje lakierowanie drzwi? Warto wiedzieć, że cena lakierowania drzwi samochodu może wynosić ok. 400 – 500 złotych. Cena malowania drzwi samochodu jest o tyle istotna, że to właśnie ten element auta często ulega uszkodzeniom, na przykład podczas nieuważnego otwierania pojazdu. Cena lakierowania błotnika waha się w granicach ok. 300 – 500 złotych. Ile natomiast kosztuje lakierowanie dachu samochodu? Cena malowania dachu samochodu może mieścić się w zakresie ok. 500 – 700 złotych

Ceny lakierników samochodowych, a co za tym idzie, koszty malowania auta, są bardzo różne. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja zakładu lakierniczego. Warto więc zrobić w swojej okolicy mały rekonesans i zapytać, jaka jest cena malowania elementu karoserii lub jak wygląda cena lakierowania całego auta.

Poprawki lakiernicze – cena

Wiemy już, ile kosztuje malowanie samochodu w całości. Odpowiedzieliśmy sobie również na pytanie – ile kosztuje malowanie elementu samochodu. Czasami natomiast konieczne są tylko poprawki lakiernicze. Na jakie ceny powinniśmy się przygotować? Niewielka poprawka może nas kosztować od 80 – 300 zł. Należy pamiętać, że zarówno, jeśli chodzi o poprawki, koszt przemalowania całego samochodu, cenę lakierowania itp., ostatecznej wyceny dokonuje profesjonalista!

lakierowanie samochodu cena

„Malowanie” samochodu matem

Matowe auto to ostatni drogowy hit mody! Taki efekt możemy uzyskać oklejając auto specjalną folią. Ile to kosztuje? Podobna usługa będzie wydatkiem w okolicach 2000 – 6000 zł, w zależności od wielkości samochodu osobowego, wykorzystanej techniki czy materiałów. Folia pozwala również na zmianę koloru auta – jeśli masz ochotę, możesz pobawić się barwami.

Jak Bancovo może pomóc Ci w realizacji planów?

Wiesz już, ile kosztuje lakierowanie samochodu, jednak wyliczenia nieubłagalnie wskazują, że Twój budżet absolutnie nie będzie teraz w stanie unieść tego wydatku? To nie oznacza, że musisz rezygnować z odświeżenia wyglądu swojego auta. Jak Bancovo może Ci pomóc? Platforma skupia oferty kredytów i pożyczek gotówkowych na dowolny cel współpracujących z nią instytucji finansowych. Co więcej, Bancovo przedstawia użytkownikom te oferty, które faktycznie mogą dostać, a sam proces starania się o kredyt bądź pożyczkę jest jasny i intuicyjny.

PODSUMUJMY: wyjaśniliśmy sobie ile kosztuje lakierowanie maski i jaka jest cena malowania karoserii. Wiemy już, że to ile kosztuje malowanie jednego elementu samochodowego to dość skomplikowana kwestia, a koszt lakierowania drzwi może się różnić od ceny lakierowania zderzaka czy dachu. Jeszcze raz podkreślamy, że zarówno cena lakierowania jednego elementu, jak i całego samochodu jest uzależniona od konkretnego zakładu, to lakiernik ustala koszt. Wobec tego podawane w artykule ceny są orientacyjne i mogą się różnić od ofert rzeczywistych.