Ile kosztuje majówka na Mazurach? Majówka 2020!

Mazury, przez wielu określane Krainą Tysiąca Jezior, to doskonałe miejsce wypoczynkowe dla osób, które szukają relaksu na łonie natury lub kochają spędzać czas w aktywny sposób. Świetnym pomysłem może okazać się również majówka na Mazurach z dziećmi. Spróbujmy sobie więc odpowiedzieć na pytanie: ile będzie nas kosztował długi weekend na Mazurach? Na co zwrócić uwagę przetrząsając oferty na weekend majowy? Ile zapłacimy za zakwaterowanie, a ile za wyżywienie? Czy tanio zorganizowana majówka na Mazurach jest w granicach naszych możliwości?

majówka na mazurach ceny

Majówka na Mazurach – wybierz zakwaterowanie!

Po pierwsze: poszukajmy miejsca do spania! Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Jedną z opcji są hotele o różnym standardzie – koszt doby hotelowej dla jednej osoby może oscylować w granicach ok. 100 – 350 zł. W przypadku hoteli dużym plusem jest fakt, że często w ofercie obiektów możemy znaleźć dodatkowe usługi: wypożyczenie sprzętu sportowego, pralnię, prasowalnie czy możliwość skorzystania z basenu, sauny itp.

Za dobę hotelową w pensjonacie pojedyncza osoba zapłaci ok. 70 – 250 zł, a w przypadku pokoi w domach prywatnych należność może mieścić się w przedziale ok. 30 – 100 zł. Osoby, którym nie straszne są chłodne jeszcze noce, mogą z kolei zdecydować się na pole namiotowe. Koszt doby dla jednej osoby to ok. 10 – 25 zł. Na Mazurach bardzo dużą popularnością cieszą się również gospodarstwa agroturystyczne, zatopione w bliskości natury, są doskonałą propozycją dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Doba w podobnym ośrodku będzie kosztowała ok. 50 – 150 zł za osobę.

Majówka na Mazurach: domki – dla kogo będą dobrym rozwiązaniem? Majówka i domki na Mazurach to propozycja dla osób, które cenią sobie swobodę. Bardzo często na działce znajduje się kilka domków, a cały ośrodek jest wyposażony w dodatkową infrastrukturę turystyczną: plac zabaw dla dzieci, miejsce do grillowania itp. Ile kosztują domki letniskowe na majówkę na Mazurach? Cena wynajmu całego domku czteroosobowego waha się w granicach ok. 150 – 400 zł za dobę. Majówka na Mazurach z psem lub innym zwierzakiem może nas dodatkowo kosztować kilkadziesiąt złotych za dobę. Wszystkie podane wyżej ceny to koszty pobytu bez wyżywienia.

Weekend majowy na Mazurach: czego warto spróbować w lokalnych restauracjach?

Jeśli zdecydowaliśmy się na organizację wyżywienia we własnym zakresie, najprawdopodobniej kilka razy będziemy gośćmi lokalnej restauracji, dlatego warto znać przykładowe ceny regionalnych potraw. Kartacze, jedna z mazurskich specjalności, będą nas kosztowały ok. 20 – 30 zł za porcję, natomiast za porcję golonki zapłacimy w granicach ok. 30 – 50 zł. Z kolei śniadaniowa jajecznica to koszt ok. 10 – 15 zł. W pensjonatach bardzo często dostępne są aneksy kuchenne, dzięki czemu goście mogą samodzielnie przygotować posiłki. Przeglądając oferty majówek warto mieć na uwadze kwestię ewentualnego wyżywienia.

Majówka – Warmia i Mazury: ile kosztuje wypożyczenie sprzętu wodnego?

Wypoczynek w długi weekend majowy zachęca do aktywności! Na Mazurach licznie działają wypożyczalnie sprzętu wodnego. Jakich cen w wypożyczalniach możemy się spodziewać? Wypożyczenie dwuosobowego roweru wodnego kosztuje ok. 10 – 20 zł za godzinę, natomiast kajak wynajmiemy już za ok. 7 – 12 zł/godz. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także profesjonalnie organizowane na Mazurach spływy kajakowe.

Majówka w SPA

SPA w pięknych okolicznościach przyrody? To znakomita propozycja dla osób, które uwielbiają Mazury i jednocześnie chcą trochę o siebie zadbać. Ile będzie nas kosztował weekend majowy w SPA? Hotele zwykle przygotowują specjalne pakiety SPA na majówkę, które zawierają określone usługi. Ceny jednego noclegu dla pojedynczej osoby w przypadku takiego pakietu mogą zaczynać się od ok. 250 złotych. Pakiet majówkowy może być jednak również droższy (ponad 500 zł za nocleg dla jednej osoby), w zależności od proponowanych zabiegów.

koszt majówki na mazurach

Majówka z dziećmi – Mazury

Weekend majowy z dziećmi – co warto mieć na uwadze organizując podobny wyjazd? Rodzinna majówka wymaga przede wszystkim wyboru odpowiedniego noclegu. Najlepiej jeśli w pobliżu będzie znajdowała się wydzielona strefa dla dzieci w postaci placu zabaw czy dodatkowe rozrywki dla najmłodszych dzieci. W przypadku rodzin z dziećmi sprawdzić mogą się chociażby domki na majówkę na Mazurach lub hotele, w ofercie których znajdziemy animatorów dla dzieci bądź dedykowaną opiekę. Majówka dla rodzin z dziećmi powinna zostać tak zorganizowana, by rodzice szkrabów także mieli szansę odpocząć.

PODSUMOWUJĄC: wypoczynek w majowy weekend to doskonała okazja, by chociaż na chwilę wyrwać się spod jarzma codziennych obowiązków. Planując wyjazd majowy, przed oczami staje nam zwykle konieczność skalkulowania kosztów. Zastanawiamy się: ile kosztuje majówka nad morzem, ile będziemy musieli zapłacić za majówkę nad jeziorem czy w jednym z większych polskich miast lub ile kosztuje majówka w górach? Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które kochają jeziora będzie wyjazd majówkowy na Mazury, tym bardziej, że Mazury w maju potrafią zachwycić swoim pięknem. Podsumowując koszty majówkowego wypadku na uwadze należy mieć: zakwaterowanie, wyżywienie, dojazd do miejsca docelowego oraz wydatki na miejscowe rozrywki. Wszystkie przedstawione ceny są przykładowe i mogą się różnić od rzeczywistych ofert.