Ile kosztuje majówka nad jeziorem? Majówka 2020!

Czy są wśród nas wielbiciele polskich jezior? Jeśli tak, może tegoroczną majówkę zdecydujecie się spędzić w ich otoczeniu? Ile zapłacimy za długi weekend majowy nad jeziorem? Od czego uzależniona jest cena wyjazdu? Skorzystaj z naszego zestawienia.

Majówka nad jeziorem – wybierz swój cel!

Zacznijmy od tego, że jeżeli chcemy wyjechać nad jezioro, wcale nie musimy (chociaż możemy!) obierać najbardziej oczywistego kierunku, czyli Mazur. Mamy bowiem mnóstwo innych możliwości! Majówka nad jeziorem w zachodniopomorskim? Proszę bardzo! Jezioro Drawsko czeka na nasze odwiedziny. A może marzy Ci się majówka nad jeziorem w Wielkopolsce? Do wyboru masz, między innymi, jezioro Powidzkie lub Biezdruchowskie. Z kolei, jeśli Twoim celem jest majówka nad jeziorem na Dolnym Śląsku, czekają na Ciebie jeziora: Bystrzyckie i Kunickie.

Majówka nad jeziorem – poszukaj noclegu.

Koszty zakwaterowania są ściśle zdeterminowane czterema czynnikami: lokalizacją, standardem ośrodka, kwestią wyżywienia oraz charakterem pokoju. Zanim zaczniemy szukać noclegu spróbujmy ustalić, jaką kwotę możemy przeznaczyć na długi weekend nad jeziorem. Jeśli naszym priorytetem jest tani wypoczynek majowy, rozważmy miejsce na polu namiotowym. Jaki będzie koszt pojedynczego noclegu w przypadku jednej osoby? Może on oscylować w granicach ok. 5 – 20 zł. Do ceny pobytu należy doliczyć również ewentualną opłatę za namiot. W przypadku namiotu dwuosobowego będzie to ok. 5 – 20 zł, natomiast za pobyt zwierzęcia na campingu zapłacimy ok. 5 – 15 zł za dobę.

Hotel nad jeziorem w czasie majówki to popularna opcja. Ceny za pojedynczy nocleg dla jednej osoby zaczynają się już od ok. 100 zł, ale w zależności od ilości gwiazdek i lokalizacji, możemy spodziewać się nawet kwot rzędu ponad 500 zł. Pensjonat nad jeziorem będzie kosztował ok. 80 – 250 zł/doba (cena za jedną osobę). Z kolei pokoje prywatne to cena ok. 30 – 150 zł (doba dla jednej osoby). Nocleg dla jednej osoby w gospodarstwie agroturystycznym może kosztować ok. 50 – 200 zł. Pięcioosobowe domki letniskowe nad jeziorem z kolei są wydatkiem w granicach ok. 250 – 1000 zł za dobę (cena dotyczy całego domku). Wszystkie podane ceny nie obejmują wyżywienia.

W praktyce więc, jeśli marzy nam się, na przykład, majówka na Kaszubach nad jeziorem musimy precyzyjnie zaplanować nasze wydatki. W pierwszej kolejności spróbujmy zdecydować, jaki nocleg na majowy weekend na Kaszubach spełni nasze oczekiwania i określić swoje potrzeby względem ewentualnego pobytu. Zastanówmy się, czy jeśli chodzi o Kaszuby bardziej odpowiadają nam domki na majówkę, hotel czy pensjonat itp.

Co warto zabrać nad jezioro?

Co powinno się znaleźć w naszym plażowym wyposażeniu, jeśli majówkę zamierzamy spędzić nad jeziorem?

• kostium kąpielowy: ok. 30 – 500 zł

• krem z filtrem: ok. 10 – 30 zł

• ręcznik: ok. 10 – 60 zł

• lodówka turystyczna (10l): ok. 25 – 50 zł

• namiot plażowy: ok. 50 – 200 zł

• koc: ok. 30 – 100 zł

• parasol plażowy: ok. 20 – 50 zł

Majówka nad jeziorem: co będziesz jeść?

Analizując wydatki związane z majówkową eskapadą nad któreś z polskich jezior, nie sposób pominąć kwestii wyżywienia. Za obiady oraz śniadania w miejscu zakwaterowania zapłacimy ok. 40 – 100 zł dziennie za osobę. Z kolei, jeśli będziemy chcieli stołować się samodzielnie, ostateczne koszty wyżywienia są uzależnione od tego, czy planujemy podczas wyjazdu gotować, czy jednak chcemy jadać w restauracjach, barach itp. W pierwszym przypadku, koszty zależą od naszych zwyczajów kulinarnych oraz kupowanych produktów, ale można przyjąć, że dzienne wyżywienie dla jednej osoby będzie kosztowało ok. 30 – 80 złotych. Z kolei ceny w restauracjach mogą być naprawdę różne: za śniadanie (bez napojów) zapłacimy ok. 10 – 30 zł, za zestaw obiadowy (zupa + drugie danie) ok. 20 – 60 złotych, chociaż oczywiście ceny mogą być również dużo wyższe.

koszt majówki nad jeziorem

Ile będą nas kosztowały dodatkowe przyjemności?

Będąc nad jeziorem, zwykle chcemy wykorzystać okazję, zwiedzić okolicę czy skorzystać z miejscowych rozrywek. Na jakie koszty musimy być w związku z tym przygotowani?

• bilet do obiektów zabytkowych: ok. 5 – 20 zł

• rejs po jeziorze: ok. 10 – 30 zł/osoba (godzinny rejs)

• wynajem leżaka plażowego: ok. 20 – 50 zł/dzień

• wypożyczenie sprzętu wodnego:

o kajak: ok. 7 – 15 zł/godzina

o rower wodny: ok. 10 – 30 zł/godzina

PODSUMOWUJĄC: ceny nad polskimi jeziorami, w zależności od lokalizacji, są naprawdę różne, dlatego jeśli zależy nam na precyzyjnej kalkulacji kosztów, w pierwszej kolejności warto określić cel swojej podróży. Wszystkie ceny są przykładowe i mogą się różnić od rzeczywistych ofert.