Pożyczka przez SMS – co to jest i jak ją wybrać?

Zastanawiasz się, czy pożyczka przez SMS jest możliwa? Potrzebujesz szybkiej pożyczki i nie wiesz którą opcję wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w poniższym artykule – zapraszamy do lektury!

Pożyczki od instytucji pozabankowych cieszą się dużą popularnością – są szybką i wygodną alternatywą dla produktów bankowych. Firmy pożyczkowe prześcigają się w tym, by jak najbardziej uprościć i przyspieszyć proces ubiegania się o gotówkę i wyjść naprzeciw potrzebom swoich klientów.

Pożyczka SMS – czy to możliwe?

Pożyczki można zaciągać na różne sposoby – stacjonarnie, przez Internet, telefon lub nawet sms! Pożyczka przez SMS – czy to możliwe? Tak, istnieją instytucje, które świadczą takie usługi. Jednak w zależności od firmy, proces ubiegania się o pożyczkę przez SMS może wyglądać różnie. Może być tak, że wnioskowanie zaczynamy od wysłania SMSa, a pozostała część procesu jest kontynuowana np. telefonicznie. Innym rozwiązaniem jest najpierw zarejestrowanie się w serwisie i dopiero później kontynuowanie wnioskowania przez SMS.

Częstą praktyką przy zaciąganiu pożyczki przez Internet jest podpisywanie umowy pożyczki przez SMS. W wiadomości SMS jest przesyłany kod, który następnie należy wpisać w odpowiednim polu.

Zalety pożyczki przez SMS

Zaletą pożyczki przez SMS jest to, że najczęściej jest bardzo szybka i wiąże się z minimum formalności – wnioskowanie jest bardzo proste. O gotówkę można ubiegać się z każdego miejsca – wystarczy posiadać przy sobie telefon z dostępem do Internetu.

Czym kierować się przy wyborze pożyczki?

Wybierając pożyczkę powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Jednak w pierwszym kroku powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym nam najbardziej zależy – wygodzie wnioskowania? Minimum formalności? Podstawową rzeczą, którą zawsze warto przeanalizować, jest całkowity koszt kredytu lub pożyczki. Zdecydowanie ważne jest, by porównać różne oferty, by móc wybrać najlepszą dla siebie opcję i nie przepłacać. Jeśli zależy nam na wygodzie i minimum formalności, warto zapoznać się z wymaganiami danej instytucji przed wnioskowaniem. Dlatego dużym ułatwieniem jest korzystanie z platform takich jak Bancovo, ponieważ składając jeden wniosek, możemy porównać różne dostępne dla nas oferty, co pozwala zaoszczędzić również czas.