Co to jest cash back?

Nienawidzisz szukania bankomatów? Cenisz sobie rozwiązania, dzięki którym możesz uprościć codzienne czynności? Sprawdź, może do gustu przypadnie Ci usługa cash back! Na czym polega program cash back? Co kryje się pod tym tajemniczo brzmiącym pojęciem? W tym artykule odpowiemy sobie na pytanie: co to jest usługa cash back i gdzie można skorzystać z podobnej opcji?

Czym jest i jak działa cash back?

Zacznijmy od podstaw: o co właściwie chodzi z usługą cash back? Co to takiego? Definicja usługi cash back mówi o tym, że korzystając z podobnej opcji, w określonych punktach, płacąc kartą płatniczą można jednocześnie wypłacić gotówkę. Pamiętaj jednak, że jeżeli zamierzasz wypłacić w ten sposób pieniądze, koniecznie uprzedź o tym obsługującego Cię kasjera jeszcze zanim zapłacisz należność za zakupy. Co więcej, należy zaznaczyć, że nie każdy bank posiada usługę cash back w swojej ofercie.

Cash back: jakie sklepy dają taką możliwość?

Wiemy już, co to znaczy cash back, wyjaśniliśmy sobie, dlaczego usługa cash back może okazać się wygodnym rozwiązaniem, dlatego teraz pojawia się kolejne pytanie: jakie sklepy, punkty itp. umożliwiają cash back? Jeżeli zastanawiasz się, czy w konkretnym miejscu będziesz mogła/mógł podczas płacenia kartą wypłacić gotówkę, poszukaj czy znajduje się w nim odpowiednie logo. Obecnie lista sklepów, gdzie cash back jest możliwy, obejmuje całkiem pokaźną liczbę lokalizacji.

co to jest usługa cash back

Cash back: ile można wypłacić?

Pewnie teraz zastanawiasz się, nie tylko gdzie zrealizujesz usługę cash back, ale również do jakiej kwoty cash back w praktyce funkcjonuje? Ile można wypłacić? Cash back pozwala na wypłacenie relatywnie niewielkich kwot (upewnij się, jaka będzie to suma w Twoim przypadku): korzystając z karty MasterCard można jednorazowo wypłacić 500 złotych, natomiast jeśli użytkuje się kartę Visa, maksymalna kwota jednorazowej wypłaty cash back to 300 zł. Jednocześnie jednak pamiętaj, że dla maksymalnej sumy możliwej jednorazowej wypłaty nie ma znaczenia, ile zapłacisz za zakupy itp.

Czy cash back jest płatny?

Procedura cash back w bankach może okazać się komfortowym rozwiązaniem, ale spróbujmy określić, ile kosztuje usługa cash back w Polsce? Czy korzystając z tej formy wypłaty pieniędzy będziesz musiał(a) coś zapłacić? To kwestia indywidualna, uzależniona od oferty banku, dlatego sprawdź, czy w Twojej sytuacji opłata będzie wymagana, a jeśli tak, to w jakiej wysokości. Porównaj również w konkretnym przypadku koszt cash back oraz wypłaty w bankomacie, jeśli chcesz wiedzieć, co dla Ciebie rzeczywiście będzie bardziej opłacalne pod względem finansowym. Należy jednak zaznaczyć, że jeśli opłata za korzystanie z cash back rzeczywiście funkcjonuje, zwykle jest ona bardzo niska.

Czy warto korzystać z usługi cash back?

System cash back w Polsce daje nam zupełnie nowe możliwości! Wiedząc na czym polega usługa cash back możemy świadomie zdecydować o tym, czy chcemy z niej korzystać. Dlaczego warto to robić?

• Po pierwsze: wypłacając pieniądze podczas płacenia kartą płatniczą za zakupy, nie musisz odwiedzać bankomatu. Brak konieczności wizyty w bankomacie może okazać się szczególnie istotny, jeśli bardzo się spieszysz (a spieszymy się coraz częściej!) lub po prostu nie znasz okolicy, jesteś w niej po raz pierwszy i nie wiesz, gdzie możesz znaleźć najbliższy bankomat. Zamiast szukać go w pośpiechu, wystarczy wydać odpowiednią dyspozycję kasjerowi.

• Po drugie: wypłata gotówki w sklepie bywa prawdziwym wybawieniem, jeśli w pobliżu po prostu nie ma bankomatu i musiałabyś/musiałbyś odbyć dłuższą podróż w celu pobrania pieniędzy. Niestety, nie w każdej miejscowości w Polsce znajdziesz bankomat, o czym na pewno już nie raz się przekonałaś/przekonałeś.

REASUMUJĄC: co oznacza cash back? Jak działa w praktyce? Co to jest transakcja cash back? Dzięki tej usłudze, w konkretnych punktach dopuszczających podobną możliwość, można wypłacić gotówkę podczas płacenia kartą płatniczą. Proste, prawda? Wypłata gotówki w cash back może okazać się dużym ułatwieniem, jeśli bardzo się spieszymy, a jednocześnie musimy, na przykład, zrobić zakupy lub po prostu nie wiemy gdzie jest bankomat. Jak korzystać z cash back? Należy mieć świadomość tego, jaka jest maksymalna kwota, którą jednorazowo będziemy mogli w ten sposób wypłacić.