Co to jest moneyback?

Zastanawiasz się, jak możesz zarabiać jednocześnie wydając pieniądze? Okazuje się, że konto bankowe z moneyback może Ci w tym pomóc! Podpowiemy Ci na czym polega zasada działania konta z moneyback! Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Jak działa moneyback?

Jak wygląda usługa moneyback w Polsce? Moneyback, jak sama nazwa wskazuje, to usługa oferowana przez konkretne banki, w myśl której klient, który zdecyduje się z niej skorzystać, otrzyma od banku zwrot w określonej wysokości w zamian za wykonywanie transakcji bezgotówkowych.

Co to oznacza w praktyce? Jak wygląda zwrot moneyback? To kwestia indywidualna, uzależniona od oferty konkretnego banku, jednak przeważnie usługa polega na tym, że jeśli Ty, jako klient banku, wykonujesz transakcje bezgotówkowe, bank zwraca Ci określoną część z wydanych w ten sposób pieniędzy.

Ale, ale…zanim zaczniesz zacierać ręce na myśl o dodatkowych pieniądzach na Twoim koncie, upewnij się, czy Twój bank oferuje opcję moneyback, czy w ogóle możesz z nich skorzystać i na jakich zasadach wówczas by ona działała. Koniecznie sprawdź również, między innymi, jakie transakcje bezgotówkowe obejmuje zwrot z tytułu moneyback.

Gdzie najlepiej zdecydować się na usługę moneyback?

Wiemy już, na czym polega usługa moneyback, więc nasuwa się kolejne pytanie: jak wybrać najlepsze konta z moneyback? Na co, między innymi, zwrócić szczególną uwagę analizując poszczególne oferty?

  • Po pierwsze: sprawdź, jak wygląda moneyback w poszczególnych bankach i co najważniejsze – jakie banki w ogóle moneyback proponują.
  • Po drugie: upewnij się, czy w konkretnym przypadku w ogóle możesz skorzystać z podobnego rozwiązania i na jakich zasadach będzie to możliwe.
  • Po trzecie: przeanalizuj, jakie są warunki korzystania z usługi moneyback w konkretnych przypadkach – za jakie transakcje bezgotówkowe jest zwrot?
  • Po czwarte: poszukaj informacji na temat tego, ile jest zwracane?
  • Po piąte: porównaj, ile zapłacisz za konto osobiste oraz kartę z moneyback?
  • Po szóste: dowiedz się, ile maksymalnie może wynosić suma zwrotu?

Nie podejmuj pochopnych, nieprzemyślanych decyzji. Wręcz przeciwnie, sprawdź, jakie warunki proponują banki z moneyback, porównaj je i zastanów się, jakie rozwiązanie będzie rzeczywiście dla Ciebie najlepsze. Dla kogo wypłata moneyback może okazać się szczególną gratką? Przede wszystkim dla osób, które często realizują transakcje bezgotówkowe.

REASUMUJĄC: moneyback może być ciekawą opcją, jeśli w Twoim przypadku lwią część transakcji stanowią transakcje bezgotówkowe. Usługa bowiem zakłada, że bank zwróci Ci określoną część pieniędzy pochodzących z takich transakcji, ale pamiętaj – upewnij się, jakie transakcje bezgotówkowe obejmuje w konkretnym przypadku moneyback.