Ile kosztują obrączki?

Planujecie ślub? Najprawdopodobniej stajecie przed szeregiem ważnych pytań: ile kosztuje kamerzysta na wesele? Jaką salę wybrać? Czym pojechać do ślubu? Na waszej liście rzeczy do zrobienia na pewno znajdują się również obrączki ślubne! Mogłoby się wydawać, że w nawale obowiązków ich wybór nie jest tak istotny, ale pamiętajcie, że to symbol związku i biżuteria, którą będziecie nosić latami, dlatego powinna spełniać Wasze oczekiwania wizualne i przede wszystkim – cechować się odpowiednią jakością. Jaka jest cena obrączek? Na jaki wydatek należy się przygotować? Gdzie znajdziemy najtańsze obrączki ślubne?

Obrączki klasyczne

Klasyką są zwyczajne złote obrączki ślubne, popularne od wielu lat i chętnie wybierane przez młode pary. Do wyboru mamy obrączki płaskie lub półokrągłe. Klasyczne złote obrączki znajdziemy w ofercie wielu salonów jubilerskich. Obrączki: białe i żółte złoto – na co się zdecydować? W tym przypadku duże znaczenie mają nasze preferencje estetyczne. Warto, by klasyczne obrączki ślubne pasowały do biżuterii, którą nosimy na co dzień.

Modele obrączek ślubnych

Do dyspozycji mamy różne wzory obrączek ślubnych, w tym chociażby obrączki ślubne fazowane lub bardzo oryginalne obrączki kwadratowe. Romantykom do gustu mogą przypaść obrączki z sercem, natomiast jeśli jesteśmy fanami bardziej wystawnej biżuterii, sprawdźmy obrączki ślubne plecione.

Nie lubicie złota, ani srebra? Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się czarne obrączki tytanowe, obrączki drewniane czy obrączki wykonane z miedzi. Jeśli w ofercie jubilera nie znaleźliśmy obrączek, które skradłyby nasze serca, a mamy koncepcję na to, jak powinny wyglądać, możemy poszukać wykonawcy, który zrealizuje je na nasze specjalne zamówienie. Jakie pytania warto sobie zadać, zanim wybierzemy dla siebie najpiękniejsze obrączki ślubne?

• Z jakiego kruszcu mają zostać wykonane obrączki? Obrączki z białego złota, jak również złote obrączki weselne wykonane z żółtego złota to ślubna klasyka.

• Zależy nam na tym, by były to tradycyjne obrączki ślubne czy wolimy nietypowe, oryginalne rozwiązania?

• Ile kosztują obrączki złote? Jaką kwotę możemy przeznaczyć na zakup własnych obrączek?

• Interesują nas proste obrączki ślubne, a może jesteśmy fanami bardziej okazałej biżuterii i strzałem w dziesiątkę będą obrączki trójkolorowe?

• Jaka ma być szerokość obrączek?

• Czy chcemy, by obrączki były dodatkowo zdobione kamieniami?

Obrączki złote: cena

Jak w praktyce wyglądają ceny obrączek ślubnych? Pamiętajmy, że to, ile kosztują obrączki ślubne jest uzależnione od szeregu czynników, między innymi, materiału, z jakiego zostały wykonane. Proste obrączki ze złota żółtego próby 0,585, bez jakichkolwiek dodatków, mogą kosztować ok. 1500 – 3000 złotych za parę, w zależności od ich grubości oraz modelu. Bardzo często wybieranym rozwiązaniem są obrączki grawerowane, dlatego niektóre salony posiadają możliwość wykonania grawerunku na obrączkach za darmo, o ile zostały one kupione w tym miejscu. Zwykle ograniczona jest liczba znaków, które można wykorzystać. W zależności od oczekiwań możemy zdecydować się na szerokie obrączki ślubne bądź cienkie obrączki ślubne. W salonach jubilerskich bardzo często do dyspozycji mamy modele o różnej szerokości.

Ile kosztuje srebrna obrączka?

Jeśli priorytetem są dla nas tanie obrączki ślubne, możemy zdecydować się na biżuterię wykonaną ze srebra. Ile kosztują srebrne obrączki? W tym przypadku ceny obrączek u jubilera są uzależnione od szerokości wybranego modelu. Klasyczne obrączki 6 mm to wydatek rzędu ok. 200 – 300 złotych za parę. Jeżeli będą to obrączki ślubne z cyrkoniami, koszt może być nieco wyższy.

Obrączki dwukolorowe

Dwukolorowe obrączki ślubne cieszą się wśród młodych par coraz większym zainteresowaniem. Ceny klasycznych obrączek dwukolorowych o próbie złota 0,585 mogą wynosić ok. 3000 – 3500 zł/para. Koszt obrączek ślubnych będzie większy, jeśli zostaną one udekorowane brylantami. Obrączki ślubne dwukolorowe z brylantami znajdziemy w wielu salonach jubilerskich. Bardzo często obrączki są dodatkowo zdobione żłobieniami w różnych kształtach.

Obrączki z diamentami

Obrączki ślubne: jaka jest cena za parę obrączek z diamentami? W tym przypadku wachlarz cenowy jest bardzo szeroki. Wiele zależy od tego, ile diamentów zostało umieszczonych w obrączce oraz jaką mają one wartość. Zwykle tego rodzaju kamieniami zdobiona jest obrączka damska. Cennik obrączek ślubnych może być więc bardzo różnorodny. W salonach możemy kupić zarówno pojedyncze obrączki, jak i pary. Obrączka z brylantami (0,09 ct), wykonana ze złota próby 0,585 będzie kosztowała ok. 3000 – 4000 zł. Z kolei, za parę obrączek platynowych będziemy musieli zapłacić nawet ponad 7000 zł.

PDOSUMOWUJĄC: jeśli zastanawiacie się, ile kosztuje wesele, weźcie pod uwagę koszt zakupu odpowiednich obrączek. Ceny obrączek są na tyle zróżnicowane, że z powodzeniem na rynku znajdziemy obrączki ślubne do 1000 złotych, chociaż cena pond 10 000 zł za parę obrączek również jest często spotykana. Warto pamiętać, że obrączka to szczególny rodzaj biżuterii, dlatego wybierając ją, nie należy kierować się wyłącznie ceną, ale warto mieć na względzie również własne preferencje estetyczne i wytrzymałość obrączek.

Podane ceny są przykładowe, mogą różnić się od rzeczywistych ofert.