Ile kosztuje złoto?

Złoto, jeden z najcenniejszych kruszców, który często wykorzystywany jest do wyrabiania biżuterii, dekoracji czy ozdabiania przedmiotów użytkowych. Złoto traktuje się również, jako element inwestycyjny. Na rynku działa wiele firm sprzedających oraz skupujących ten rodzaj metalu. Pierwsze skrzypce w obu przypadkach gra cena złota. Co ma na nią największy wpływ? Jak właściwie wygląda dzisiaj cena złota?

Ile kosztuje gram złota?

Spróbujmy odpowiedzieć sobie na pytanie, od czego uzależniona jest cena złota za gram? Wpływ na to, ile warte jest złoto, mają między innymi takie czynniki jak:

• bieżący kurs złota w złotówkach

• forma sprzedawanego złota: sztabki itp.

• cena próby złota

Oczywiste jest, że to właśnie koszt złota w dużej mierze decyduje o tym, czy klient zdecyduje się na jego zakup lub sprzedaż. W związku z tym, warto sprawdzać, jak wygląda aktualna cena złota i śledzić na bieżąco kurs złota za gram.

Próba złota 585 – cena

Złoto – ile trzeba zapłacić za gram? Na początek wyjaśnijmy sobie, czym właściwie jest próba złota i o czym mówią nam tajemnicze cyferki, którymi się ją oznacza? Próby złota wskazują, jak dużo tego kruszcu znajduje się w określonej mieszance. Jak to wygląda w praktyce? Próba złota 333 posiada 33,3% złota. Aktualnie, cena złota próby 333 za gram (w skupie) plasuje się na poziomie powyżej 45 złotych.

Wiemy już, że o tym, jaka jest cena złota decyduje w dużej mierze jego próba. Jak w takim razie przedstawia się wartość złota próby 585? W skupie, cena za gram złota próby 585, oscyluje obecnie w granicach ok. 80 złotych, w zależności od indywidualnej oferty. Warto wspomnieć, że jest to jednocześnie cena za gram 14-karatowego złota, ponieważ złoto próby 585 jest złotem 14-karatowym.

Próba złota 583 – cena

Innym rodzajem popularnej próby jest próba złota 583, która często jest wykorzystywana do wyrobu różnego rodzaju biżuterii. Cena za gram próby złota 583 jest bardzo podobna do rynkowej ceny złota próby 585, czyli wynosi ok. 80 złotych (w skupie). Trzeba jednak pamiętać, że największe znaczenie ma oferta określonego skupu złota, dlatego warto je między sobą porównać, zanim dokonamy sprzedaży kruszcu.

cena złota

Próba złota 750 – cena

Cena za gram 18-karatowego złota w skupie, czyli złota próby 750, to kwota powyżej 100 złotych. Należy dodać, że próby złota podawane są albo w promilach i wówczas mamy do czynienia z oznaczeniami typu: próba 750, lub w karatach i w takim przypadku mówimy na przykład o złocie 18-karatowym (odpowiednik próby 750). Przykładowo, złoto 20-karatowe to inaczej złoto próby 833. Cena złota próby 900 (za gram) to ponad 120 złotych w skupie. Widzimy prostą zależność: im wyższa jest próba, tym większa jest cena złota. Próba ma również duży wpływ na cenę biżuterii wykonanej ze złota, dlatego zadając sobie pytanie – ile kosztuje pierścionek zaręczynowy, należy sprawdzić, z jakiej próby złota został on zrobiony.

Cena czystego złota

Czyste złoto to złoto próby 999,9 (24-karatowe). Jaka jest cena złota 24-karatowego? Obecnie cena czystego złota za gram w skupie wynosi powyżej 135 złotych. Zaznaczamy, że wszystkie podawane w artykule ceny dotyczą tak zwanego złomu. Są to jedynie wartości przykładowe, które mogą się różnić od rzeczywistych ofert. Warto pamiętać, że cena złota zmienia się w czasie.

Ile kosztuje 1kg złota?

Ile kosztuje sztabka złota? Wspomnieliśmy, że na cenę złota ma wpływ jego forma, na przykład czy sprzedawane jest złoto w postaci złomu czy sztabek. To, ile warta jest sztabka złota zależy bezpośrednio od jej wagi, dlatego analizując wartość sztabki złota należy sprawdzić, jaka jest wartość złota za gram w sztabce oferowana w skupie i pomnożyć ją przez ilość gramów danej sztabki. Naturalnie, należy pamiętać, że koszt sztabki złota w skupie to nie to samo, co cena zakupu sztabki.

Jaka jest cena kilograma złota? Obliczając wstępnie wartość kilograma złota trzeba mieć na uwadze fakt, że cena skupu złota jest uzależniona od kilku przedstawionych wcześniej kwestii, dlatego dokonując szacunków koniecznie trzeba sprawdzić, między innymi, jego próbę. Chcąc sprzedać na przykład starą biżuterię, zazwyczaj zastanawiamy się, ile kosztuje wycena złota? Bardzo często jest to usługa bezpłatna.

Jak Bancovo może wspomóc Twoje zakupowe plany?

Chcesz kupić określoną ilość złota w konkretnej próbie, ale na ten moment nie dysponujesz wolnymi środkami? Bancovo to nowoczesna platforma, która została stworzona z myślą o potrzebach współczesnych klientów: skupia oferty kredytów i pożyczek gotówkowych na dowolny cel współpracujących z nią instytucji finansowych, przedstawia użytkownikom te oferty, które faktycznie są do ich dyspozycji i pozwala na porównanie poszczególnych propozycji. Jednocześnie, cały proces starania się o kredyt lub pożyczkę jest bardzo czytelny.

PODSUMOWUJĄC: aktualna cena złota w PLN jest zdeterminowana szeregiem czynników. Jeśli zamierzamy sprzedać posiadane złoto, wskazane jest porównanie ofert poszczególnych skupów. Źródło: www.ceny-zlota.pl