Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny – absolutnie przełomowy moment w życiu zakochanych osób. Jednym z symboli zaręczyn jest pierścionek, dlatego osoba planująca oświadczyny często zadaje sobie pytanie: ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Co należy mieć na uwadze wybierając odpowiedni model?

Złote pierścionki zaręczynowe

Na postawione wyżej pytanie: za ile kupić pierścionek zaręczynowy, odpowiedź może być tylko jedna – pierścionek powinien kosztować tyle, ile sami jesteśmy gotowi za niego zapłacić. To niezwykle indywidualna kwestia. Ile wydać na pierścionek zaręczynowy? Tyle, na ile możemy sobie pozwolić. Wszak najważniejszy jest nie koszt pierścionka zaręczynowego, ale to, co sobą wyraża ten element biżuterii. Skromny pierścionek zaręczynowy będzie równie dobrym podarunkiem, zwłaszcza jeśli zostanie wybrany z sercem, jak drogie pierścionki zaręczynowe.

Pierścionki zaręczynowe mogą być wykonane ze srebra lub złota: białego, żółtego, różowego bądź mieszanego. Decydując się na srebrne lub złote pierścionki zaręczynowe należy mieć na uwadze przede wszystkim preferencje osoby, którą zamierzamy poprosić o rękę albo, jeśli mamy wątpliwości, postawić na nieśmiertelną klasykę. Pierścionki zaręczynowe z białego złota w towarzystwie brylantów to jedno z najpopularniejszych rozwiązań.

Pierścionek zaręczynowy z brylantem? Wybór odpowiedniego kamienia!

Zostało już wspomniane, że pierścionek zaręczynowy z brylantem jest absolutnym klasykiem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać inny kamień, jeśli wiemy, jaki gust ma nasza druga połówka. Jubilerzy proponują nam ładne pierścionki zaręczynowe z rubinami, akwamarynami, diamentami, ametystami itp. Istnieje również możliwość wykonania pierścionka na specjalne zamówienie, jeśli wiemy, jak biżuteria ma się prezentować lub zależy nam na oryginalnym projekcie.

Pierścionki zaręczynowe – ceny

Przejdźmy do konkretów: jak wygląda cennik pierścionków zaręczynowych? Ostateczna cena pierścionka zależy od tego, na jaki kruszec (ważna jest również próba!) i kamień się zdecydowaliśmy. Przykładowo: cena pierścionka z białego złota o próbie 585 z brylantem 0,10 ct może oscylować w granicach ok. 1500 – 2000 złotych. Pierścionek zaręczynowy z żółtego złota, posiadający taki sam brylant, będzie kosztował bardzo podobnie.

Oczywiście, na rynku spotkamy również pierścionki tańsze. Pierścionek z białego złota próby 585 z cyrkonią kosztuje ok. 400 – 700 złotych, natomiast jeżeli zamiast cyrkonii umieszczono brylant 0,05 ct to możemy spodziewać się ceny w granicach 700 – 1000 złotych. Pierścionki zaręczynowe mogą być rzecz jasna także dużo droższe: pierścionek z białego złota z brylantem 1ct może kosztować nawet ponad 30 000 złotych.

PODSUMUJMY: wybór pierścionka zaręczynowego nie powinien być podyktowany ceną, a kwota, jaką na ten cel przeznaczymy zależy wyłącznie od naszej indywidualnej sytuacji finansowej oraz własnych preferencji. Przekrój cenowy pierścionków zaręczynowych jest na tyle duży, że każdy będzie w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla swojej kieszeni. Zaprezentowane ceny są orientacyjne.